Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerre több kutyát is...

Egyszerre több kutyát is örökbe tudnék fogadni menhelyről? Vagy egyszerre csak egyet engednek?

Figyelt kérdés
Most költöztünk kertes házba,eddig panelben laktunk...van egy törzskönyves amstaffom aki 4 éves kan.Szeretnék menhelyről örökbefogadni 2 vagy esetleg 3 kutyust...elboldogulunk velük ,azzal nincs gond.Hatalmas a kert,és a lakásunk is.Kb 50 méterre a házunktól van egy rét,utána pedig közvetlenül egy tó( itt tudnának nyáron pancsolni).Az amstaffom más kutyákat nembánt.Kérdésem a következő: menhelyről egyszerre csak egy kutyát lehet örökbefogadni vagy vihetek kettőt,vagy akár hármat?Légyszi olyat ne írjatok,hogy ez túl sok,mert a mi családunknak nem.
2011. febr. 11. 09:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van!!!!!!!!!!Ja és ők pont nem úgy néznek ki mint akiknek javasolt lenne napi 4-5km futás!Legyengültek,idősek lehet hogy ízületesek is erre nem gondoltál?és arra hogy a kutya szeretet nem CSAK abból áll hogy futtatod őket!!!Ennyi........
2011. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Na idefigyeljen az utolsó 2 bunkó válaszoló.Mi a jobb nekik?Hónapokig üljenek a ketrecben altatásra várva,vagy egy nagy kertben napi 2 óra játék,és esti futás?Plusz minőségi eledel?Naugye..és még a házba is bejöhetnek.Felelősségteljes gazdi vagyok,az amstaffomnak engedelmességi vizsgája is van.Isten bocsássa meg nekem ha örökbefogadok 3 kutyát,és nem tanítgatom őket,hanem szeretetben leélik nálam ami hátra van.Az amstaffom tökéletesen kijön mindenféle kutyával,a legdominánsabb egyedekkel is.Az amstaff keverék ha balhézni fog,azt majd én lerendezem, 4 év tapasztalatom van a fajtával.Had tudjam már jobban..és az ,hogy nemfogom őket tanítgatni egyáltalán nem bűn.A menhelyi kutyák már annak is örülnének ha egy kertbe kicsapva leélhetik a hátralévő éveiket.Én ennél többet tudok nekik nyújtani,majdnemhogy luxus élet lesz nekik az amit nálam kapnak,a menhely után.Úgyhogy ne ugassatok bele,nem azt kérdeztem,hogy mondjátok meg mitcsináljak a leendő kutyáimmal.Szeretnifogom őket,és lesz velük foglalkozva,nem fognak altatásra várni....
2011. febr. 11. 16:22
 23/31 A kérdező kommentje:
ja és ha szerintetek tanítgatnom kellene őket akkor elmondom,hogy suli mellett dolgozom,táncórára járok,plusz most kezdem a kozmetikus tanfolyamot.Egy menhelyi kutya aki kitudja honnanjött,hónapokig tartó intenzív napi több órás foglalkozást igényel,ha megakarom neki tanítani a behívást meg az ilyen egyéb apróságokat...Szerintem tökéletesen boldogok lesznek napi 2 óra játékkal,és az esti sétájukkal...ha egész nap otthon ülnék,nyilván még cirkuszi mutatványokra is megtanítanám őket,de sajnos nemvagyok ennyire ráérős..jobb dolguk lesz nálunk mint a sintértelepen az biztos.
2011. febr. 11. 16:26
 24/31 A kérdező kommentje:
Amit az egyik válaszoló írt arra még reagálnék..tudod sokan FAJTATISZTA kutyákért mennek sintértelepekre meg menhelyekre,és ha nemtalálnak olyat,akkor már nem is kell nekik másik..vagy mindenképp valami irtó cukit akarnak,és ha nincs akkor hazamennek..RENGETEG ember külső alapján választ kutyát,főleg a mai világban,mert az emberek nagyon adnak adnak a megjelenésre..és egy keverék összetapadt kutyával az oldalukon már nem menők..és igen,az a kutya elég csúnyácska,és senki nem fogadná örökbe..mert ha talál szebbet,akkor ugyis azt viszi..direkt azért akarom őt ,mert tudom,hogy nemsok esélye van arra,hogy valaki kivigye onnét. PONT.
2011. febr. 11. 16:29
 25/31 anonim ***** válasza:

