Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldog ennyire önfejű...

Angol bulldog ennyire önfejű vagy mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Idén lesz 3 éves a kutyánk. Nem gondolnám, hogy nevelés hiánya mert foglalkoztunk/foglalkozunk vele. Igazából nem volt vele soha probléma. De az utóbbi időben ha pl. a nagy melegben nem szeretném hogy megsüljön (mert a mániája a forró lépcsőn feküdni miközben oda tűz a nap) és be szeretném hívni a lakásba nem jön, de össze húzza magát. Ha megyek, hogy akkor fel veszem és be viszem akkor megpróbál oda kapni. Konkrétan érezteti hogy ő nem ért velem egyet és ezt meg is mutatja. Egyébként sose volt agresszív, társaságban is tud viselkedni, más kutyával is jól ki jön. Egyedül akkor csinálja ha ő nem szeretné azt amit én. Ez önfejűség lenne vagy valami más?

Illetve ettől függetlenül, olvastam, hogy öreg korára meg hülyülhet, be kattan de konkrétan nem találtam olyan írást ami ezt alátámasztaná. Tényleg hajlamosak rá vagy csak a túl tenyésztett bulldogoknál fordul elő?


máj. 1. 07:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván nincs megnevelve, hogyha úgy érzi, odakaphat, szóval valamit nem jól csinálsz.

Képzeld el, ha rottweiler lenne, arra is csak legyintenél - áh, jól neveljük. Igaz, hogy szinte megkap, amikor olyanja van, de semmi baj.


De, ez ÓRIÁSI nagy baj, szóval keressetek trénert, aki megtanít, hogyan tilthatod le hasonlókról a kutyádat.

máj. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pont ezért írtam a kérdést. Mi lehet a probléma ha ezt csak most kezdte? Számomra emiatt fura, hogy eddig nem csinálta. Ha erélyesen rá szólok lapit, fülét, farkát be húzza. De az is eszembe jutott, hogy próbál felülkerekedni rajtam, meg mutatni hogy ő a főnök? Természetesen ezek után se hagyom rá a dolgokat és nem legyintek hogy akkor maradjon ott.
máj. 1. 07:16
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
"az is eszembe jutott, hogy próbál felülkerekedni rajtam, meg mutatni hogy ő a főnök": Pontosan errol van szo, ezert nem szabad annyiban hagyni. Az kulonosen nagy problema, hogy meg oda is kap. A kutyanak van joga az onvedelemre, igy peldaul azt nem lehet elvarni tole, hogy ellenkezes nelkul turje, hogy egy kutyahoz nem erto gyerek durvan nyaggassa, zavarja pihenes vagy eves kozben, stb., de a leirt eset nem ebbe a kategoriaba tartozik. Ha az erelyes raszolas csak ideiglenes eredmenyt hoz nala, akkor nyilvan probalgatja a hatarokat. Probald meg a szeretetmegvonasos modszert is azokban az esetekben, amikor oda akar kapni, igy talan hamarabb rajon arra, hogy sajat maganak art, ha eroszakoskodik veled, ahelyett, hogy eroprobakent fogna fel a dolgot, ahol hol te, hol o lep fel agressziven, es valamelyik fel vegul megnyeri a jatszmat.
máj. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Semmi esetre nem hagyom rá a dolgokat. Tudom hogy az csak ront a helyzeten. Olyan mintha épp a tini korszakát élné🙄
máj. 1. 07:46
 5/18 anonim ***** válasza:
Csak akkor van ez ha felemeled?
máj. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem csinálja. Ha fel kell emelni akár a kocsiba vagy állatorvosnál semmi probléma. Viszont ha be szeretném hívni, de ő nem akar be jönni akkor csinálja.
máj. 1. 16:52
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Azt, hogy mi a gond, ennyiből honnan látnánk? Hívj ki házhoz kiképzőt.

De az biztos, hogy ha be/ki akarom a kutyáimat küldeni valahova/valahonnan, akkor nem emelgetem őket, hanem rájuk szólok, hogy márpedig menjenek. Azzal hagyod rá a dolgot, hogy nem kell hallgatnia rád: majd te odamész és felveszed őt. Megerősíted benne, hogy nem kell neked szót fogadnia, amikor hívod, ezek után nem csodálkozok, hogy ha fel akarod emelni, akkor agresszív. Azért mégiscsak bulldog, kicsit nézz utána, hogy anno mire is találták ki a fajtát. Csak mert jó ideje divat kutyák, teljesen nem tűnik el az ösztön és nem változik meg a habitusuk.

máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
máj. 1. 22:31
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert egy életképtelen nyomorék fajta, akiknek már nagyon régóta létezniük sem kéne.
máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én nem értelek téged. Tök jól leírod a problémát és tök hibás konklúzióra jutsz.


Winstonka IMÁD napozni. Winstonka nem jön be a napról, ha hívod.

--> Winstonkát kényszeríted, hogy bemenjen és csodálkozol, amikor tiltakozik.

--> Winstonkát megfélemlíted.

És csodálkozol, hogy nem akar veled lógni.


Én is oktatót javaslok, mert a helyzet már most kezd elmérgesedni. A kutya zaklatása és megfélemlítése helyett fel kellene építeni a behívását és a kapcsolatotokat, hogy nehéz szituációból is szívesen menjen oda hozzád.



(Egyébiránt a kutya nem falkaállat és nem akar főnök lenni.)

máj. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!