Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, ha a szomszéd...

Mit tudok tenni, ha a szomszéd kutyája egész éjjel ugat? Nem lehet tőle aludni, és 2 hete 1-től 6ig folyamatosan, amíg be nem reked ugat. Gondolom unatkozik

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 08:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem kérd meg a szomszédot, hogy csináljon valamit a kutyával, bár nem tudom mit lehet csinálni egy folyamatosan ugató kutyával. Lehet, hogy nincs kutyaháza és ezért ugat?


Amúgy én kutyatenyésztő melett lakom közvetlenül, non-sop ugatnak és vonyítanak a kutyák (Husky-k), mégis túlélem. El kel fogadni, mindíg vannak ugató kutyák, építkezések, sikítozó gyerekek... Ilyen az élet.

2010. dec. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos semmit. Ismerem a témát. A mi szomszédunkban 3 db nagytestű kutya van, és még a falevél lehullását is megugatják, az egyik elkezdi és folytatják együtt. Gyakorlatilag valamelyik mindig ugat. A környék összes kutyája együttvéve nem ugat ennyit, mint az övéi. A szomszéddal (a gazdával)egy közepes konszolidált viszony van köztünk, már többször próbáltam erről beszélni vele, de persze mindig sikertelenül, mert ő állítja, hogy mivel ez őt nem zavarja, ezért a probléma nem is létezik. Konzultáltam a jegyzővel ill. az összes fellelhető információforrásból amit megtudtam, hogy nem érdemes keménykedni az ebrendelettel. Hiába kötelezik a tulajdonost bármire, nem számonkérhető. A "jog" a Te nyugalmadhoz való jogod elmehet a ...-ba, ha az az átkozott kutyatulajdonos nem fegyelmezi meg a kutyáját. Jelzem nekem is van három kutyám, tudom, hogy miről beszélek. Az enyémek miért nem ugatnak agy nélkül egész nap? Szóval summázva meg megszoksz, vagy megszöksz. Mi kicseréltettük a nyílászáróinkat hangszigeteltre (egy fokkal jobb lett a helyzet). Amúgy miért pont 2 hete ugat az a kutya? Eddig nem ugatott? Akkor került oda? vagy elutazott a gazdája? Vagy azóta bezárják éjjelre? Szerintem az okát kéne kifürkészned.
2010. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk már nincs ilyen probléma.


[link]

2010. dec. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
"El kel fogadni, mindíg vannak ugató kutyák, építkezések, sikítozó gyerekek... Ilyen az élet." Ez csacsiság! persze egy normális kutya ugat. ezt aláírom. Olyankor, amikor valaki megáll a kapu előtt, vagy neadjisten macskázik. Ez természetes. De az építkezés előbb-utóbb befejeződik, a sikítozó gyerek előbb-utóbb felnő, de a non-stop ugató kutya reménytelen. És a tudat, hogy tehetetlen vagy és hónapszámra nem tudod kialudni magad miatta és a családod issza meg a levét, mert feszült vagy és ingerült az már gáz. És a szomszédnak csak fel kéne emelni a seggét amikor ugat a kutyája és 5 perc után megelégelnie és rászólni. Ennyi. De aki ebbe magasról beleszar, sőt még örül is, hogy milyen megnyugtató, ahogy ugat a kutyája és vigyáz a birtokra, az felháborító. Én meg majd veszek egy dobfelszerelést és éjjel elkezdek dobolni, mert ugyebár a dob azért van, hogy doboljak, nemdebár, merthogy ő is azt szajkózza ostoba módon, hogy a kutya azért van, hogy ugasson. Ezt az egetverő baromságot! Igen. Indokolt esetben. Egy intelligens, fegyelmezett kutya unalomból nem ugat, ha a gazdája erre odafigyel.
2010. dec. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Hát, csak mint a második válaszoló írta, nem lehet mit tenni, csak megszokni lehet. Nálunk mondjuk soha nincs vége az építkezésnek, amikor egy 6 éves építkezésnek vége lett, két házzal arébb kezdődött egy másik, ez már 2 éve tart. :) Hétvégén reggel 7-kor jönnek a munkások, legalább nem unatkozom... mindíg van kire haragudni. :)


