Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem ajanlja senki a...

Miert nem ajanlja senki a kaukazusi juhaszkutyat 14-15 eveseknek?

Figyelt kérdés

16/f vagyok es van egy ket es fel eves kaukazusim.

Nagyon okos kutya,idegenekkel szemben gyanakvo,agressziv,csaladtagokkal jol kijon es szotfogado.

Ha egy idegen szeretne :) bejonni,csenget es en kimegyek szolok a kutyanak(nem kotom meg vagy bezarom a kenelbe stb) es akkor miutan elmagyarazom neki,hogy nem harapja -meg a kutya bejon es megsimogatja a kutyust.

Tehat arra akarok kijukadni,hogy egyantalan nem verengzo fenevad a kutyam es nem lett onfeju azert,mert meg 14 eves sem voltam amikor megkaptam.Elfogadott falkavezernek es szot is fogad nekem.Emellett meg is ved,ha arra kerul sor.

Mas kutyakkal dominans,de ha raszolok akkor nem foglalkozik egy kutyaval sem.


2011. aug. 14. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom ezt nem azért írtad hogy dicsekedj..
2011. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem minden 14 éves érett rá, gondolom ezért. Én gyerekkoromban 6-7 évesen kuvaszok és komondorok között nőttem fel. Soha nem bántottak, de a fajta szeretetét örökre meghatározta bennem. Ma is felnőttként kuvaszokat tartok. Ez csak is a kutya nevelésén múlik. Egy jól nevelt kutya, szót fogad egy 14 éves gyereknek is, mert azt is a gazdájának tartja. De ezek az állatok alapjában véve nem játékok. Egy gyenge kezű ember, vagy egy elfelejtett nevelés kockázatokkal járhat, ezt nem szabad elfelejteni. Kemény őrkutyák, és határozottan fellépnek ha kell, bárkivel szemben.
2011. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem,nem dicsekedni akarok,csak ahol en lakom ott mindenki azt mondja hogy o soha nem venne ilyen agressziv kutyat es hopgy ez sem nekemvalo stb.Ez meg zavar
2011. aug. 14. 12:25
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Mert határozott ember kell hozzájuk(vannak a végletekig alázatos kutyák),mert ha nem akkor komiszkodnak:)
2011. aug. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van 1 ilyen ismerősöm.Világ életében rotijai voltak és imádjak/imádta őket, a kutyái is őt,a gyerekeiként tartotta,de amikor a rotit meg akart puszilgatni ölelgetni a gazdája letéptem az ember arcát,utána soha nem volt kutyája.ez igaz történet!
2011. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kuvasztartó vagyok, nagyon jó kutya, DE! nem való mindenkinek, ahogyan a kau sem! Nem kellene ilyen kérdésekkel biztatni a többi gyereket a kemény kutyák tartására. Te szerencsés vagy, lehet, hogy tudsz bánni a kutyával, de az is meglehet, hogy kifogtál egy szelídebb, engedelmesebb egyedet a fajtából és a sikeres együttműködés ennek köszönhető. Nagyon sok felnőttnek (akik kutyás tapasztalatokkal rendelkeznek) is gondot okoz egy ilyen kutya irányítása, nemhogy egy gyereknek! A többi gyerek érdekében, ne biztasd őket egy ilyen habitusú kutya tartására!!!
2011. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

valószínűleg az új vérvonalból van kutyád, a kauk egyre inkább "elcsaládiasodnak"...

az én kájom most kamaszodik, ez abban merül ki, hogy idáig egy tündér volt, mindent megcsinált azonnal, most meg nem mehet a közelébe más kutya, mert azt egyszerűen széttépi.

amikor próbáltam visszatartani, hogy ne tépje szét a szabadon hozzánk rohanó kutyát azzal jelezte, hogy engedjem el, hogy a combomba harapott akkorát, hogy vérzett.

na onnantól van szöges nyakörv.


az előző kájommal viszont soha nem volt ilyen gond, csak a szukákkal nem jött ki.

2011. szept. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ujvonalú=elpunyatott kauszerű korcs.

Ienekkel járatják le ezt a csodálatos pásztorkutyát.

Ha szólsz a kutyádnak nem foglalkozik az idegennel??

Hát koma nem irigyellek:I

2011. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!