Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, rossz érzés?

Mit tegyek, rossz érzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szóval van egy két éves keverék kutyám, elég neveletlen és a modorától kezdve is idegesíti az embert. szétrág mindent, fülsüketítő módon ugat egész éjszaka, az ajtót karcolja összevissza csapkodja a kerítést, szétássa a kertet a veteményt letapossa stb, ez engem nem is zavar meg szeretem valamennyire, bár az én szívembe se lopta be magát. Adott az alkalom hogy kapjak egy fajtiszta Spánielt a keverék és az Amstaffom mellé, viszont a keveréket akkor el kellene vinni mert 3 kutya az sok a családtagok szerint. Le kell vinni a sintértelepre a keverék kutyát ez az egyetlen megoldás, én nagyon rosszul érzem de valahol tudom hogy ez a megoldás mert kiskorában magára hagytam neveletlen "korcs" lett belőle, és ez mind az én hibám ő csak megszenvedi. Egyik részem itt marasztalná, de tudom hogy a telepre kell vinnem. Mit tegyek?:\ Nagyon embertelen mocsok lennék ha levinném?
2011. júl. 24. 18:36
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Na jó, most írjon egy tenyésztő, oktató hogy mit tegyek. Engem nem érdekel más véleménye, nem fogom őt sintértelepre adni mert az én kutyám. Hogy is gondolhattam ilyet, a családtagok adták az ötletet de ebben én nem fogok részt venni. Várom az építőjellegű ötleteket és elnézést hogy ilyen megfordult a fejembe úristen. Szóval nyugalom, a kutya marad és a szünetem 70%-át arra fogom a továbbiakban fordítani hogy egy életvidám kis "korcsot" neveljek belőle :)
2011. júl. 24. 19:06
 22/36 anonim ***** válasza:

Tőled 40 percnyi autóútra van két kiváló kutyaiskola:

[link]

[link]


Én ennyit autóztam Budapesten városon belül, hogy helyre tegyem a kapcsolatom a 2,5 év alatt elrontott kutyámmal.

Igen, embertelen mocsok lennél, ha a saját hibádból megölnél egy állatot, mert gyakorlatilag a gyepi egyenlő a halállal.

Szégyelheted magad, hogy tenyésztő akarsz lenni, de ilyesmi az eszedbe jut. Ráadásul ha jól tudom nem is akármilyen fajtát, hanem amstaffot akarsz tenyészteni. Mégis mit fogsz csinálni, ha valamelyik tőled származó kutyát félrenevelik és nem tudják tovább tartani? Megy az is a gyepire?

2011. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Dehogy, már elnézést kértem. Egyébként Makón is van iskola csak gyalog egy kicsit necces lenne, autó meg nem megoldható sajnos. :\
2011. júl. 24. 19:09
 24/36 anonim ***** válasza:
Hatalmas tisztelet ezért, légy férfi. Ha jól értelmezem, a családtagok nem igen értenek a kutyákhoz. E-mail címet kaphatok?
2011. júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

E-mail csaba95@freemail.hu

MSN csabathepro@hotmail.com


tessék, mindkettőn elérsz egész nap.

2011. júl. 24. 19:10
 26/36 anonim ***** válasza:
A tenyésztés nagyon sok pénzt igényel, kérlek gondold meg mielőtt belefogsz. Ha a két kutya eltartása probléma, egy tenyészállat etetése, gondozása sokkal több, mint egy házi kutyusé. A tenyészállat etetése nagyon igényes, nem csak egy akármilyen táppal történik. kb 15-20 kg táp ami minőségi 15-20 eFt-ba kerül. Ha vemhesíteni szeretnél húst, tojást és vitaminokat is kell neki adni. Ha nem tud megszülni, ami gyakori probléma 40-60 eFt-ot kérnek egy császárműtétért. A spániel speciális kozmetikát is igényel kozmetikusnál. A kiállítások is sokba kerülnek és a törzskönyveztetés, csippezés, féreghajtás, védőoltás. A bébik infralámpa és melegigénye is plusszköltség. Kérlek gondold át, lesz-e anyagi fedezeted? Szegény kutyust ne add le, mert el fogják altatni. Lehet mégis szereted eléggé ahhoz, hogy utánna egy életre lelkiismeretfurdalásod lenne. Ezt azért gondolom, mert különben nem írtál volna ide. Én úgy értelmezem, hogy részedről ez egy segélykiálltás mert nem tudod megtenni. Hát jól érzed, ne is tedd meg!
2011. júl. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Nem fogom megtenni, erre nem vagyok képes. Most egy szaporítótól vett amstaffom van http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2013738-milye..


ő lenne az. Jövőre már lesz munkám illetve ösztöndíjam (havi 40ezer forint) amit a tenyésztésre tudok fordítani, 3 hónap alatt megkeresem a kutyára valót azaz 120e forint, a továbbiakban pedig minőségi tápra tudom fordítani, addigra valami megoldást találok a mostani kutyámnak is valószínűleg nagyszüleimhez fog el vándorolni jövőre a tanyára de addigra szeretnék belenevelni egy kis tiszteletet, falkavezér iránti szeretetet. A kutyát nem fogom a halálba küldeni ne aggódjatok, hisz ez egy leendő tenyésztőnek azt hiszem elég nagy szemrehányás lenne a referenciát tekintve.

2011. júl. 24. 19:21
 28/36 anonim ***** válasza:
Küldtem emailt, azaz csak akarok, valamiért nem küldi el. De hamarosan megkapod, csak még szerencsétlenkedem egy kicsit. :)
2011. júl. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
És akkor mi lesz ha a 120 ezer forintos kutya megbukik egy teszten ami a tenyésztés alapfeltétele? természetesen a tenyésztő vagy ad még egyet vagy az ár felét vissza. De akkor ha mondjuk még egyet kapsz mi lesz a másik kutyával? A tenyésztés nem 1 kutyával történik hanem többel és az állomány folyamatosan nő új vonalakat kell bevinni, a fedeztetési díj pedig 1 kölyök ára ami simán 100-120 ezer forint...
2011. júl. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Mindezzel tisztában vagyok, de odáig még van 2 évem minimum. Addig van időm tervezni, gondolkodni. Próbálok "okosodni" is amennyire tudok, csak hát tenyésztőkkel egyáltalán nem tudok kapcsolatba lépni, a szaporítókkal meg nem nagyon akarok társalogni.
2011. júl. 24. 19:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!