Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldog ennyire önfejű...

Angol bulldog ennyire önfejű vagy mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Idén lesz 3 éves a kutyánk. Nem gondolnám, hogy nevelés hiánya mert foglalkoztunk/foglalkozunk vele. Igazából nem volt vele soha probléma. De az utóbbi időben ha pl. a nagy melegben nem szeretném hogy megsüljön (mert a mániája a forró lépcsőn feküdni miközben oda tűz a nap) és be szeretném hívni a lakásba nem jön, de össze húzza magát. Ha megyek, hogy akkor fel veszem és be viszem akkor megpróbál oda kapni. Konkrétan érezteti hogy ő nem ért velem egyet és ezt meg is mutatja. Egyébként sose volt agresszív, társaságban is tud viselkedni, más kutyával is jól ki jön. Egyedül akkor csinálja ha ő nem szeretné azt amit én. Ez önfejűség lenne vagy valami más?

Illetve ettől függetlenül, olvastam, hogy öreg korára meg hülyülhet, be kattan de konkrétan nem találtam olyan írást ami ezt alátámasztaná. Tényleg hajlamosak rá vagy csak a túl tenyésztett bulldogoknál fordul elő?


máj. 1. 07:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy imád napozni. De hagyjam majd kint a 40 fokban is? Akkor épp azért lennék rossz. Nem ütöm és rugdosom, hogy csinálja amit mondok neki. De akkor döntsük el mi a felállás. Ha erélyesen rá szólok, az megfélemlítés? Hiszen azzal, hogy napozik rosszat nem csinál. De ha fel emelem a hangom értelemszerűen azt fogja hinni hogy épp le szirom. Ha kérek tőle valamit de ő nem szeretné és rá hagyom akkor tudni fogja hogy csinálhat bármit annak nincs következménye.

Nem mondom, hogy hibátlan nevelést kapott mert nem vagyok kutya kiképző. Tisztában vagyok vele, hogy az angol bulldog milyen, tudom hogy miért találták ki. Nem csak hirtelen ötlettől vezérelve vagy divatból választottam ahogyan azt egyébként sokan teszik. Mindenképp ki kérem egy tréner/kiképző tanácsát. Mint írtam is eddig nem csinálta, tehát nem kellett kérvényt benyújtani, nem is kellett be cipelni. Ez lett nekem fura, hogy esetleg valami kiváltotta nála a dolgot. Nem kizárt, hogy a nevelésbe csúszott hiba csak érdekelt a miértje. Mindenesetre köszönöm a válaszokat. Nógrád megyében tudtok esetleg ajánlani kutya kiképzőt?

máj. 3. 08:53
 12/18 anonim ***** válasza:

Figyelj.


Elég régóta élek bulldogokkal, és mondjuk az enyémeknek abból áll egy napja, hogy kifekszenek a napra felforrnak bejönnek lehűlnek és kezdik előlről.


Én már nem szólok rájuk, hogy jöjjenek be, mert tudják hol az elég. De nem minden bulldog ilyen.


Azt nem igazán értem, hogy szólsz neki és összehúzza magát. Hogy szólsz neki? Mérgesen?


Első körben lehet érdemes lenne állatorvoshoz vinni, pláne hogy ennyire újkeletű a probléma. Hajlamosak gerinc és térdproblémára, lehet egyszer rosszul emelted fel, fájdalmat okoztál, rossz élményként rögzült.


Másrészt ne bevidd, hanem behívd. Van az a jutalomfalat, amiert a legmakacsabb bulldog is hajlandó megmozdulni.


És nem kattannak be öreg korukra :)

máj. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem úgy húzza össze magát, hogy ijedtében vagy hogy össze rezzen. Ez amolyan inkább ficereg ahogy hallja hogy szólok de a hátára fordul, mintha inkább pocak simit szeretne de ő bizony nem fog jönni. Próbáltam jutalomfalattal, de képes meg makacsolni magát és az orra előtt kell húzni, hogy hajlandó legyen át lépni a küszöböt. Ha nem muszáj nem szeretném mindenre jutalomfalattal rá szoktatni. Tegnap óta viszont magától jön-megy.
máj. 3. 22:27
 14/18 anonim ***** válasza:
Rosszul fogod fel: a jutalomfalattal tanítjuk a dolgokat, és ha az kell hozzá hogy figyeljen rád és odamenjen, akkor azt használod.
máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Csapj ra a seggere, ha odakap.
máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂😊
máj. 4. 20:13
 17/18 anonim ***** válasza:
Ivartalanitsad, minel elobb.
máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva van
máj. 4. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!