Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha kutya...

Mit lehet tenni, ha kutya sétàltatàs alatt ránk támad egy kutya, mert a gazdài nem csukjàk be a kaput?

Figyelt kérdés
Épp nyugisan, a jó időt élvezve sétàltunk a kutyàmmal szamojéd, poràzon, szàjkosàr nélkül) amikor az egyik hàzból rànk rontott egy staffordshire terrier. Az én kutyàm nagyon megijedt, menekült volna, de mivel én lefagytam a póráz miatt nem tudott elfutni. Egy kisebb sérüléssel megúszta a fülén, mert ahogy ordibàltam az idegességtől a másik kutya végül visszahàtràlt. A gazdái meg az udvarból nézték végig. Mondanom sem kell, nekik is odakiabàltam minden szépet... Az ő válaszuk meg csak annyi volt, hogy szájkosàr kellene a kutyàmra... Persze, hogy még megvédeni se tudja magát ilyen helyzetben. Felháborítónak tartom ezt, lehet az ilyen emberekkel valamit kezdeni?

ápr. 7. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ott helyben rendőrt kellett volna hívni, kiélezve arra, hogy téged megtámadott a kutyájuk.

Most is bejelentheted, de a súlya kisebb lesz. Jegyzőnél lehet jelenteni, ha kint szokott lenni a kutya az utcán. A hatásossága a jegyzőn fog múlni.

Én biztos nem sétáltam volna el ennyivel.

ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Feljelentheted és ha sikerül bizonyítanod, a sérülés költségeit kifizettetheted vele.

Az más kérdés, hogy a rendőrség nem nagyon fog törődni a dologgal.


Nekem volt hasonló, ott még be is szóltak, de vicces lett a vége. Két kutyámmal sétáltam, az egyik egy szuka magyar agár volt. Sövény volt a ház előtt, így csak a kapu előtt szembesültünk vele, hogy nyitva van, és egy viszonylag nagyobb termetű német juhász már indul is felénk. Úgy jó 10kg-al lehetett több, mint a 28-30kg-os agár. 2 férfi volt az udvarban, szóltam nekik, hogy hívják vissza, mire a válasz, hogy minek sétáltatom erre a nyüzüge kutyámat. Én közben a másik kutyám pórázát előre húztam, mert az lemaradva cammogott mögöttünk, előbukkant a sövény mögül, és visszaszóltam, hogy akkor jó lenne, ha mégis visszahívná, mert a komondorom szétkapja a nyüzüge német juhászt pikk-pakk. A gazda meg is ijedt, már hívta is a kutyát, amelyiknek nem kellett kétszer mondani, miután meglátta a 2x akkora kutyát.

ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk sétáláshoz ilyen esetek miatt van rendszeresítve egy 10 mm átmérőjű, 120 cm hosszú fém függönytartó rúd.
ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
És az mire elég? 10mm-es már egy középméretű kutyánál eltörik.
ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Most: menj el orvoshoz, vetess látleletet a kutyáról, aztán tedd meg a feljelentést.


A későbbiekben:

A paprika és gázspray ilyenkor nem hatékony, véletlenül magadra és a te kutyádra is fújhatod.


Ami jobb az a vipera, erős ütés a bordákra vagy a gerinc mentén. Mégjobb, ha van üvegtörő része, azzal mehetsz koponyára is. Ez minden bíró előtt jogos önvédelem lesz. Esetleg taktikai toll szintén üvegtörővel.


Ami neccesebb, az a pici pengés bicska. A leghatékonyabb, de ha az idióta gazdák jogi útra terelik az ügyet, neked is kell egy jó ügyvéd. De szigorú ítéletet egy támadó, agresszív, veszélyes kutyáért nem fogsz kapni.


Ha rendszeres az ilyesmi a környéketeken, akkor vastag, 4-cmes nyakörv, esetleg szegecsekkel. Ez védi a legérzékenyebb pontját

ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

"Ami jobb az a vipera, erős ütés a bordákra vagy a gerinc mentén. (...) Ez minden bíró előtt jogos önvédelem lesz."


Mivel nem hordhatod magadnál az utcán a viperát, így noha az önvédelem jogos, az arra használt eszköz miatt te is szabálysértést követsz el. Ráadásul aki eleve viperával mászkál az olyan benyomást kelt, mint aki keresi a helyzetet, ahol használhatja, ergo nehéz lesz a bírónak is a pártodra állnia...

ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Hat igen, tenyleg arra vagyom hogy hasznalhassam🤷🏻 mert arra aztan nem hogy engem szetszaggasson egy kutya...
ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7, én jogi szempontból mondom. Mivel a bicskánál te is említetted, hogy az jogilag problémás, így érdemes tudni, hogy a vipera még problémásabb. A bicskánál (főleg, hogy 8 cm-es pengehosszIG vihetsz magaddal bicskát, kést az utcán!) legalább lehet magyarázatod, hogy te azt azért hordod, mert mittudomén, ha beakad a kutyád nyakörve, ezzel levághatod, vagy azzal szalonnázol, vagy bármi, addig egy viperára nem lehet életszerű magyarázatot előadni, mert az csak egy valamire használható, és az meg igencsak illegális. "🤷🏻"
ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Feljelcsih
ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, sajnos tényleg csak így lehet lassan közlekedni az utcán, hogy közben meg kell védened magad és a kutyàdat, mert mások felelőtlenek. :(
ápr. 8. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!