Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi francia buldog 20. 000...

Kicsi francia buldog 20. 000 forintért törzskönyv nélkül?

Figyelt kérdés

Ajándékba szeretnék venni egy ilyen kutyát reális áron.

Nem tudnátok ajánlani valakit akitől megvehetném? Köszi előre is!


2011. júl. 4. 12:51
1 2 3
 11/30 tetro ***** válasza:
miért lenne egy kölyök kutya ára 20ezer forint reálisan, mikor csak az oltások többe kerülnek ennél? kajáról, szülők eltartásáról, a szülés költségeiről meg még nem is beszéltünk... és azt se értem, hogy akinek húszezer forintja van egy kutyára, az miért akar olyan fajtát, amire évente 80-200ezret simán rá lehet költeni...
2011. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

És ha mondjuk a gyermeke szeretne egy kutyát vagy az unokahuga akinek a szüleivel megbeszélte?

Ne akadékoskodjatok amíg nem tudjátok a pontos helyzetet.

Lehet,hogy igazatok van,de nem kell rögtön letámadni.

Én is kaptam ajándékba egy kutyát a páromtól akit imádok és szebb dolgot el sem tudtam volna képzelni.

2011. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

A reális ár egy egészséges, törzskönyves hobby célra vásárolt francia bulldiért 60-80 ezer forinttól felfelé. Nagyon meg kell nézni honnan veszel bulldogot, mert nagyon sok genetikailag öröklődő betegséggel terheltek, amiknek a gyógyítására a szegény megajándékozott a gatyáját is rákölti. Nekem bulldogom van, rossz helyről vettem (50 ezerért!) és további 150-be került az a néhány műtét, amit feltétlenül el kellett végezni, és sajnos rossz a térdizülete, amivel persze eléldegél, de elég nagy szívás, hogy nem szaladgálhat kedvére, le kell állítanom, mert ha túlterheli, napokig sánta lesz utána.


Szóval hidd el nekem jobban megéri gyűjtögetni és jó helyről jó kutyát venni, mint egy életen át orvoshoz hordani.


Itt egy jó cikk: [link]

2011. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

A kutyát egy felnőtt ember kapja, és nem egy hülye gyereknek akarom ajándékozni, tudom hogy jó kezekben lesz! Régóta szeretne ilyen kutyát, és nem terhet fog neki jelenteni.


A linket megnéztem nagyon fain a kis kutya! Ha visszaír az ismerősöd írj majd kommentet, köszönöm előre is! :)

2011. júl. 4. 13:37
 15/30 anonim ***** válasza:

Én tenyésztôként még így se adnék el senkinek kiskutyát, h nem ismerhetem meg azt akinél a tôlem kikerült kiskutya lakni fog..... fontos h kölcsönös szimpátia lakuljon ki.


A meglepetés és az ajándékozás ereje akkor is van, ha nem egy élô kiskutyát adunk oda....

Komolyan? Ezt felnôtt emberként miért nem lehet megérteni???

2011. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

"A kutyát egy felnőtt ember kapja, és nem egy hülye gyereknek akarom ajándékozni, tudom hogy jó kezekben lesz! Régóta szeretne ilyen kutyát, és nem terhet fog neki jelenteni. "


akkor a felnőtt ember válasszon magának egy egészséges kutyát, ne a te általad 20 ezerét vásárolt beteg, beltenyészetes korccsal kelljen szenvednie pár évig, ráköltenie vagyonokat, majd pár év után szomorúan eltemetnie...állatot ajándékozni felelőtlenség, de szaporított, beteg korcsot ajándékozni kegyetlenség

2011. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
2011. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Akkor szépen fogd kézen ezt az ismerősödet és ha már lesz potenciális jelölt, akkor nézzétek meg együtt!

Anno én is emlékszem tini koromban így kaptam kutyát. Nagyon szerettem volna és a szüleim is úgy voltak vele, hogy ha már családi ház és mi belaktuk (nem rég költöztünk akkor oda), akkor miért ne jöhetne egy kicsi társ!? Anyuék szülinapomra szánták a "meglepetést", de nem úgy, hogy a kezembe nyomták és nesze. Egyszercsak szóltak, hogy találtak egy nagyon aranyos kiskutyát, törzskönyves, ha tetszik a fajta és gondolom, akkor elmehetnénk megnézni. Szerelem volt első látásra, rögtön úgy viselkedett a picike, mintha ő is minket "választott" volna, ez pedig szerintem így helyes! Így volt meglepetés is, de volt közös "megbeszélés" is, hogy hogyan tovább. Szerintem ez fontos.


