Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvesztette a szobatisztaságát?

Elvesztette a szobatisztaságát?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lassan 1 hónapja kezdődött, gyakorlatilag egyik napról a másikra, hogy a lassan 8 éves, kistestű kutyusom elkezdett rendszeresen bepisilni. Amivel talán kapcsolatba hozható, hogy ekkortájt kezdtük el használni vakarózás miatt a HUMAC étrendkiegészítőt, amitől valamennyire megnőtt a vízigénye. De ezzel együtt sem értem, hogy egy olyan kutya, aki tizenórákig is elvolt pisilés nélkül, és aki mindig szólt ha kellett neki, hogyan és miért “szivároghat” 2-3 óránként? Olyan is előfordul, hogy rögtön séta után történik a baj, miután feljöttünk. És konkrétan észre sem veszi, többször láttam, hogy úgy eresztett, hogy közben aludt...

Orvosnál jártunk, laboreredményeinél a máj és a vese érték mutatott enyhe eltérést a normálistól, előbbire kapott is bogyót. Egyébiránt a doki szerint ebben a korban ez “teljesen természetes”, ami számomra azért fura, mert a kutyám még nincs 8, ellenben a korábbi kutyusaim 14+ éves korukra is szobatiszták maradtak.

Ti mit gondoltok? Fogadjam el, hogy korai inkontinencia? Vagy más lehet mögötte?

Egyébként ezen kívül az ég világon semmi baja, hangulat, étvágy, játékosság, aktivitás, minden rendben. Viszont az, hogy lassan óránként bepisil, és nincs rá ésszerű magyarázat, az kétségbe ejtő.

köszönöm



ápr. 5. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem tett jót neki sok éven át, hogy tizenórákig tartogatnia kellett.

Nekünk amúgy egyszer volt ez az időskori egyensúlyzavar betegsége, amire egy hónapig kellett valami gyógyszert szednie, nálunk annak a gyógyszernek a mellékhatása volt az, hogy csöpögött, akár álmában is, de egy hónappal a gyógyszer végeztével ez is elmúlt neki, addig pedig a fekhelyébe kutyapelenkát ragasztottam.

ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nekem is ez a reményem, hogy csak mellékhatás és ideiglenes állapot.

És soha nem “kellett” neki semmit tartogatni. Home officeban dolgozom, bármikor le tudunk menni, és le is megyünk. Viszont reggelente úgy kell “kirugdosni” az ágyából, hogy induljunk. Erre írtam a tizenórát. De igen, lehet elöregedett a pisilője.

ápr. 5. 13:32
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen nemű a kutyusod, de a miénknek prosztata gondja volt, azt megnézte a doki (ha hím)? Kapott rá gyógyszert, utána rendben volt.
ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a kutya, aki orankent bepisil, nem szimplan nem szobatiszta, hanem valami baj van.


Vizeletet vizsgaltak? Nincs gyulladas? Bar talan azt uh-n is lattak volna, nalunk sulyos hugyuti fertozes es hugyko miatt lett inkontinencia, de uh-n ez is latszodott, de vizeletet is neztek. Kapott antibiotikumot es gyogytapot, igy elmult neki.

ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Másik doki. Hasi UH minimum még kell, egy labor az semmi. Humac mellékhatás nem lehet ilyen tartós, de próbáltátok elhagyni, hogy akkor javul-e a helyzet? És nem, nem normális ez egy 8 éves kutyánál. Ha belső szervileg nem találnak semmit, akkor még neurológus irányba is elmennék.
ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, bocsi, uh az nem volt? Felreertettem akkor, az mindenkeppen kene.
ápr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindnyájatoknak, elindulunk ezeken a vonalakon, amit írtatok...
ápr. 5. 14:07
 8/15 A kérdező kommentje:
Hím kutyus, igen...
ápr. 5. 14:09
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8 éves kutya nem öreg, ha maga alá pisil az pedig szervi probléma. Ultrahang, streil vizelet vizsgálat és ilyen finomságok voltak? Vérképben nézettek smda-t?
ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
9# Biztosan nem nézettek SMDA-t, azt a vizsgálatot külön kell kérni, nem része az alap labornak, a nagynak sem.
ápr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!