Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaiskola figyelembe...

A kutyaiskola figyelembe veszi, ha egy páros versenyezni akar?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy szinte az összes iskolában szabályok és krohatárok vannak. X hónapig kell kutyaoviba járni, agilityre, klubfoglalkozásra csak vizsgák után lehet, amiket meg csak több hónaposan, 1 évesen lehet letenni.

Viszont (szerintem) mindenki tudja, hogy egy versenykutyát pici kortól nevelni kell erre, és nem elég neki az a képzés amit egy családi kedvenc kap a kutyaiskolában. Ilyenkor mit csinálnak?


2011. júl. 29. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Több féle metódus szerint dolgozó iskola van már.

Aki versenyezni akar valamilyen sportágban, az olyan iskolába megy, ahol azt a sportágat oktatják. Korhatár természetesen a kutyáknál minden sportnál, vizsgánál van.

2011. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Iskolája válogatja, de természetesen ha jelzed ezt a kiképzőnek, akár külön is foglalkozik veletek(a rendes kiképzők).

Barátnőmmel együtt járunk kutyasuliba, neki malinois-ja van, Bh-zni és IPO-zni is akar vele, ezért nem álltak be a csoportba, hanem a kiképző külön foglalkozik velük. És csak 7 hónapos, de nagyon szépen dolgozik.

Ez a Lucky dog kutyasuli(Miskolc)

2011. júl. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen én sem arra gondolok hogy a kutyát 1 év előtt kéne ugráltatni, csak sok dolgot elő kell készíteni addig.
2011. júl. 29. 16:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy éves korig legyen csak gyerek. Járjon kutyák, és emberek közé, szocializálódjon, és tanuljon meg normálisan viselkedni. Addig a zsákmányszerző ösztönét kell életben tartani, illetve lehet fejleszteni.
2011. júl. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha megvan hozzá a szaktudása a kiképzőnek és a segédnek , akkor segíteni fognak.Szerintem ha ilyen céljaid vannak , érdemes elvinni a kutyát kutyasuliba már mikor megvan az első 3 oltása , sé el kell mondanod a céljaidat.Nálunk a kutyaiskolában az első kérdés az új gazda felé , hogy milyen céljai vannak a kutyával.Ha valamilyen versenyre szeretne felkészülni , akkor külön foglalkoznak az illetővel , akik pedig "csak" megnevelni szeretnék kutyájukat azok mennek csoportba.
2011. júl. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

17:51

Ezzel azért nem értek egyet.Nem azt mondom hogy el van késve az 1 éves kutya ha célunk van vele , az viszont tény hogy kiskorban a legfogékonyabb az agyuk mindenre.Ezek alapján én azt gondolom , hogy kár lenne kuhagyni ezt a kort és csak szocializálni.Játékból kell vele dolgozgatni , alapozni.

2011. júl. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A "gyerekek is járnak iskolába". Szerintem 1 évet csak szocializálódásra költeni nagyon nagy luxus hisz mire felkészül profi szinten az sok idő, aztán már 7-8 éves korban lassan abba is kell hagyni...
2011. júl. 29. 18:01
 8/8 anonim ***** válasza:
A kölyök játékosan tanul az első pillanattól kezdve. Amikor beérik, akkor kell már megkövetelni tőle a pontos munkát. De pl IPO-ban még a versenyző kutyáknak is kell a motívációt ébren tartani.
2011. júl. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!