a 10:14 vagyok, akinek menhelyről kihozott kutyája van

A vizsla-keveréket hoztam ki, kb 3 éves, naponta sétáltatom, póráz nélkül. Próbáltam futtatni, bicaj mellett, de sajnos az ízületei miatt nem lehet. Szerintem jól érzi magát nálunk, kanapé kutya lett, melegben él, tényleg minőségi kaját kap stb. Viszont észre vettem, hogy nem elég neki a séta. Ha nem tanítom vagy nem fárasztom kicsit agyilag rendszeresen, nem tudom kezelni séta közben. Úgy tudom, hogy a kutyákat nem csak fizikailag, de agyilag is le kell fárasztani és azért is kell nekik a tanulás, hogy szorosabb legyen a kapcsolatotok, falkavezérként tudjon nézni rád. Ha nem vagy falkavezér, szökni fog, húzni fogja pórázt stb. Szerintem neked az eddigi kutyáddal azért se volt baj, mert helyesen, tudatosan, jó gazdiként elvitted suliban vagy képezted. Tisztellek és sok erőt kívánok a 3 kutyához, csak szerettem volna elmondani, hogy egy minimális tanítás, foglalkozás szükséges a kutyáknak, csak a séta kevés, nekem ez a tapasztalatom.

2011. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy neked van tapasztalatod kutyákkal, de ezek szinte biztosan PROBLÉMÁS kutyák. Most gondolj bele abba, ha kiviszel három kutyát, és köztük az egyik omega alkat. Agyon fogja verni a másik három. Szerintem is elsőre eggyet vigyél haza, szoktasd össze őket. A bringa mellett futtatás se lesz egyszerű mutatvány ám! Ezeknek a kutyáknak egy jelentős része még a pórázt sem ismeri. Mindent neked kell megtanítanod, és ők már nem kölykök.


De te tudod mit csinálsz, én csak javaslom, hogy egyszerre egyet. Ha vele már működnek a dolgok, még egyet, és ha már a három kutya is jól meg van, akkor jöhet a negyedik (helyi rendeletnek azért tényleg nézz utána).


Hidd el, hogy hirtelen pluszba három teljesen jól szocializált simulékony kutya is felfordulást okozna, nem hogy három ki tudja milyen múlttal rendelkező.


Ja, és ha esélytelenekre pályázol, akkor ajánlom a nagytestű fekete kutyákat. Őket altatják a legnagyobb számban.

2011. febr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Köszönöm, azoknak, akik kiállnak mellettem.

Tehát, tisztázzunk egy-két dolgot.

A menhelyen ritkaság számba megy a fajtatiszta kutya. Nem szépek a kutyák, de kedvesek, okosak és szeretetre méltóak. Ha valaki kimegy a menhelyre, valószínűleg nem azért, mert kell neki egy fajtatiszta kutya ingyen. Hanem mert segíteni szeretne egy ártatlan léleknek.

Addig nem ismersz egy kutyát, amíg csak képről láttad. Lehet, hogy egy harcias, agresszív egyed, ellenkező esetben egy bújós öleb. Nem tudod egyetlen képről megállapítani a belső tulajdonságait.

