Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, rossz érzés?

Mit tegyek, rossz érzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szóval van egy két éves keverék kutyám, elég neveletlen és a modorától kezdve is idegesíti az embert. szétrág mindent, fülsüketítő módon ugat egész éjszaka, az ajtót karcolja összevissza csapkodja a kerítést, szétássa a kertet a veteményt letapossa stb, ez engem nem is zavar meg szeretem valamennyire, bár az én szívembe se lopta be magát. Adott az alkalom hogy kapjak egy fajtiszta Spánielt a keverék és az Amstaffom mellé, viszont a keveréket akkor el kellene vinni mert 3 kutya az sok a családtagok szerint. Le kell vinni a sintértelepre a keverék kutyát ez az egyetlen megoldás, én nagyon rosszul érzem de valahol tudom hogy ez a megoldás mert kiskorában magára hagytam neveletlen "korcs" lett belőle, és ez mind az én hibám ő csak megszenvedi. Egyik részem itt marasztalná, de tudom hogy a telepre kell vinnem. Mit tegyek?:\ Nagyon embertelen mocsok lennék ha levinném?
2011. júl. 24. 18:36
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Titanium kiviszed a hajam komolyan.

Az, hogy az a kutya hogyan viselkedik, az a te szegénységi bizonyítványod. Te vállaltál érte felelősséget, és ha eddig terjed az iq szinted, hogy leadd a sintértelepen, hogy kaphass egy spánielt, akkor csak gratulálni tudok.


Eszedbe ne jusson tenyészteni. Minden(!) kutya bármilyen életkorban nevelhető.

2011. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Kicsit olvass a vissza a hozzászólások között, már rég tisztáztuk. Felvettem a kapcsolatot egy oktatóval aki segít nekem abban hogy a kutyát egy kicsit nevelésre bírjam.
2011. júl. 24. 20:44
 33/36 anonim ***** válasza:

[link]

az egyik legjobb Amstaff kennel a tenyésztője Norbi és a felesége is nagyon kedvesek szerintem a ha vannak kérdéseid szívesen válaszolnak, szinte minden kiállításon ott vannak és ott is tudsz velük beszélni vagy @ mailban.

2011. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Ha egy két éves kutyát nem vagy képes megnevelni, esetleg kutyaiskolába vinni, akkor mi a csudáért akarsz új kölyköt?

Addig fogod őket váltogatni, amíg nem kapsz egy olyan kutyát, aki magától tudni fogja, hogy mit szabad és mit nem?

2011. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Na jó, látom megpróbálod megnevelni.

Most már csak azt nem értem, hogy miért kellett idáig eljutni. Nekem furcsa, hogy előbb jutott eszedbe a kutyát lepasszolni, mint hogy egy kicsit tanítgasd, és foglalkozz vele.

2011. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Mennyit van sétáltatva a kutya? Nyári szünet van, ráérsz jól megmozgatni minden nap. Egy hosszú kötelet, zsinórt rákötsz a nyakörvére, kiviszed a mezőre és had fusson. Próbáld ki egy hétig, hogy pár órát sétálsz, futsz vele napi két alkalommal reggel és este. Úgy kifuttatod, hogy ne legyen energiája rombolni, ugrálni, tönkretenni a kertet. Nagyon sok esetben a mozgás a kulcsa mindennek, egy olyan kutya, aminek nincsenek levezetve a fölös energiái, nem csoda ha nem viselkedik példaértékűen.

Egy kutyát soha nem késő megnevelni, én javasolnám a kutyaiskolát, ez nagyon sokat javíthat a kapcsolatotok és az oktatók is biztosan sokat tudnának segíteni neked. Nem olyan nagy az a Makó, hogy ne tudj elsétálni a kutyasuliba, bárhol is legyen városon belül.

Továbbá érdemes lenne a falkasorrendet is tisztázni. Ha rádugrik azonnal lenyomni a földre és ott tartani, addig amíg meg nem adja magát. Ilyenkor legyél rá nagyon dühös, moroghatsz is hozzá (nem vicc :) ) Ha bármi rosszat csinál ugyan ez a büntetés. Legyél vele határozott, pórázon ha megránt azonnal indulj el vele a másik irányba. Viszont következetesség nélkül nem fog működni, vagyis minden egyes alkalommal szidd le a nem kívánt viselkedésért. Alkalmazd a gesztusevést falkavezéri pozíciód megerősítésére, tégy úgy, mintha beleennél a kajájába, mielőtt odaadod neki. Tanítsd meg neki, hogy csak akkor nyúlhat az ételhez, ha arra te engedélyt adsz. Kapun/ajtón mindig te menj ki először.

Arra meg ne gondolj mégegyszer, hogy leadnád a gyepire, azaz a halálba küldenéd csak azért mert te elcseszted a nevelését. Nem csoda, hogy így viselkedik szerencsétlen, ha egész eddigi életében láncra volt verve. Birkózz meg a feladattal, főleg ha kutyás terveid vannak, nem minden kutya egyszerű eset, erre egy tenyésztőnek fel kell készülnie. Elhiszem én, hogy jóval könnyebb lenne tiszta lappal indítani egy kölyökkel, de hogy tudnál utána tükörbe nézni, ha lecseréled a kutyád egy másikra?

2011. júl. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!