Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi viselkedésről?

Figyelt kérdés

10 hónapos dobi szuka. Amikor sétálunk pórázon kicsit húz, de kibirható, nem vészes. Akkor azonban, mikor elengedem szorosan mellettem megy, a fejét keresztben a térdem elé teszi, így a séta ütemét is lassítja és olyan érzésem van, mintha terelne. Pedig ugye nem éppen egy pásztorkutya fajta:)

Próbáltam a múltkor a futást, hát elég vicces volt. Majdnem elestem benne.


2011. márc. 22. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Hát szerintem ez az elcsépeltnek hangzó falkavezér probléma. Mindig az ellenkezőjét teszi annak amit te szeretnél, hogy kimutassa ő dönt. Legalábbis próbálkozik. Szerintem jó lenne már most elfolytani ezt a dolgot mert egy dobinál különösen veszélyes lehet! Olvastad már pl Jan Fennel könyvét? Az nagy segitség.
2011. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ninna ♥ ***** válasza:
48%
Szerintem ez nem terelési hajlam, egy dobiban elég érdekes lenne, szóval ezt tuti kizárhatjuk. Véleményem szerint csak nagyon szoros kötődésről van szó, és ennek csak örülni lehet. Persze, ha zavar, vannak módszerek, hogy hogy vedd rá, hogy elmenjen picit messzebb tőled, de én nem kísérleteznék.. bárcsak az én kutyám mindig mellettem lenne. Az enyém mindig a közelemben van, de messzebb tőlem, és csak akkor jön mellettem, ha lábnál követést gyakoroljuk. Ő nem szokott ilyen terelő mozdulatokat tenni, pedig havi 1x terelni is szoktam vinni, de nem, pedig ő terelő fajta.
2011. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xnorkax ***** válasza:
70%
Igen, az első jól mondja. Azt akarja, hogy arra menj, amerre ő szeretné. Egyértelmű dominancia. Én is ajánlom Jan Fennel mindkét könyvét, nagyon jó!
2011. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Lehet, hogy falkavezér probléma is, nem látok bele teljesen a helyzetbe, bár van benne igazság, ha ellenkezőjét váltja ki, könnyen lehet akár az is. Nincs valami más jele annak, hogy mondjuk pl. mást csinál, mikor kéred ; felülbírál téged stb?
2011. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Beleolvastam az általatok ajánlott könyvbe, tényleg nagyon jónak tűnik. Elolvasom végig.
2011. márc. 22. 20:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ő a falkavezér! éreztesd vele hogy nem így van a legegyszerűbb tevékenységeknél is fegyelmezd! etetésnél tartsd a kezedben előtte az ételt addig amíg leül és megnyugszik, ha kimentek az ajtón vagy ha bementek ne engedd hogy előtted menjen ki várjon amíg hívod, a sétánál pedig ha elkezd húzni állj meg vele ésültesd magad mellé majd indulj tovább (ezt egymásután többször kell eljátszani) ha pórázon van ne engedd hogy elhúzzon mert meg akar szagolni valamit, csak akkor mehet ha te viszed oda. minden esetben tudatosítsd vele hogy te vagy a főnok és akkor a sétánál is te fogsz irányítani...és fontos, hogy ki legyen elégítve a mozgásigénye mert azért is húzhat.
2011. márc. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
49%

Nem tudom elképzelni mi itt a probléma.


Mások azért őrjöngenek, hogy a kutyájuk nem jön lábnál, még pórázon sem, nemhogy még szabadon.


Mióta van nálad a kutya?

2011. márc. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


2 hónapos kora óta van nálam. Azért ezt a láb melletti sétát ne úgy képzeld, hogy azért megy így, mert ilyen jól tanított. Inkább úgy érzem a többieknek lehet igaza, és tényleg ő akar irányítani.

2011. márc. 23. 18:55
 9/10 anonim ***** válasza:
00:29 nem tudod elképzelni hogy mi a probléma? Az hogy hangzik, hogy a kutya nem hagyja menni a gazdát? Nem olvastad el rendesen? Szerinted az normális?
2011. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
48%

Én más szemmel látom azért, mert a leírtak szerint könnyű mindezek ellenére a láb mellett követést megtanítani neki.


Viszont, korrigálni úgy tudod, hogy tegyél rá egy fojtó nyakörvet és amikor eléd akar fordulni akkor egy apró kis rántással igazítsd hátrébb úgy, hogy a lapockája a bal térdeddel egyvonalban legyen. És a rántással egy időben a vezényszó: lábhoz!


Ha a kutya már nem ugrál melletted és szépen megy akkor dícsérd meg.

Ha ezt pórázon már szépen csinálja, akkor menet közben csatold le róla a pórázt.

2011. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!