Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről? Menhelyes...

Mit gondoltok erről? Menhelyes téma

Figyelt kérdés

[link]


Nekem egyik kutyám pl elég félős új helyen, főleg ahol 100 kutya csahol és ugrál a kennelsoron. Azon kívül hogy jó kis stressz lenne a kutyámnak, semmi értelmét nem látom, mert nagyon nem úgy reagálna a másik kutyára mint otthoni környezetben. Semmibe venné a létezését, nem derülne ki belőle hogy mennyire passzolnak. Mondjuk ezt aki kutyákkal foglalkozik, tudnia kéne. Nem az első kutyámat hozom haza otthoni kutya/kutyák mellé és mivel ismerem a már meglévő kutyáimat, mindig ennek megfelelően választottam, sose találkoztak előtte, de soha nem is volt probléma. Egy félősebb kutyát letenni a menhely területén, hogy itt az új haverod, ismerkedjél, hülyeség. Ez max nagyon stabil, jól szocializált kutyánál működhet, de azért a menhelyi ugató kutyák minden kutyára hatással vannak.


Persze, aki szeretné, vigye ismerkedni. Jobb esetben a gazda ismeri a kutyáját és tudja hogyan viseli majd a helyzetet. Kikötni viszont hogy akkor nem kapsz kutyát, azért elég erős.


ápr. 5. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennek úgy van max értelme, ha ketten mentek, (egyikőtök a saját kutyát viszi, másik a tervben lévőt) és kicsit odébb megálltok kocsival. Egyikőtök bemegy a tervezett kutyusért, kihozza a kocsihoz, másik a kocsinál vár a saját kutyussal és ott találkoznak a kutyusok, aztán elmentek mindkét kutyával közösen egy kört sétálni. Így esetleg látni, mennyire tudnak együtt menni, hogyan reagálnak. Bár ez még mindig nem olyan, mint a meglévő saját kutya területére bevinni a másikat.
ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Nem írta, hogy a kenneleknél kellene találkozni. Valószínűleg biztosítanak lehetőséget arra, hogy valami elszeparált helyen találkozzon a két kutya, udvaron, vagy egy szobában, akárhol. Viszont én jogosnak tartom az ismerkedés igényét, kevesebb viusszaadott kutya lenne, mert "hát Fifike mégsem szereti Bodrikát, de ESKÜ, minden más kutyával kijött eddig, szóval ez nem a mi hibánk,bocsika".
ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Én sem támogatom.


Pontosan ismerem a saját kutyáimat, azt, akit kinéztem, egyből a nyakukba ugrott volna, ők meg (jogosan) lemorogták volna a francba. Most emiatt nem fogadhattam volna örökbe?

ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Abszolut tamogatom, nem egy hulyeseg, bar azt meg kell jegyeznem, hogy nem feltetlenul jon elo problema elso talalkozasra, de azert egy tampontot adhat.


Sehol nem irjak, hogy a kenneleknel vagy 100 masik kutya tarsasagaban lenne az ismerkedes. Nalunk amugy ugy volt, hogy a menhely elotti mezore mentunk ki es porazon ismerkedtek.

ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahol önkénteskedtem is kérték - de nem volt kötelező - és minden kapura ki volt írva, hogy saját kutyát nem vihetsz a menhely területére, nem gondolom, hogy normális, aki ilyet kérne.

Ott is a mezőn lehetett ismerkedni, pórázon vagy ha olyan volt valamelyik kutya, póráz nélkül, aztán kértük, hogy menjenek egy nagyot sétálni.

ápr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!