Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon aktív, kölyökszerű, de...

Nagyon aktív, kölyökszerű, de 7 éves spánielt nem gond, ha nem etetünk senior táppal ugye?

Figyelt kérdés
Az írásos dogma mindenhol puffogtatja a 7 évet. A mi spánielünk most töltötte be, de olyan aktív, sportos, fiatalos, mint egy egy-másfél éves fiatal kutya. Ráadásul soha nem eszi túl magát, inkább finnyás, egyáltalán nem hajlamos a hízásra. Én fölöslegesnek tartanám a senior tápot neki, mikor egyáltalán nem "öregkutya".
2011. szept. 14. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sosem adtam senior tápot csak sima felnőttnek valót az öreg kutyáimank.Ja és nem voltak sosem elhízva mert kerti kutyák voltak és állandóan rohangásztak még 12 évesen is.A lényeg a mennyiségen van egyébként.Kevesebbet kell neki adni, hogy ne hízzon el.De ha aktív és sokat mozog maradthat ugyanaz a mennyiség.
2011. szept. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szüksége rá, akkor ne változtass a mrgszokott kajáján, nem szentírás az a hetedik év. Csak érdekességképp említem, hogy amikor egyszer a férjem senior tápot vett a kétéves kutyánknak, azóta az a kedvence, jobban szereti minden másnál :)
2011. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hülyeség ez a milliófajta táp csak marketingtrükk az egész!A vég kezdete valahol ott volt mikor fajtatápokat is behozták és jól megideologizálták ,hogy külön kell yorki táp meg külön tacskotáp meg labradortáp ...naneee.kölyök meg felnőtt táp ennyi bőven elég, már az öregkutyatáp is felesleges szerintem.
2011. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3 kutyám van, az egyik egy 10 éves német juhász, és nem etetem senior táppal. Inkább arra figyelek, hogy a táp megfelelő mennyiségű húst tartalmazzon, és hogy legyen benne elegendő kalcium meg valamiféle kagyló vagy rákkivonat a diszplázia "ellen", mert ugye ez német juhászoknál ki szokott jönni.

Az pedig, hogy elhíznak, szerintem nem feltétlen következmény, ha odafigyelsz rá, hogy mennyit kap.

2011. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!