Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerre több kutyát is...

Egyszerre több kutyát is örökbe tudnék fogadni menhelyről? Vagy egyszerre csak egyet engednek?

Figyelt kérdés
Most költöztünk kertes házba,eddig panelben laktunk...van egy törzskönyves amstaffom aki 4 éves kan.Szeretnék menhelyről örökbefogadni 2 vagy esetleg 3 kutyust...elboldogulunk velük ,azzal nincs gond.Hatalmas a kert,és a lakásunk is.Kb 50 méterre a házunktól van egy rét,utána pedig közvetlenül egy tó( itt tudnának nyáron pancsolni).Az amstaffom más kutyákat nembánt.Kérdésem a következő: menhelyről egyszerre csak egy kutyát lehet örökbefogadni vagy vihetek kettőt,vagy akár hármat?Légyszi olyat ne írjatok,hogy ez túl sok,mert a mi családunknak nem.
2011. febr. 11. 09:30
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
Mi 2 felnőtt kutyust fogadtunk örökbe nyáron. Nem állítom, hogy nem küzdelmes :) (szökdösés, illetve soha nem nevelték őket, ez tisztán látszik). DE nagyon hálásak, szeretetreméltók. nem bántuk meg.
2011. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Az illatosról, úgy tudom, 1 évebn max 2 kutyát lehet megvennie magánszemélynek.
2011. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Menhelyről mentett kutyám van, nem voltak szigorú feltételek a menhelyen, valószínűleg azért, mert telt ház volt ott. Emailben érdeklődtem, megnéztem személyesen egyszer, megbeszéltük, hogy mikor tudom elhozni a kutyát és pár nap múlva hazahoztam. Szerintem több kutyát is ki lehet hozni, ha megbízhatónak tűnsz. Nem voltam még az Illatos úton, de a képek alapján szerintem a vidéki menhelyeken rosszabbak a körülmények, nagyobb szükség van a segítségre. Talán a kisebb menhelyeken egyszerűbb az örökbe adás menete is...

Csak annyit szeretnék tanácsolni, hogy ne egyszerre hozd ki a kutyákat. Biztos jó dolguk lesz nálatok, de nekik is kell egy kis idő, amíg megszokják az új helyzetet. Ezért úgy csinálnám, hogy pár nap után hoznám ki a következő kutyát. Biztos segítenek a menhelyen, hogy melyik kutyának milyen tulajdonságai vannak, melyiket érdemes először kihozni, mennyire tud alkalmazkodni más kutyákhoz stb. Szerintem a menhelyen is azt fogják tanácsolni, hogy valamilyen módon fokozatosan ismertesd meg a kutyákat egymással, szoktasd őket össze.

(Most olvastam egy fórumon, hogy egy másfél éves vizsla mellé fogadtak be menhelyről egy elég sovány, de barátságos vizslát és annak ellenére, hogy a másfél éves kutyus is nagyon jó fej és a másikkal sincs komolyabb baj, mégis van probléma kettőjük között, de biztos alakul még a helyzet:) )

2011. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

..és szerintem a kiképző is csak ettől akarna megkímélni, hogy a 2-3 kutyusnak a hirtelen változás nehogy nagy gondot okozzon akár magukban, akár egymás között, főleg, hogy van ott még egy felnőtt amstaff is.. hiába gondolod, hogy mind jófej, mégis lesznek hierarchikus harcaik..

Nagyon dicséretes, több hozzád hasonló kellene, és szerintem is el tudsz hozni többet is, viszont talán érdemes lenne tényleg nem egyszerre.

2011. febr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Azért elötte járj utánna a helyi állatartási rendeletnek, nehogy a szomszédok feljelentsenek, 4 kutyát nagyon kevés helyen engednek 1 háznál.

