Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lajka rossz és jó tulajdonságai?

Lajka rossz és jó tulajdonságai?

Figyelt kérdés

Eddig ennyit találtam róla: [link]

Egyenlőre még csak után néznék a fajtának, hogy milyen. Alkatra és termetre valami hasonló érdekelne, szóval ilyen téren bejön. Majd udvaron tartott kutya lenne, aki őrzi a házat és lakóit, de feleslegesen nem ugat. A gyerekekkel is jól kijöjjön. Ha lehet ne legyen olyan hiperaktív, mint a boxer.


2011. júl. 17. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
nemfog rád hallgatni ezek a kutyák nem ugatnak hanem vonyitanak ilyen már megevett pár gyereket házat őrizni nem fogja az biztos.
2011. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem levő válasz hülyeség. Nekem 13 évig volt szuka lajkám. Agyerekeket imádta, ahogy több fajtatársa is, akiket ismertem, ettől nem kell félned. Persze kölyökkorban kell a gyerekekhez szoktatni. Inkább félénk kutyák, akárcsak a farkasok. A házat nem őrzi, de téged és a családját, falkáját igen. Nem vonyít! Ugat, de nagyon keveset. Ha igen, akkor jelez, arra figyelj. Nagyon gazda-cebtrikus kutyák ezért kerti, kinti kutyának nem alkalmas, vagy csak társsal. Sok foglalkozást igényel, vagyis napi rendszerességű sétát és tanítást. Ha nincs lemozgatva, ő fogja elfoglalni magát. Vadász kutya, ha túl sok az energiája, ne csodálkozz, hogy pl. átmegy a szomszédba csirkét vadászni (de szerencse, hogy már van biztosítás erre is, én is kihasználtam). Nyugodt kutya, nem az a mindent szétrágós és szétkaparós, de ha nincs eleget sétáltatva, ő magától fogja ezt megoldani. Csak udvari kutyának egyedül semmiképp se tartsd!
2011. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nagyon baràtsàgos!Mindenki azt hiszi,hogy hamis,de kizàrt dolog.Sokat kell vele foglalkozni,szereti ha törődnek vele!A gyerekeket is nagyon szereti.Imádja,ha futkározol vele,vagy akár jàtszol vele.A szőre vedlèskor nagyon hullik,ilyenkor egy fèsűvel letudod tisztítani,utánna már kevèsbè fog.1 èves a mi lajkànk,ès szuka.Nagyon szeretjük!Irígy is.Ha a közelèben lèvő kutyát megsimogatod,akkor rögtön megy,hogy őt is.A kullancsra nagyon vigyàzni kell
2016. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!