Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradorra fojtónyakörv?

Labradorra fojtónyakörv?

Figyelt kérdés

a labim sétánál eléggé húz... megoldás lenne a fojtónyakörv?

( forgolódósmódszert is próbáltam) ja a kutya 5 éves 45 kgos kan


2011. szept. 20. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Igen. Nagyon húzós kutyákat fojtóval (rendes 1 soros) 1 nap alatt meg lehet tanítani sétálni. Utána használhatsz megint sima nyakörvet
2011. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

válaszokat még várom :)

2011. szept. 20. 21:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, simán.

De ne hagyd, hogy húzza, nagyon a füle tövéhet kell rakni, érdemes megnézned egy videót, vagy leírást a nyakörv használatáró, ha nem vagy tisztában vele, igazából annyi a lényeg, hogy ha húz, akkor egy erőteljes, de leginkább határozott oldalra rántással korrigáld. Nyugi, nem fogod megfojtani, ha húzna, állj meg, utána ültesd magad mellé, és kis rántással indujatok el. Szerintem menni fog, a labik nagyon tanulékonyak:)

2011. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
érdemes lenne kipróbálni előtte? mondjuk egy ismerős fojtójával, vagy esetleg egy kötélszerűséggel, hogy hogy reagál rá? csak azért kérdezem, mert elég sok cuccot kipróbáltam már( ami nem jött be), és nem szeretnék már feleslegesen pénzt kidobni érte.
2011. szept. 20. 21:19
 5/14 A kérdező kommentje:
valaki esetleg tudna linkelni egy videót, hogy kell használni?
2011. szept. 20. 21:24
 6/14 anonim ***** válasza:

Felrakod a nyaka tetejére. Úgy képzeld elmintha neked is feltennék az állkapcsod alá.

ha nem húzod akkor laza. Ha húz a kutya akkor rántassz egyet rajta. Ha továbbra is húz, akkor megálltok. leül. Utána megy tovább. A labi nem hülye.Pillanatok alatt megtanulja

2011. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tuti beválna, próbáld meg! Nem olyan szörnyű, iszonyú kínzóeszköz a fojtó nyakörv, mint amilyennek sokan beállítják :)
2011. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

persze, ismerőstől kérd el, ha van, kényelmesen illeszkedjen a fejére, ne kelljen igazgatni, rángatni, mert nekem volt úgy, hogy nem jött le a fojtó a kutyámról, végül lejött, de zegénynek megnyomtam a légcsövét, és ekezdett nagyon csúnyán köhögni:(

úgyhogy a nyakörvétől úgy 15-20 centiméterrel hosszabb kéne rá.

Videót sajna nem találtam, pedig teljesen azt hittem, hogy van :S A lényeg, hogy a karikás része a kutya nyakának jobb oldalára essen, mert ugye bal láb mellett jön a kutya, bal kézben fogod, és egy idő után ki fogod érezni, mennyit kell rántani, stb. Sok sikert!

2011. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amstaffom és labradorom van. Mindkettő erős kutya, és sajnos nem mindig jöttek szépen mellettem séták idején. A staffin nem jött be a fojtó, ugyanugy megy, szint ,megfojtja magát. Vele a haltit, vagy szájszijat próbáltam, és igen, bejött. Mostmár egészen szépen közlekedik. A labinál a fojtó volt a favorit, elsőre rájött,hogy ha rendesen jön, nem fáj. Bár az enyém már 7 éves, és mégis megtanulta,
2011. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget :) akkor inkább nagyobbat veszek rá:)

azt hiszem, a hét folyamán ellátogatok az állatboltba.. :D

2011. szept. 20. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!