Mondjuk én egyesével vinném haza öket, hogy a réginek is legyen ideje megszokni a változást és tudd elöször egyesével megnevelni öket. Azért ez nem ugy müködik ám mint egy veled felnőtt kutyával: hónapokig csak pórázzal tudtok sétálni, mert nem fog visszajönni, csak világgá szaladni és számold bele hogy némelyik a minimális szocializáscióval sem rendelkezik (se gyerekre, se másik kutyára, semmire).

Nekem az hogy 3 kutyával tudja pórázon sétálni egyszerre (kb. 100 kilo össztömeg én meg kb 48 kilo vagyok) az egy évembe került és nem egyszer széttrángatott derékba.

Azért minden tiszteletem a tiéd, hogy 3 életet is megmentesz :D

2011. febr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes utánna nézni a rendeleteknek, hiszen:


ANNYI KUTYA TARTHATÓ EGY KERTES HÁZBAN, AHÁNY HASZONÁLLAT HACSAKNEM KÜLÖN LESZABÁLYOZZÁK.


Vidéken az esetek zömében bőven elfér 4 kutya...

Budapest már más tészta.

2011. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
A sétáltatást úgy fogom megoldani,hogy 2 kutyát én viszek,kettőt pedig tesóm.Nem fogom őket elengedni pórázról,nem idomítgatom őket,hogy behívásra jöjjenek és egyéb ilyen dolgok...bicikli mellett lefutják a napi 5-6 kilométert és csókolom.Az amstaffom nyilván hallgat a behívásra,vele nagyon sokat foglalkoztam,suliztunk is..viszont most az a lényeg,hogy ne altassák el őket,nem pedig az,hogy behívásra visszajöjjenek.........az udvarban szabadon lesznek,futásnál pórázon.
2011. febr. 11. 11:40
 18/31 anonim ***** válasza:
Egyszerre többet is befogadhatsz. Nagyon kedves tőled.
2011. febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Biztosan tudom, hogy nálunk csak 3 kutya tartható egy kertes háznál, ha ennél többet szeretnék, akkor engedélyt kell kérni az önkormányzatnál. Biztosan engedélyeznék is, de akkor is szólni kell nekik. Tehát szerintem is nézz ennek utána, mert megbüntethetnek.
2011. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy nekem nagyon nem vagy szimpatikus. Például ez a szöveg, hogy olyan csúnyák, hogy más nem fogadná őt meg őt örökbe.

A mi menhelyi kutyánk sem egy szépség, de nagyon kedves és aranyos. Az egy dolog, ahogy kinéz, annál sokkal fontosabb dolgok is vannak. Lehet, hogy te sem vagy egy szép ember, anyádék mégis felneveltek. A másik az, hogy "lefutják a napi 5-6 kilométert és csókolom". Meg az, hogy nem fogsz az idomításukkal foglalkozni. Legalább a behívásra tanítsd meg. Ha meg nem tudsz ennyit foglalkozni kutyákkal és csak úgy őrzi a házat a kertben, akkor inkább ne a menhelyről válassz.

A menhelyi kutyákkal sokat kell foglalkozni, nem véletlenül kerülnek oda, ahova. Szoktatni más kutyákhoz, ez legalább 2-3 hónap, amíg teljesen összeszoknak. Aztán a staffordshire keverék, akit kinéztél, domináns lehet a te staffiddal. Erre nem gondoltál? Aztán pedig viheted vissza ezzel a szövegel: Csókolom, hoztam vissza a kutyát, sajnos nem jött be a családnak, a hiányzó füle pedig a másik kutyám miatt van. Foglalkozz inkább a mostani amstaffoddal, esetleg tenyésztőtől vegyél egy másikat. Ha csak úgy őrizné a házat, és te meg csak úgy lebicikliznéd a kutyád mellett a napi 4 kilométert, akkor nem lenne boldog. Mert ez jön ki a szövegeidből.

Egyébként nem ismerem az Illatos utat, de ezt muszáj volt elmondanom.

2011. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!