Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok egy kis infót a...

Adnátok egy kis infót a yorkshire terrier kutyusról?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2010. dec. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

milyen infóra gondolsz pontosan?

aranyosak, játékosak de ennek ellenére nevelni kell őket, hisz terrierek....következetesen...

tenyésztőtől vegyél ha szeretnél, ha nem vigyél magaddal hozzáértő személyt, mert sokan csak a pénzért szaporítják és ennek következtében sok a génhibás egyed is ezt lehet h első ránézésre egy hozzá nem értő személy nem tudja megállapítani....

amúgy sokat kell ápolni fésülni a szőrét naponta + kutyakozmetikus bár én nem viszem én csinálom ahelyett....

(pénz spórolás) sok pénzbe kerül

kölyök korban sok oltás+féregtelenítés végett prémium táp( nem kötelező ezzel etetni, bár emellett nem kell vitamint adni neki mert ezek a tápok tartalmaznak mindent )

később még igényesebbek lesznek, bár ez nevelés kérdés is...plusz ha vmi betegség közbe jön az is sok pénzbe kerül...

kutya ruha ugyanis télen fáznak, meg kell előzni h megbetegedjen...

maga a fajta nagyon aranyos, játékosak tényleg....értelmesek és sok boldog percet tudnak szerezni

a gazdinak....

2010. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Imádom a kutyákat fajtától függetlenül, és őszintén nem "bántásból" írom ezt, de nekem a leginkább az maradt meg erről a fajtáról, amikor az ismeretségi körben egy Yorkshire leesett a lépcső legalsó fokáról és eltört a lába...Pár hónappal később leesett az ágyról és életét vesztette... Nem vicc! A többi amivel összefutottam vagy gerincproblémákkal küszködött a túltenyésztés miatt, vagy a +10 fokban reszketett az udvaron... Ha már kis termetű kutyáról van szó, én biztosan valamilyen életerősebb fajtát választanék, mondjuk egy Törpe pinschert.
2010. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
kicsit értelmetlen lett nem mindenhova tettem vesszőt...:D
2010. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
és nem csak azért reszketnek mert fáznak, hanem azért is mert kicsi termetűek és félnek egy csomó dologtól....
2010. dec. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

és még egy utolsó....:D még egyszer :D

az enyém is esett már le elég sokszor semmi baja....mint írtam sok a génhibás egyed ez azért van mert pénzt csinálnak a fajtából....becsületes tenyésztő ebből nem bír meggazdagodni....

ennyit akartam még....

2010. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
itt nem az a kérdés, hogy kinek mi a véleménye meg h h néz ki a yorki hanem infót kértek róluk....tehát aki nem tud a kérdésre válaszolni az inkább ne is írjon szintem...
2010. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddig értelmeset íróknak!
2010. dec. 28. 20:07
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszel, csak tenyésztőtől, törzskönyveset. Inkább gyűjts rá, de szaporítótól yorkit nem szabad venni. Nem vicc, sajnos ott előfordulhat beltenyészet, idegrendszeri problémák, epilepszia, mindenféle betegség. Amúgy is egy beteges fajta, valószínűleg rengeteg pénzt fogsz rá költeni, ha nem figyelsz oda minden nyavalyájára.

Kozmetikushoz is vinni kell rendszeren, fésülgetni, ruhákat venni neki, prémiumtápot eszik, ha nem figyelsz az etetésére allergiás lesz, szóval szép anyagi vonzata van.

ha könnyebben nevelhetőt szeretnél, én lányt vennék a helyedben, mert a fiú kutyák általában nehezebben kezelhetők. terriernél hatványozottabban kijön a probléma:)

egyébként meg divatkutya, nekem csak ez fáj az egészben. jófejek meg minden, de én inkább egy vizslát vennék és az legalább nem zsibbadna le egy kis mozgástól...

jah és pl tudtad, hogy ha nem áll fel a füle kiskorában, akkor fel kell ragasztani neki?

jó tanács: fogkefe vagy kutyafogkrém használata, mert könnyen lehet fogköves, és az horror összeg:)

2010. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék itt mindent megtudsz!

De írok még hozzá:


A 19. században született meg ez a parányi ebecske.Yorkshire munkásembereinek közreműködésével. Az aisley, a skye, a fekete angol, a clydesdale és más terriereknek köszönheti páratlan tüneményességét. Rettenthetetlen patkányirtó volt Yorkshire malmaiban, ma azonban ki sem száll gazdája öléből.

Marmagassága: 21-25 cm

Súlya: 2-4 kg

Feje pici, gömbölyű, stopja rövid, szeme sötét.Füle apró, felfelé áll, háta egyenes, a fara csapott. Farkát kurtítják, ami hosszú szőrrel fedett. Végtagjai erősek, mancsa kerek. Szőre hosszú, egyenes, finom tapintású. Színe a hátától a farok végéig sötét, a mellkas, az arc, valamint a fül cser-barna.

Kis termetű, életvidám, mókás megjelenésű kutyus.Aki ezt a fajtát választja, az nagy valószínűséggel a tenyerén fogja hordozni, pedig nincs rászorulva, hisz ősei profi vadászkutyák voltak.Megmaradt önállósága, vakmerősége, és ha szükség van rá, kiütközik harciassága. egyébként ez a kis bűbáj igazán szeretetre méltó, hisz imádja a kényeztetést, babusgatást. Ideális öleb és társ, nagyon szereti az emberek közelségét. Szőre, mint a hosszú szőrű változatoknál általában, mindennapos gondozást igényel.

A gazdájához hűségesen ragaszkodik, nélküle egy tapodtat sem hajlandó megtenni.


Mostanában nagyon divatkutya lett, ezért is sok a szaporítója.

Ezért nagyon fontos,hogy csak jó helyről vegyél Yorkit!

Mivel a szaporítóknál génhibás, epilepsziás, különböző betegségeket terjesztő kutyák vannak.

Ha nem baj linkelek tenyésztőket:

[link]

[link]



[link]

ez is segíthet!

ha van még kérdésed írj nyugodtan!

2010. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!