Azóta egy szaporító "ránk sózott" egy ugyanilyen fajtájú kutyát. Úgyértem eladni nem nagyon tudták őt már, ezért felajánlották, hogy mivel nekünk már van egy, biztos jó kezekbe kerülne, odaadják ingyen, csak ne maradjon a nyakukon. A véleményemet erről inkább nem fejteném ki, ha nem baj, a lényeg hogy őt is elmentünk, megnéztük közelebbről, hogy látszólag van-e valami baja, megismerkedtünk stb, végül elfogadtuk. (nem mindennap dobnak az ember után egy színre, formára tökéletesnek mondható border colliet) Az, hogy van-e valami betegsége a jövő zenéje! Sokan ijesztgetnek, hogy gond lesz, de az öregebb fajtiszta, törzskönyves kutyánál sem tudták kiszűrni a betegségeket, sajnos neki is akad problémája, pedig nem két forintért vettük anno! Én örülök a picinek, a pici örül nekünk, széppé varázsoljuk egymás életét, ha pedig beteg lesz, akkor ezzel együtt fogjuk szeretni és mindent megteszünk, hogy meggyógyuljon/az állapota javuljon!


Sajnos a saját bőrünkön tapasztaltam, hogy attól hogy egy kutyáért elkérnek 100 ezer forintot, az még nem biztosíték semmire. Attól még ugyanúgy számítani kell váratlan esetekre, betegségekre, tartós betegségekre is, ami anyagilag iszonyatosan megterheli a családot.

Ha a szaporítóknál ekkora az esély a beteg kiskutyákra, akkor mi a helyzet egy olyan helyen a hol a kutya megszökött, majd ellett és a keverékebbnél is keverékebb kiskutyák lettek? Ilyet sem lenne szabad hazavinni, mert betegségek stb, pedig sokszor sokkal nagyobb a tűrőképességük, jobban bírják a strapát, mint fajtiszta társaik!

Nyilván más lenne a véleményem, ha a törzskönyves kutyám makk egészséges lenne, de nem az, mivel minden betegséget lehetetlen kiszűrni és hiába egészségesek a felmenők, attól ő örökölhet meg valamilyen betegséget! Szerintem nem erre kell alapozni és félelemben leélni az életet! Meg kell nézni azt a kiskutyát, látszólag egészséges-e, rendesen mozog-e, ilyenek és ha úgy gondolja az ember haza kell vinni, ha pedig később gond van, akkor lelkiismeretesen kell hordani a dokihoz és meg kell mindent tenni az állapotának javulásáért. Szerintem erről szól a felelősség és nem arról, hogy tökéletesnek tűnő "családból" kell mindenkinek kutyát vásárolnia, mert különben felelőtlen ember lenne, akit nem érdekel a kutyája sorsa!

2011. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Egy elég lényeges dolgot felejtesz el kedves utolsó: az ok-okozati összefüggéseket. Azzal h van kereslet a semmilyen szûrésekkel nem rendelkezô felmenôktôl származó fajtatisztának mondott (mert igazolni nem lehet) kiskutyákra, így az adott fajtánál megfigyelhetô az állomány gyors romlása, mivel a kereslet kínálatot szül, és ezek a kutyák lesznek továbbtenyésztve, akik látszólag egészségesek, de pl. TNS hordozók - és amint összeteszik egy másik hordozóval, máris születnek beteg egyedek.


A felelôsségteljes kutyaVÁSÁRLÁShoz hozzátartozik, h a választott fajtádnak ne akarjál rosszat. Már most meg lehet nézni a border collie szaporítók "áldásos munkájának" gyümölcsét.....


- egy lelkiismeretes border gazdi -

2011. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Ez így van... de én pl beteg törzskönyves kutyussal rendelkező gazdiként mivel tisztában vagyok azzal, hogy csak továbbadná a bajt, eszem ágában sincs fedezést vállalni, pedig volt már rá igény nem egyszer.


Egy "kétes eredetű" szaporítótól származó kutyussal meg aztán még annyira sem vállalnék, mert igen... nem tudhatom mi lesz holnap vagy milyen betegség jön ki rajta (esetleg mit hordoz), viszont attól még a mi családunkban lehet tökéletes helye, lehet tökéletes házikedvenc és számunkra ő nem kevesebb csak azért mert nincs törzskönyve.


Az már megint a felelősségteljes nevelésen és gondolkozásmódon múlik, hogy ki hogy kezeli ezeket le. Attól hogy valaki beéri egy keverék, avagy szaporítótól vásárolt/kapott kutyával az még nem jelenti azt, hogy ne szerethetné azt a kutyát, és nem egyenértékű azzal, hogy ő majd csak tovább szaporítja! A hülye ember az hülye is marad, ha vesz két törzskönyves kutyát, az sem jelenti azt, hogy szabályok szerint fog tenyészteni, minden szűrést megcsináltat, stb.

2011. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!