Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyatulajok!...

Tapasztalt kutyatulajok! Lehet ennek valami alapja?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem is van kutyám, de őszintén szólva nem sokat volt vele foglalkozva, legalábbis napi szinten órákat biztos nem, mégis nagyon okos, emberi hangokat nem ad ki, de mintha értené amit mondok neki, és talán van valami logika abban amit ugat, szóval eltudom képzelni a dolgot. Persze azért vannak benne nagyon röhejes állítások. :D


2011. okt. 5. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Hacc..Nagyon sok mindent kitalálnak agyhugyköves emberek.
2011. okt. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kutyáknak olyanok a hangképző szerveik, hogy nem tudnak megtanulni beszélni. Bár vonyítással, ugatással néha tényleg olyan hangokat tudnak kiadni, ami hasonlít valamilyen szóhoz, de akkor sem igaz, hogy beszélni tanulhatnának. :)
2011. okt. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes cikk. Elképzelhető hogy egyszer, ha majd lesz agyhullám vezérlésű számítógép, akkor meg lehet kísérelni majd azt is, hogy a kutyák agyhullámait megpróbáljuk beszéddé alakítani. Valami eredménye biztos hogy lesz, mert eddig annyit már sikerült elérni, hogy majmokat képeztek ki arra, hogy szimbólumokkal fejezzék ki magukat. Kiderült, hogy a majmok is tudnak egy bizonyos fokig gondolkozni.
2011. okt. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kutya és az ember kapcsolatában pont az a szép, hogy beszéd és szavak nélkül is egymás társai, ki tudják fejezni így is, mennyire fontosak egymásnak, ez a kapcsolat pont ezért ilyen belsőséges, mert a szavaknak nincs jelentősége. Nem értem, mi szükség van arra, hogy a kutyák beszéljenek, vagy hogy lefordítsák az ugatásukat emberi nyelvre.
2011. okt. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Őt nem ismered? - elég ügyesen beszél, van rengeteg videója.

http://www.youtube.com/watch?v=2c8MMiytwNs

:)

2011. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én is pont ezt a vidót akartam belinkelni :)
2011. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Belőlük mindent kinézek :P De a kutya tényleg tanítható. Pl jeleket felismer, hanglejtésre képes reagálni stb. de azért ez már túlzás... de lehet hogy megpróbálkoztak vele.
2011. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

“Nem értem, mi szükség van arra, hogy a kutyák beszéljenek, vagy hogy lefordítsák az ugatásukat emberi nyelvre.“


Nem neked van rá szükséged, hanem azoknak, akik enélkül nem képesek megérteni azt, amit Te enélkül is értesz. Azonkívül kiderülhet, hogy az állatok még többre is képesek, mint ahogy ezt eddig gondoltuk.

2011. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!