Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál megkülönböztethető...

A kutyáknál megkülönböztethető-e többféle vércsoport?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy egy csimpánznál fedezték fel az Rh-vércsoportot, tehát a főemlősöknél van. De vajon a kutyáknál is?
2011. márc. 5. 18:08
 1/4 Bányai Károly ***** válasza:
Van ám, ráadásul több mint az embernél. Náluk asszem úgy van, hogy első vérátömlesztésnél még nem halnak bele, ha más csoportból kapnak, de kialakul egy immunválasz, és második alkalommal, már meghalnának. Amerikában már vannak kutya-vérbankok.
2011. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 101 nagykutyában taglalták az egyik részben, de már meg nem mondom neked pontosan, de az biztos, hogy több féle vércsoportjuk van, mint nekünk. Talán 6 vagy 8 féle, de nem akarok neked hazudni.
2011. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hatféle.
2011. márc. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Van ám, ráadásul több mint az embernél."

Nekünk van 30, a kutyáknál eddig 13 ismert. Szerintem nyertünk:) Igaz, a közismert AB0, Rh faktorral nem rendelkeznek.

2011. márc. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!