Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvesztette a szobatisztaságát?

Elvesztette a szobatisztaságát?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lassan 1 hónapja kezdődött, gyakorlatilag egyik napról a másikra, hogy a lassan 8 éves, kistestű kutyusom elkezdett rendszeresen bepisilni. Amivel talán kapcsolatba hozható, hogy ekkortájt kezdtük el használni vakarózás miatt a HUMAC étrendkiegészítőt, amitől valamennyire megnőtt a vízigénye. De ezzel együtt sem értem, hogy egy olyan kutya, aki tizenórákig is elvolt pisilés nélkül, és aki mindig szólt ha kellett neki, hogyan és miért “szivároghat” 2-3 óránként? Olyan is előfordul, hogy rögtön séta után történik a baj, miután feljöttünk. És konkrétan észre sem veszi, többször láttam, hogy úgy eresztett, hogy közben aludt...

Orvosnál jártunk, laboreredményeinél a máj és a vese érték mutatott enyhe eltérést a normálistól, előbbire kapott is bogyót. Egyébiránt a doki szerint ebben a korban ez “teljesen természetes”, ami számomra azért fura, mert a kutyám még nincs 8, ellenben a korábbi kutyusaim 14+ éves korukra is szobatiszták maradtak.

Ti mit gondoltok? Fogadjam el, hogy korai inkontinencia? Vagy más lehet mögötte?

Egyébként ezen kívül az ég világon semmi baja, hangulat, étvágy, játékosság, aktivitás, minden rendben. Viszont az, hogy lassan óránként bepisil, és nincs rá ésszerű magyarázat, az kétségbe ejtő.

köszönöm



ápr. 5. 12:50
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
Nekem a kutyusom 9éves lett novemberben, szobatiszta ő is de megharapta a szomszéd kutya a lábát és kapott rá gyógyszert, ő a gyógyszer miatt pisilt be minden éjszaka 2x-3x előtte pedig sosem. Vele is volt ilyen, hogy az ágyra pisilt és észre sem vette pedig soha életében nem pisilt az ágyra. Már meggyógyult a lába a gyógyszert sem szedi és újra nem pisil be egész éjszaka!
ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ennyivel lerendezett a doki, hogy ez “természetes, ebben a korban”, amit azóta se tudok elfogadni. Ő májcirrózis és Cushing-kór gyanúra fókuszál, az inkontinenciát valahogy meg se hallja (5+ éve járok hozzá amúgy, eddig szavam se lehetett rá... )
ápr. 5. 14:37
 13/15 A kérdező kommentje:

köszönöm továbbra is mindenkinek

(smda nem volt)

ápr. 5. 14:38
 14/15 anonim válasza:
100%
11es vagyok, nekem is azt mondta az orvos hogy öreg már és élete végéig ilyen marad, pedig ő írta fel neki a gyógyszert az elő oltásait is ő adta be neki 2x megmentette az életét igazából nagyon jó állatorvos nem tudom mi miatt mondhatta ezt, de hálistennek nem marad ilyen élete végéig
ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Cushingra külön vérvizsgálat kell 3x kell vért venni egy napon belül 4 óránként.


Ha a máj és vese illetve a cukor értéke rendben van,az hogy néhány értékkel eltér az meg tünetet nem okoz.


Az is lehet felfazas vagy fertőzes,az is okozhat ilyesmit. De biztonság kedvéért én egy cushing vizsgálatot csinaltatnek. Drága vizsgálat. De jobb mindent kizarni.


( Nekem cushingos a kutyám)

ápr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!