Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya "megszállottan"...

Idős kutya "megszállottan" járkál fel-alá a házban. Agyilag kezd leépülni?

Figyelt kérdés

Lassan 16 éves kutyáról van szó, olyan 2 hete elkezdett minket tényleg mindenhová követni, azóta viszont már nélkülünk is járkál ki-be a szobákból és gyakran csak áll az út közepén. Múltkor már remegtek a lábai, de akkor sem pihent le. Doki látta, szervi baja nincsen, szerinte demencia és el fog butulni. Tapasztalt más is ilyet?


Ma végül kikötöttük a radiátorhoz a fekhelyével, mert egyszerűen besétál a lábunk alá főzés közben a konyhában is, ez meg így baleset veszélyes. Akkor végre lepihent. Lehet időnként kényszerpihenőre kell küldeni?


Éjszaka is járkál néha, de közel sem ennyit mint nappal, inkább csak kimegy és bejön 2x a hálószobába (ágy mellett van a fekhelye), aztán visszamegy aludni. Amúgy jó kedvű, eszik-iszik (egész nap enne, ha rajta múlna), szobatiszta.


ápr. 4. 13:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nekünk volt ilyen. Nem találtak semmi szervi bajt.

Igen, képesek az összeesésig menetelni, ezért pihenőre kell fogni időnként.

A végén már nagyon távolivá vált, mintha ködön keresztül érzékelt volna mindent, engem is. Nem ismerte fel az éhséget vagy az ételt, nem evett magától, de ha a szájába tettem az ételt, rettenetes éhséggel habzsolta. A kanalat is megette majdnem és az ujjamra is vigyázni kellett, de amúgy nem harapott sose, csak az étellel a szájában nem tudta megkülönböztetni az ehetőt a nem ehetőtől.

Nagyon vigyázzatok rá, mert a sok körbe-körbe mászkálástól ott alszik el hirtelen, ahol elfogy az ereje. A fagyos földön vagy a 80 fokos betonon nyáron, nem fog időben felébredni. Ha ettől nem tudjátok megóvni, altassátok el. Amikor már nem eszi a hagyományos tápot, kezdj neki főzni, csirkemell, rizs, répa és turmixold össze, plusz vitaminok. Így meg fogja enni még sokáig.

Én egy külföldi cikkben azt találtam, hogy ilyenkor a májból toxinok jutnak az agyba, az okozza ezeket a demens tüneteket. Ő volt az egyetlen idős kutyám, akinek lépeltávolítás után átálltam a kullancs elleni védekezésnél a Bravectora és el tudom képzelni, hogy egy 15-16 éves kutya szervezetére, májára a Bravecto másként hat. Egy évvel később már demens lett, elkezdte ezt a körbe-körbe menetelést. Ultrahang nem mutatott semmit. Nem hiszem, hogy fájdalma volt. De biztosan persze nem tudom.

Nyilván más toxin is okozhatja, gondold át, kapott-e valami olyan szert, gyógyszert.

ápr. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!