Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi francia buldog 20. 000...

Kicsi francia buldog 20. 000 forintért törzskönyv nélkül?

Figyelt kérdés

Ajándékba szeretnék venni egy ilyen kutyát reális áron.

Nem tudnátok ajánlani valakit akitől megvehetném? Köszi előre is!


2011. júl. 4. 12:51
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Látom nem érted a lényeget. A keverékkel egyáltalán semmi gondja nincsen senkinek. Arról beszélünk, hogyha az ember ragaszkodik a fajtatiszta kutyához, akkor ne már a fajtát tönkretevő szaporítókat támogassa, elvégre mégis csak a kedvenc fajtájáról van szó.


Mit gondolsz honnan van a sok vízfélő retriever, lövésfélő vizsla, labda után nem érdeklődő vadászkutya, stb? Nem tenyésztőktől, az biztos.


Persze, a tenyésztőt is ellenőrizni kell, és olyat választani, aki a szerződésben garanciát ad az örökletes betegségekre. Így sem 100% az egészség, de abban biztos lehetsz, hogy a tenyésztő mindent megtett, hogy kizárja ezeket a problémákat, különben a saját zsebe ellen dolgozna.


Az én kutyámnak pl. sanszos, hogy azért rossz a térde, mert a kedves szaporító Friskiessel etetett.


Kérdező: Egy kölyök francia bulldognak ha normálisan csinálják, akkor az önköltségi ára jóval fölötte van 20 ezer forintnak, mert már az oltások többe kerülnek ennél, de a bulldognál garantált a császármetszés, ami szintén nem két forint. Az lenne a minimum, hogy a csípő, könyök, térd és PRA szűrést mgcsináltatják ennél a fajtánál, valamint újraimmunizálás a vemhesülés előtt, anyának a vemhesség alatt jó minőségű kölyöktáp, kéthetente féreghajtás, és ugyanez a kölyköknek is. Ez már önmagában legalább a 20 ezer duplája kölykönként, és a szaporító nyilván keresni is akar rajta, nem hinném, hogy csak babázni szeretne, majd önköltségi áron jó gazdihoz adni...

2011. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Az utolsóval teljesen egyetértek!

Szivemből szóltál!

2011. júl. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

illetve vele értek egyet:

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:17

2011. júl. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Persze, az rendben van, hogy több tízezret nem adnék egy szaporítónak kutyáért, de úgy gondolom még mindig jobb helye lesz annak a kölyöknek nálam, mint másnál, avagy hogy pont a szaporítónál maradjon sokadik kutyának és kitudja milyen sorsra kerül majd emiatt...


Én elfogult vagyok nagyon is ez tény és való, ezért nem lehet ész érvekkel meggyőzni sajnos, itt elnézést is kérek.

Mi anno szerződéssel vettük az idősebb borderünket, mutattak mindenféle szűrésről papírt, hogy semmilyen betegséget nem hordoznak a felmenők, kisebb vagyont ráköltöttünk stb, a mi kutyusunknál 3 éves korában még is kiderült hogy diszpláziás. Egy-egy rosszabb időszakban több 10 ezer forint megy rá a fájdalomcsillapításra és a vitaminokra. Jó minőségű tápot kaptak és kapnak is, a felnőtt kutyus speciálisan a problémájához legmegfelelőbb tápot kapja, az sem olcsó, de mindent megteszünk hogy jobb legyen neki, még is úgy gondolom, hogy ha legközelebb választanunk kell, akkor nem fajtatiszta kutya lesz és nem tenyésztőtől!

Lehet hogy ritka eset és lehet hogy százból egyszer pont mi jártunk rosszul, de ez elég volt ahhoz, hogy én egy életre kiábránduljak a tenyésztésből, mert semmivel nem lettünk előrébb azáltal, hogy őt nem ingyen hoztuk el, hanem kifizettünk érte több 10 ezer forintot, sőt...

Ez a feltétlen szeretetünket természetesen nem változtatja meg a kutyus iránt, bármit megteszünk hogy neki jobb legyen, de nekem is iszonyatosan szívfacsaró érzés az egész. Nem az, hogy olykor a fizetésünk jó része a gyógyszerekre megy, hanem az hogy látom hogy szenved, hogy futna, de nem bír és néz rám a boci szemeivel, hogy csináljak valamit, stb.

2011. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Na, ezzel teljesen egyetértek, csak éppen ahogy te is mondod, nem az a megoldás, hogy akkor veszel 20-30-40-50 ezerért szaporítótól kutyát, aki még sokkal valószínább, hogy diszpláziás, hanem az, hogy nem veszel, hanem befogadsz. Igen, én is pontosan ezt döntöttem el, hogy eztán csak mentett kutyám les.
2011. júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

