Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1. Mi lesz akkor ha egy...

1. Mi lesz akkor ha egy kölyök kutyát megkerget egy nagy? 2. Lehet-e félénkségi korszaka egy nagy termetű kutyának 6 hónapos korában?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy rögtön két kérdéssel állok elő.. :)


1. Szerintetek ha egy kutyát kölyök korában megkergeti egy felnőtt kutya és a kölyök nagyon megijed tőle, akkor az felnőtt korában utálni fogja a többi kutyát, mármint domináns lesz vele?


2. Létezik-e olyan, hogy egy nagy termetű kutya (amikor még nem ivarérett) félénkségi korszakát éli fél évesen?

.


2011. jan. 8. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Nem marad későbbi károsodás ebből fogva, ha erre akarsz kilyukadni. Valószínűleg a kergetés azért alakult ki, hogy tudassa a felnőtt a kicsivel, hogy ki is a vezér. Nincs is ezzel semmi baj, majd ők egymás között ezt lerendezik. Csak akkor avatkozz közbe, ha a nagy bántja a kicsit. A lényeg, hogy te legyél a falkavezér, aztán a többit eldöntik ők.


2. Ez aranyos kérdés volt, jót nevettem :) Egy nagytestű kutya, attól még mert nagy, nem kell bátornak lennie. Lehet, hogy ő félős kutya most, és az is marad egész életében. A félénkségén enyhíteni tudsz, de megváltoztatni nem fogod tudni. Megfelelő szocializáció, kutyaiskolába hordás után a félénkség enyhíthető, rehabilitációs foglalkozások után. Örülj, hogy nem domináns - az még nehezebb. Egyébként ahogy nőnek a kutyák, annál bátrabbak lesznek, fitogtatják az ereiket, hogy "na ki a nagyobb fiú".

2011. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi. :)


A második kérdés kicsit hülyeség tudom, de valahol olvastam, hogy kan kutyáknál létezik ilyen (talán második félénkségi korszak). :D Azért kérdeztem. :)

2011. jan. 9. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!