Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktatok hosszab ideig...

Szoktatok hosszab ideig vigyázni más kutyájára? Mennyire vagytok őszinték a gazdival?

Figyelt kérdés

Egy olyan kutyusra kell vigyáznom hosszabb távon, aki rémesen el van kényeztetve, minden meg van engedve neki, én viszont nem tudok így élni egy kutyával, hogy nem tiszteli a szavamat, és egyfolytában azon kell pánikolnom, hogy vissza jön-e ha hívom. Épp elég időt töltünk együtt ahhoz, hogy muszáj legyen felállítanom neki a szabályokat, amik szerint élni fogunk ahhoz, hogy a közös élet problémamentes legyen.


Ti elmondanátok a gazdinak, hogy sokkal szigorúbbak lesztek vele, mint amilyen ő? Hogy nem lesz úgy kinyalva a kiskutya hátsója, mintha vele lenne?

Szerintem egyértelmű, hogy a kutyának is jobb lesz így, és természetesen foglalkozni fogok vele, sőt megtanítom jópár dologra, ami még a gazdinak is jól fog jönni, tehát nem elhanyagolni akarom, csak bizonyos keretek közé szorítani őkelmét.


2011. szept. 29. 15:19
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Második eset. Csak ezért vagyok bizonytalan a kommunikációban. Nyilván mikor hazaér észre fogja venni, hogy a kutyája nem megy fel a kanapéra, nem teszi be a lábát a hálószobába, és hívás nélkül nem megy ki az ajtón :)


Meg ugye emiatt kicsit attól is tartok, hogy így a kutya meglát bennem egy vezetőt, akire érdemes rábíznia magát, és ez ártani fog a gazdival való kapcsolatának, hiszen őt így még nagyobb lúzernek fogja nézni.

2011. szept. 30. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!