Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak lehet otthon...

A kutyáknak lehet otthon valahogy leszedni a fogkövét? Nincs valami fogkő eltávolító kaja?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű, mezei marhalábszár csont.

Egyébiránt lehet kapni pl. az Anivetben fogkőleszedő orvosi "szerszámot". Ha nyugodt a kutya és jól tűri, valamint rendszeresen leszedegeted neki (vagyis nem évszázados kövület nőtt a fogára) akkor nagyon praktikus ha van olyanod.

2011. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előbb kellett volna cselekedni, mostmár kajával nem tudod leszedni a fogkövét.


A marhacsontok, a fogtisztító falatok, mind a megelőzésre valóak, a kutya fogáról eltávolítják a lepedéket, de nem szedik le a fogkövet. Most kell tennetek egy látogatást az állatorvosnál, és le kell szedetnetek a fogkövét, utána jobban kell figyelni.


Megelőzésképpen kaphat marhacsontokat, azok is tisztító hatásúak, és fogtisztító falatokat. A pedigree-t és társait nem ajánlanám, a kutya 2 perc alatt megeszi, és nem rágja, pedig annak elvileg az lenne a lényege. A Bayer-es fogtisztítók jók szoktak lenni, nálunk pl csak azok használtak. Tudom, mindegyik drága, de még a megelőzés mindig olcsóbban kijön, mint egy fogkőleszedés.


Engem mindig kiröhögnek, de én mosom a kutyáim fogát. Inkább, mint hogy baj legyen belőle. És elárulom: ez a leghatékonyabb tisztítás. Veszel állatboltban fogkefét, fogkrémet, és jó élményhez kötöd a kutyánál. Nálunk mind a két yorki szereti, ha mossuk a fogaikat, mindennap szoktuk nekik :) A fogkrémet megszokták utána enni, nagyon szeretik, mondjuk a nekik való fogkrémet meg is ehetik.

2011. jan. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg próbáld meg, hogy bemész a Fressnapfba és kérsz egy fogkőleszedő rágcsát, nem tudom a nevét, de valami német termék, és fehér. Nálunk nagyon bevált.
2011. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyusomnak 2-3 hete lett leszedve.

Elmentünk az állatdokinkhoz, aki adott valami tablettát. Naponta egy felet kellett adni 6 napon át, és az annyira fellazította a fogköveket, hogy viszonylag egyszerűen le tudta pattintgatni a fogairól.


Nem örült a kutyám, amikor azzal a fémmel a fogait piszkálta, de az állatorvos szerint jó, ha 100 kutyából egynek le lehet így szedni, altatás vagy bódítás nélkül.

2011. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam mosni a kutyám fogait rendszeresen, szerintem jó ötlet, de te szerintem inkább vidd el állatorvoshoz fogkőleszedetésre, nem drága :)
2011. jan. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem yorkim van de elvittük állatorvoshoz ezzel a problémával kb. 10.000 ft. volt es kb. 15 perc.De ajánlom a pedigree denta stix-et és valamilyen szájhigéniás gél is segíthet
2015. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 romagnolo válasza:
8%
Az én kutyámmal is nagy bajom volt ,mert hajlamos a fogkő képződésre.Sokat olvastam a neten ,hogyan tüntethető el a fogkő.Sajnos nem volt tökéletes megoldás.Dentál tápok jók,de csak a kialakulását gátolják meg,a meglevőt nem veszik le.Különböző rágókák is csak a megelőzésben segítenek.Olcsó megoldást javaslok mindenkinek CSONT!!!!!Marha csont a legjobb,mert kicsit puhább a sertéstől.Játszik vele a kutya birtokolja és állandóan rágogatja.kis idő után a csont végek olyanok lesznek,mint a drótkefe és bármilyen vastag fogkövet levesznek.Fontos A CSONT MINDEN ESETBEN NYERS legyen,mert a hőkezelt sokkal keményebb.Sosem adok főtt csontot kutyámnak.Remélem segíteni tudtam,ha valakinek hasonló problémás kutyusa van mint nekem.
2016. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Nekünk enyhe fogkő volt és büdi száj, ez a Leiky fogkő elleni por megoldotta, sokan dícsérték, így hát mi is megvettük, nem bántuk meg: [link]

Ha súlyos eset, akkor ez sem csodaszer, muszáj leszedetni!

2020. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!