..... nem a tenyésztésből kell kiábrándulni. ott is becsúszhat a baj. ha elhozol egy keveréket menhelyről az tök jó, de fajtakutyát szaporítótól az szándékos öngól.és ráadásul elhiszem szeretnéd és ráköltenél milliókat, DE ott gondlkodj h te baromira beleéled amgad a jótevő szerepébe h megmentettél egy kutyát a szaporítótól és majd milyen jó otthont teremstesz neki. és mit teremtesz ezzela vásárlással az apa-meg anyakutyának? azzal h mnagy hősiesen megvásárolod a kölyköt (hiszmár nemhsizel a tenyésztőkben), arra buzdítod h nyugodtan feszetesse, ellesse a szukát évente kétszer, hallottál már róla h milyen körülmények közzött működnek a kutyagyárak ugye? sztem te sem gondlod h az évi két fedezés és ellés között szabadon rohangálnak az udvarban, napi szintes sétállnak és legalább középkategóriás tápot esznek? nem, egy disznóólba zárva csücsülnek idegbajosodnak egész nap, diszpláziától szenvedve és fedeztetik h ugy hhordja ki a következő almot. Mindig el van mondva h ne szaporíts, ne vegyél tőlük kutyát, felelős vagy az általad leszaporított minden kutyáért és annak az utódaiért. ezeket nehezen fogják fel az emberek hisz még meg sem születtek, elhessegetik a gondlotatot, h valahol a jövében az édes bodri 20. unokája kocsi alatt végzi, vagy 1 méteres láncon, hisz nem látja, "tuti" nem úgy lesz!

Akkor gondlokdjunk kicsit visszafelé. Gondolj arra az élő kanra és szukára akik azért nemzenek utódokat évente kétszer, mennek tönkre fizikailag, szellemileg, élnek láncon éveket akár télen nyáron, betegségben mert van kereslet az 20.000ftos kölykökre.

hányszor császározhatják azt a bulldog szukát akinek a babáit megéri 20000ftért eladni? Tessék néha a már, most élőkre gondolni! De olyanok is megveszik az olcsó kutyát akik nem tudják finanszirozni a 80%-os eséllyel bekövetketző súlyos betegségeket és emiatt nem tudják megtartani a kutyát. nem csak egy olédalt kéne figyelni!

2011. júl. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
Szia! Látom, hogy egész elfajult már az egész kutyát szeretnél venni téma... beszéltem a barátommal, 70e Ft a kölyök. Ha érdekel, akkor jobb lenne valahogy privátban folytatni.
2011. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Kedves "harcikeszeg"!

Mint említettem én a fajtatiszta kutyámat INGYEN kaptam egy szaporítótól úgy, hogy az összes oltása meg volt, sőt az utolsó csütörtökön volt esedékes úgy, hogy mi pénteken mentünk érte és azt is beadatták neki saját költségen. Nekünk egy fillérünkbe sem került. Mielőtt belementünk elmentünk hozzájuk, a kutyák nagyon is jó körülmények között vannak tartva, gazdik szeme fényei és náluk biztos nem lesz évi két ellés, ezt ők maguk is kijelentették, illetve a két kutyát el tudják különíteni, így elég hihető "mese" volt. 7 pici született, 4-et sikerült "aprópénzért" eladniuk, 1 családban maradt, a többit elajándékozták, így igazán nem mondható, hogy meggazdagodni szeretnének belőle.

Igen, lehet hogy vannak szörnyű tenyésztők, ahogy szörnyű szaporítók és szörnyű gazdik is, de ahogy tenyésztő és tenyésztő, illetve gazdi és gazdi között is van különbség, úgy szaporító és szaporító között is!

Nem állítottam, hogy számunkra anyagilag nem megterhelő egy beteg kutyával, de a kutya családtag és úgy gondolom ezt minden gazdinak így kéne felfogni. Azzal hogy megvettem/örökbe fogadtam vagy bárhogy is, de hozzám került, én felelősséget vállaltam érte és ebbe beletartozik az is, hogy ha beteg, akkor nem kihajítom az utcára, hanem megteszek mindent érte!

Én hiszem azt, hogy ennek a kis kutyusnak úgy a legjobb, hogy ide került hozzánk, mert lehet ő csak egy kis lélek a sok közül, de a világ összes kutyáját sajnos senki nem tudja megmenteni, még én sem...

Amikor hozzánk került 11 hetesen, akkor mindenki riogatott, hogy örüljek, ha a 4-5 hónapos kort megéli. Mindenki úgy nézett rám, mint valami szörnyre, hogy hazahoztunk egy szaporítótól származó kiskutyát. Ahhoz képest ezen már szerencsére túl vagyunk egyelőre hál' istennek makk egészségesen, talán kicsit túl aktívan is.

Mint fent említettem, szaporítónak én sem fizetnék, innentől kezdve nem értem min folyik a kötekedés!

2011. júl. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Miért ne ajándékozzunk kutyát....

Ma kaptam:


"Sziasztok! Bella vagyok, 8 hetes kislány vizsla! A mostani gazdáim ajándékba kap...tak engem, de mivel nem megfelelő lakásban laknak ahhoz, hogy ilyen kutyát tartsanak, mint én vagyok, így el szeretnének ajándékozni, új szerető gazdihoz! Oltva és féregtelenítve vagyok! Ha megtetszettem Neked, akkor Budapest XIV. kerületéből tudsz hazavinni! Ha valami kérdésetek van, hívjátok Kocsonyát ;) Köszönöm"

2011. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
sok az off
2011. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!