Egy ilyen szomszéddal egyébként sem lehet mit kezdeni, sem hivatalosan, sem sehogy sem. Nem ért a kutyákhoz, mégis tart... Megnevelni a kutyát nem tudja, az igényeit kielégíteni nem tudja. Ezzel nem lehet mit csinálni, csak szépen kérlelni és könyörögni, vagy találgatni, hogy miért ugathatnak a kutyák és a szomszéd helyett megoldnai a problémát vagy legalábbis segíteni neki.

2010. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
29%

Nem igaz.. mert egy non-stop ugató kutya is meghal idővel. :D


Egyébként nekünk is jött a szomszéd szólni hogy ugat este a kutyánk (nagytestű, mély hangú), és hogy nem tud aludni tőle a gyereke!!!! Megjegyzem, a mi kutyánk valóban csak akkor ugatott, ha valaki elment a kerítés előtt, vagy esetleg macskát látott, feleslegesen sosem.

Erre annyit mondott neki édes apám, hogy én (mármint én, a gyerek) is tudtam aludni, holott autóút és vonatállomás között laktunk (még pólyás-ovis koromban), és még a kutyák is ugattak, úgyhogy ez nem lehet zavaró tényező (egyébként ahol mi laktunk ott rendszeresen jártak teherautók, pont ott ment el az út a kapun kelőtt, mögöttünk egy ház volt még és utána jött a vasút állomás, ahol fél óránkét jártak a vonatok, hajnal 2-ig és hajnal négytől kezdték az egészet előlről). Mikor a szomszéd is vett magának nagytestű kutyát, akkor rájött, hogy hülyeséget beszélt, azóta elnézést is kért. :)

Egyébként egy folyamatosan ugató kutya tényleg nagyon zavaró tud lenni annak, aki nincs hozzá szokva (nálunk is ugatnak a kutyák az utcában, de engem nyáron sem zavar, most sem lakunk nagyon messze az állomástól sem).

Megszokás kérdése. De egyébként amelyik gazdi segítőkész, az segít, amelyik nem, az meg tojik az egészre!

2010. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Ilyen velünk is történt. Sokat ugatottak nálunk a kutyák és arra a megoldásra jutottunk,hogy akkor építünk hátrébb egy kerítést így este nyugalom van. Semmit nem lehet hallani,vagy csak tompán.
2010. dec. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
10:51es vagyok. ugattak* bocsi csak elírtam
2010. dec. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
talán ha a szomszédot kérdeznéd előrébb jutnál az ügyben:)
2010. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy ugat-ugat párat. Nekünk is volt skót juhászunk, most spániel van, és együtt nem ugattak életükbe annyit, mint ez a dög 2 hét alatt. 1 Hónapja van nekik, és 2 hete kezdte el, gondolom azóta védi a terepet, de még azt se lehet mondani, hogy az utcán nagy a forgalom, mert kertvárosba lakok, és ha itt elmegy 1-2 autó egy éjszaka akkor már forgalmas volt.

Viszont az a probléma, hogy ügye a garázsok között a kutya hangja jól felerősödik, a falam és a nyílászáró pedig pont rájuk nyílik. Amúgy a kutya láncon van megkötve... Ilyen minek vesz kutyát -.-'

A szomszédot ki nem állhatom, egy kutyautáló nő vett a fiának(12éves) német juhászt. Próbáltam megbeszélni a dolgot, mire ő azt mondta, hogy "ha minket nem zavar, akkor magát se tessék zavarni". Hát kösz, engem zavar, mintha a fülembe ugatna. És az az érdekes, hogy eleinte a spánielünk is elkezdte, de már semmit nem csinál, simán hallgatja hogy ugat a másik kutya.

2010. dec. 14. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!