Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a 10 percig ehet baromság?

Mi ez a 10 percig ehet baromság?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a kutyának kiadjuk a kaját, és 10 perc múlva elvesszük. Ha evett, evett, ha nem éhen maradt.

De, én oda rakok a kutyám elé a tápot, és elme4gyek tenni a dolgomat, Ő eszik belőle egy kicsit, megy iszik, majd megint eszik kicsit, majd rágcsálja a játékait, majd megint eszik.

Csak ilyen falatonként eszik.

és nincs semmi baja.-

Akkor miért kéne elvennem tőle a kaját 10 perc után?

én is akkor eszek a hűtőből, amikor akarok, nem csak 10 percig ehetek a hűtőből.


2011. júl. 24. 20:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyád megeszi a neki megfelelő adagot, nincs gond. A "10" perces módszer akkor lép életbe, ha a kutya válogat, otthagyja az adagját, netán bele sem szagol, viszont fél óra múlva az asztal mellől jóízűen befalja a gazdi kezéből annak vacsoráját.

A kutyánál általában az első jelenség betegségnél, hogy az addig percek alatt kaját eltüntetőből féladag meghagyó, csipegető válik.Így a gondos gazda már tud figyelni, nincs-e valami baja a kutyájának?

2011. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy te valamit nem értesz attól még nem lesz baromság. Az hogy meg rögtön annak titulálod a te szegénységi bizonyitványod.

Az meg hogy miért nem az elöttem páran leírták, olvass.

2011. júl. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kattata ***** válasza:
A kutyákat viselkedésükben akkor tudjuk befolyásolni, ha találunk valamilyen eszközt, amivel motiválhatjuk. Az élelem ilyen, amennyiben nincs korlátlan hozzáférése. Ha nem kell nevelned a kutyádat, vagy van más motivációs eszközöd, akkor teljesen mindegy, milyen módon eteted. Abban az esetben jelenthet majd gondot, ha idős korában elhízik, és kénytelen leszel szabályozni a most szabályozatlan evést, amit ő az érzelmek megvonásaként fog értékelni, és egy idős kutyánál ez nagyon rossz lelkiállapotot eredményez, ami kihatással lehet az egészségi állapotra. Ezeket kell végiggondolnod, és eldöntened, hogy így hagyod vagy változtatsz ezen a szokáson most, amikor még könnyebben tud alkalmazkodni hozzá. De NEM KÖTELEZŐ és nem vagy rossz gazdi, ha így marad. Max kevesebb kutyanevelő eszköz marad a kezedben.
2011. júl. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!