Mi is úgy hoztuk el a miénket, hogy egy csendes kiskutya, mert akkor meg volt szeppenve. Sokáig kellett nevelni, hogy olyan legyen, amilyen. Most viszonylag nyugodt és szépen sétál, a többi kutyával és emberekkel is jó viszonyban van. Ha te úgy gondolod, hogy az az aranyélet a kutyának, hogy van egy nagy kertje és lehetősége arra, hogy fussanak vele esténként meg enni adnak neki, akkor nem tudod, milyen nagy gonddal jár csak egy menhelyi kutya nevelése, gondozása. Főleg, ha problémás.

Írtad, hogy négy év tapasztalattal rendelkezel. Tehát egy kutyán tapasztaltad ki eddig azt, amit tudsz a kutyákról. Én sem rendelkezem túl nagy tapasztalattal, de egy problémás kutya nevelése sokkal több mindenre megtanít.

Változtass kicsit a nézeteiden, gondolj mindent át, számítgass. Valóban jó ez Neked? Szeretnéd ezt? Neki is jó lenne? Lehet, hogy az altatástól mented meg, de ha nem szereted igazán, akkor neki sem jó, így szökni fog, problémássá válik. Ha igazán szeretsz egy ebet, ez elő sem fordulhat.

Remélem, hogy nem sértődsz, vagy sértődtél meg a személyes véleményemen, és a Neked és az állatnak egyaránt jó megoldást találsz.

Ha valamit elhatározott egy ember, arról nagyon nehéz lebeszélni, főleg neten keresztül. Tehát, ha mégis úgy döntesz, hogy örökbe fogadsz egy ebet, akkor tényleg csak egyet, később jöhet a második menhelyi kutya is. Szeresd nagyon, foglalkozz vele minél többet. A futtatás nagyon jó ötlet, de olyan kutyát válassz, akinek nincsenek ízületi, vagy egyéb szervi problémái.

Sok sikert!

2011. febr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Leírásnál egyikre sem írták oda,hogy problémás lenne..direkt olyanokat néztem akik bújos,nyugodt kutyák.Az amstaff keverékre is írták,hogy jófej kutya,tehát gondolom nem egy agresszív természet.Ha egy kutya nem tűr meg másikat,azt általában fel szokták tüntetni oly módon,hogy odaírják: más kutyákkal nem kompatibilis..de ha mégis gond lesz,majd közéjük csapok(persze nem a szó szoros értelmében,nem bántalmazással),hanem már megtanultam kezelni a dominancia harcokat...nem egy kutyán tapasztaltam ki a dolgokat,amstaffom előtt volt cane corsonk,és kaukázusink...egyik sem egy tündérbogár ha nemkap jó nevelést.Mégis sikerült,ezért úgygondolom nemlesz probléma.Köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 12. 09:33
 29/31 anonim ***** válasza:

És az illatos honlapon bármelyikhez írják, hogy problémás? A staffinál amúgy ott van, hogy retur kutya. Tehát nem először van a telepen. Biztos azért vitték vissza, mert semmi gond nem volt vele. Az illatoson nem ismerik a kutyákat! Ezek a kutyák nincsenek sétáltatva, nincsenek tesztelve kanra, szukára, dominánsra, omegára, macskára, gyerekre.

Ezek be vannak vágva egy kennelbe, aztán ha arra jár egy állatvédő, akkor kicsit haverkodik vele, meg csinál pár fotót, és felteszi honlapra.


Nem ismerik őket, csak annyi alapján amit a kennelben látnak belőle. És olyankor azok a kutyák sarokba szorítva, megijedve, kétségbeesve mutatják magukat, ilyenkor másképp viselkednek ám! Két három hét, vagy egy hónap is kell ahhoz, hogy kiderüljön, hogy valójában milyen kutyák.

2011. febr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Akkor majd nálunk kiderül..ha bármelyik is problémás lesz,vissza nem viszem az tuti.Akkor majd dolgozunk az ügyön.Majd lesz valahogy,olyan még nemvolt ,hogy sehogyse volt...találunk megoldást.
2011. febr. 12. 09:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!