Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó a kutyának, tényleg így...

Ez jó a kutyának, tényleg így a legboldogabb?

Figyelt kérdés

Szoktam látni egy nőt a környékünkön. 2 közepes testű kutyát sétáltat. Fajta mindegy.


A kérdésem arra irányulna, hogy tényleg az a jó a kutyának, akkor boldog és kiegyensúlyozott, ha olyan mértékben le van dominálva,hogy pórázon a gazdájuk mögött kullognak 30 centivel?


Én tudom,hogy régebben a falkavezérség megszerzése volt a cél a kutya nevelésénél. Ez ugye ma már megdőlt ez az elmélet. A kutya az emberrel nem alakít falkát,családi kötelékben él. A legújabb kutatások szerint legalábbis.


Én mindig igyekeztem a kutyáimmal egy arany középutat kialakítani. Megelőzhetnek pl pórázas sétánál, de szóra mellémjön. Utcán ugatás/morgás tilos még akkor is,ha ugatják a kerítés mögül. Tartsa a tempómat,de megállunk, ha szaglászna.

Szóval hogy mindkettőnknek élvezetes legyen az a séta.


Én nem tudom..kíváncsi vagyok a véleményetekre. De én azt a két kutyát nem látom boldognak. Nem csóválnak, ha 5 centivel előrébb van a mancsuk,már a nő néz rájuk, de olyan szemekkel,hogy hunyászkodnak meg rögtön.


Ennyire azért nem kellene, ugye?


ápr. 27. 21:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%

Én is szoktam látni egy srácot két huskyval, mindig mellette kullognak.


Most hogy a kutyának mennyire élmény az, hogy nulla esélye van szaglászni, szaladgálni, az jó kérdés, gyanítom semennyire, de vannak emberek, akik arra izgulnak, hogy minél katonásabb engedelmes kutyájuk legyen. Én nem tenném ezt az enyémekkel.

ápr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó valószínűleg ezek a huskyk rohangálnak póráz nélkül is,hétvégén kirándulnak,lehet sportolnak velük rengeteg kutyás sport van, az hogy az utcán láb mellett jön egy kutya nehogy már állatkínzás legyen. Te jó ég.


Írtam már választ ahol leírtam utcán nekünk is fegyelem van, láb mellett jönnek nem állunk meg minden bokornál,oszlopnál szaglászni.Ha felértünk a parkba pórázt lecsatolom azt csinálnak amit akarnak. Jó nyilván ha jönnek szembe behívom,meg nem szaladhat annyira messzire. De sokszor sétálunk más kutyással ahol játszhatnak. Utcán való séta ahol sok a járókelő,biciklis,gyerekek. Igen is jöjjenek láb mellett.Hozzá teszem a panelok közt nem szeretem a szaglászgatnak,mert néhány öreg állandóan csrike csontot dobál szét,hátha egy kutya torkán akad. Szóval utcán nem igazán szeretem ha nagyon szaglászgatnak. Ott a park,erdő.

ápr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
81%

Attól, hogy egy kutya fajtatiszta, még lehet mentett.



Pláne ha valaki külseje miatt vette, de aztán rájött, hogy nem az, amit elképzelt, több időt kell fordítani rá, hangosabb, drága a kozmetika, stb.

Aztán a menhelyen köt ki, vagy Facebook marketplacen, de addigra már a tapasztaltlan gazdi elszúrta a nevelését.

A husky tipikusan ez a kutya, mert szép kék a szeme, farkas mániás gyerekek-felnőttek imádják, de hangos, hyperaktív és vedlik mint a rossznyavaja.



Sok Kovid-kutyus, ami a karantén alatt született, lelkibeteg, mert úgy nevelkedtek, hogy csak a család van mellette, nem voltak rendesen szocializálva.

ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen gazdik csak azért tartanak kutyát, hogy legyen valakin uralkodniuk.

Én is ismertem ilyet, nem is csak az, hogy nem hagyta szimatolni, de 10+ évesen maga mögött húzta sétálni napi 3*2 órán át, a kutya már alig bírt menni, lógott a feje, alig kapott levegőt.

Drága jó gazdija azzal magyarázta, hogy lusta, de kell neki a mozgás, hogy sokáig éljen, mert a sok mozgás majd fent tartja a keringését öreg korában is. Így is lett, azt leszámítva, hogy az utolsó két évében ágyba fekvő volt a kutya, felállni sem bírt.

ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!