Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktatok hosszab ideig...

Szoktatok hosszab ideig vigyázni más kutyájára? Mennyire vagytok őszinték a gazdival?

Figyelt kérdés

Egy olyan kutyusra kell vigyáznom hosszabb távon, aki rémesen el van kényeztetve, minden meg van engedve neki, én viszont nem tudok így élni egy kutyával, hogy nem tiszteli a szavamat, és egyfolytában azon kell pánikolnom, hogy vissza jön-e ha hívom. Épp elég időt töltünk együtt ahhoz, hogy muszáj legyen felállítanom neki a szabályokat, amik szerint élni fogunk ahhoz, hogy a közös élet problémamentes legyen.


Ti elmondanátok a gazdinak, hogy sokkal szigorúbbak lesztek vele, mint amilyen ő? Hogy nem lesz úgy kinyalva a kiskutya hátsója, mintha vele lenne?

Szerintem egyértelmű, hogy a kutyának is jobb lesz így, és természetesen foglalkozni fogok vele, sőt megtanítom jópár dologra, ami még a gazdinak is jól fog jönni, tehát nem elhanyagolni akarom, csak bizonyos keretek közé szorítani őkelmét.


2011. szept. 29. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szólnod sem kell. Ha elvállalod, hogy szívességből vigyázol rá, akkor a Te szabályaid érvényesek, amikor Te vagy vele. Nyilván normál kereteken belül, vagyis a kiskutya mindennemű szükségleteit figyelembe véve - de a valós szükségleteket, és nem a belenevet rossz szokásokat. (Természetesen az alap, hogy nem ütöd meg, vagy ilyesmi, de hogy nem tűröd el neki, hogy a fejedre nőjön, az normális.)
2011. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmondod, hogy vigyázni fogsz rá, nem kell túlragozni. Ha az illető rád bízza a kutyáját, akkor nyilván tudja, hogy Te hogy neveled a kutyádat.

Nálam is volt nyáron néhány napig egy kistestű kutya. A gazdi az őrületbe kergetett, hogy mire kell vigyáznom, mire figyeljek, a kutya nem fog enni, nem szeret sétálni, más kutyákkal barátkozni szintén nem.

Az én kutyám elég határozott kezekben van nálam, és ezt a kutyát is így tartottam. Remek társaság volt 1 hétig, a gazdi csodálkozott is, hogy egy rossz szavam nincs a kutyára.

Mondtam, hogy evett, sétált, szófogadó volt, nem sírt...ennyi.

2011. szept. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem csak 3szor volt hogy vigyáztam más kutyájára,és teljesen tök mind1 volt hogy kivel van a kutya,mert szót fogad.Együtt visszük a kutyákat suliba,együtt sétáltatjuk őket,és ugyan azzal a módszerrel tanítjuk,foglalkozunk velük.Nagyon ismernek engem,mert mikor a gazdája beteg volt én vittem őket sétálni...úgyhogy ebből nálunk nincsen gond.Szerintem ne engedd el,mert tudni fogja a kutya hogy keményebben bánsz vele mint a gazdája és nem fog reagálni a behívásra,mert kicsit tart tőled ami egy ilyen elkényeztetett kutyánál oké.
2011. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a stabil behívás alapfeltétele a stabil tekintély - nem célom, hogy tartson tőlem a kutya, a célom, hogy ne bírálja felül a döntéseimet. Eleinte persze, flexi lesz, és építjük a kapcsolatot, a kötődést, nem engedem el amíg nem leszek benne biztos. Természetesen eszem ágában sincs fizikailag bántalmazni, erről szó sincs, de hogy nem fogom esténként 1 órát vakargatni, mert csak úgy tud aludni, meg nem fogom evés előtt 20 percet simizni, mert ő csak úgy hajlandó enni, az biztos :)
2011. szept. 29. 15:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha másra bíznám a kutyám (sose tenném amúgy) én nem örülnék neki ha nem mondják el, mit csinálnak vele. Ha nem tetszik neki, viheti máshoz aztán kész.
2011. szept. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MME ***** válasza:
100%
Aha, én őszintén elmondom. Volt már olyan kutya, amelyik a legkeményebb büntetést érdemelte ki, amit egy kutya kaphat. És mivel mindig sokkal kiegyensúlyozottabban, nyugodtabban kapják vissza a kutyát, és általában egy-két napig ez kitart otthon, szóval ők maguk is megérezhetik, hogy milyen egy jól nevelt kutyával az élet, ezért hamar át szokták venni az én gondolkodásom :) Már amennyire van idejük és akaratuk hozzá. De a lényeg, hogy támogatni szoktak, mert látják, hogy a kutya sokkal boldogabb, kicsit olyan érzés, mintha megtanulna hálásnak lenni.
2011. szept. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
87%
Sokszor fordult meg nálunk idegen kutya, gondolom a gazdik alapból azért adják oda, mert tudják hogy jó helyen van. Itthon a mi szabályaink érvényesek, nem lehet kivételezni a vendéggel sem. Ha megkérdezik, elmondod. Ha nem, akkor nincs miről beszélni, azzal hogy odaadják, elfogadják hogy Nálad jó kezekben lesz.
2011. szept. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na igen, ezért vagyok bizonytalan, mert nem a kutya jön hozzánk, hanem mi költözünk hozzájuk. És nem néhány napról, hanem fél évről van szó.
2011. szept. 30. 11:59
 9/11 MME ***** válasza:

Ugyanaz, mi jelentené a különbséget? Ha csak két napig van nálad, pont akkor nem olyan előnyös átnevelgetni, mert néhány kutya fel se fogja, mire megy ki a dolog, sokszor elkezdeni is épp hogy el tudod, befejezni meg valószínűleg nem. Ez még káros is lehet a kapcsolatotokra, illetve a viselkedésére nézve.

Úgy, hogy fél év áll a rendelkezésedre, azt gondolom, hogy itt az alkalom, hogy tökéletes kutyát csinálj belőle, ennyi :)

2011. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:
Most ezt úgy ahogy van, nem értem: odaköltöztök hozzájuk, de a gazdi is ott lesz? Vagy ők elmennek és Ti odaköltöztök addig vigyázni a kutyára? A két eset nem ugyanaz. Az elsőnél ugye csak vendégek vagytok, azt csinál a kutyájával, ami neki jólesik. A második esetben életbe lép, hogy Rád bízza a kutyát, tehát elfogadja a szabályaidat.
2011. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!