Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használ valaki a kutyájára...

Használ valaki a kutyájára utazásnál kutyabiztonsági övet?

Figyelt kérdés

Felmreült bennem, hogy lehet jobb lenne egy biztonsági öv, mert most úgy utazunk, hogy a hátsó ülésen van a 2 kutyánk (Amstaffok) a póráz rá van kötve a hátsó fejtámlára, sokszor van hogy nagyot kell fékezni és akkor a nyakuknál fogva rántja vissza őket a póráz.

A bioztonsági öv meg olyan mint egy hám, nincs a nyakán semmi. Szimpatikusabbnak tünik.

Az autónk sajnos nem kombi.


Tapasztalatok? Érv- ellen érv?


2011. febr. 9. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én használok, vagyis végülis a kutya biztonsági öv, az olyan, mintha nem a nyakörvre, hanem egy hámra csatolnád a pórázt, akár úgy, hogy kikötöd az autóban, ahogy eddig.

Én egy ilyet vettem:

[link]

És ez van a hámjára csatolva, így fékezésnél nem tud előreesni, de mégis szabadabban van, mint egy dobozban.

A kutyabiztonsági övként hirdetett cucc ugyanez, csak hámot is adnak hozzá.

Szóval ha van hámod nekik, akkor egyszerűen tedd azt rájuk, és ahhoz csatold őket.

Amúgy nekem is amstaffom van :)

2011. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

Nincs hámunk, mert nem akartuk hogy húzzanak. 3000ft-ért láttam a Fressnapfba biztiövet, de akkor nem jönnék ki olcsóbban, ha veszek hámot, meg amit linkeltél.


De akkor ezek szerint Neked vagyis a kutyádnak jobban bejön, mintha csak a nyakánál lenne.

2011. febr. 9. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, sokkal jobb, egy nagyobb fékezésnél nagyon fojthatja a kutyát a hirtelen rántás, meg sokkal veszélyesebb, pl ha valahogy mégis beesik az ülések közé és húzza a nyakát a nyakörv...én nem is gondolkodtam ezen, már elejétől fogva hámot + ezt az övet használok.

Frssnapfban vettem az övet, olyan 900-1000 Ft, szóval nem jössz ki sokkal jobban, mert kb. 2000 körül vannak az egyszerűbb hámok is szerintem.

2011. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ninna ♥ ***** válasza:
Én is a biztonsági hámot használom. Én 4000-ért vettem a Fressnapfban még fél éve, azóta is azt használjuk, és nagyon jól működik, a kutyám szereti is. A box nálunk nem jött be, az istennek sem akart belemenni, pedig mindent bevetettem. Így tértünk rá a biztonsági hámra, de nem bántam meg :) Mi nyakörvet használunk, csak utazáskor van rajta hám.
2011. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is ezt használjuk, így fékezéskor nem száll ki a kutya a szélvédőn és nem esik a nyakunkba se. Kötelező felszerelés az utastérben utazó kutyák számára!
2011. febr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!