Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dán dogok, német dogok vagy a...

Dán dogok, német dogok vagy a tömörebb kaukázusi juhászkutya félét válasszam?

Figyelt kérdés

van egy középtermetű lány kutyám és mellé szeretnék egy nagytestű kutyát a nagy udvarunkba. nagy mozgásigényű

sportos kutyát szeretnék


2011. aug. 24. 12:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Két teljesen más karakterű kutya. A német dog (dán dog) kezelhető, barátságos, de tekintélyt parancsoló óriás termetű szobakutya. A hideget nem bírja.

A kaukázusi kemény, önfejű, kemény gazdát igénylő, csak a szűk családot elfogadó (bár azt is mondják egygazdás) pásztorkutya.


A német dogot javasolom.

2011. aug. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

német dogunk volt úgy 6-7-8 éves korában meghalt.

nagytestű volt, kb 1 métert elérte a fejmagassága

sokat mozgott

hűséges volt

megvédte a gazdáját MINDIG minden veszélytől

barátkozott más kutyákkal, nem saját fajtájával is jól kijött


ha német dogot választasz, magas kerítést biztosíts számára, mert ha 2 lábra áll a 2 métert is elérheti, vagy tartsd kennelben de engedd ki minden nap és figyelj rá.

természetesen ha kiskutyát veszel nem kell neki magas kerítés rögtön, csak mire megnő.


ha nem bánnád, mutatok róla pár képet:)


[link]

nekik csorog a nyáluk, nem kicsit!


[link]


[link]

tényleg nagytestű ez a fajta, ha ilyen rohammal, de ha ennek a felével jönne feléd egy ilyen, leteperne:D


csak ajánlani tudom, szuper kutya.

2011. aug. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én is kezdem ezzel dán dog nem létezik csak német dog

Jó kutyák de jó pár év kell ahoz hogy lehessen normálisan terhelni ezt úgy értem hogy aktívan sportolni vele mivel meg kell várni míg megnő a csontjuk rendesen és nem élnek sokat bár nem sportra használatosak nagyon inkább kedvencnek tehát én nem ajánlom neked ezt

A kaukázusik pedig következetes gazdánál lesznek jó kutyák nem ismerlek de amilyen célra keresel arra ő sem való de ha ilyet veszel csak tenyésztő és ivartalaníts úgy könnyebb vele bánni és szukát javaslom verni TILOS csak határozott és következetes gazda kell nekik amúgy a gyerekeket szeretik az én szukám marmagasság 80 cm de nagyon kezes ha vki a házunk eløtt jár nagyon kemény de szólok neki azonnal hozzám jön barátságosan

és ne csibészelj velük a vérében van

ajánlani tudom a célodra az óriás schnauzereket nekem van nagyon jó fej kutyák

vizslák,retriverek,szetterek,rotik dobermanok(csak tenyésztőtől)berni pásztor boxer belga juhászkutyák

német juhászt nem ajánlom nem volt de nem is lesz azért nem mert tucat hangos stb

2015. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Bármit is veszel megkötés és kennel maradjon ki az életéből
2015. nov. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!