Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és mit lehet egy...

Hogyan és mit lehet egy kutyával játszani 1 óra hosszán át?

Figyelt kérdés
Most vettem Border collie-t, és a tenyésztője mindent előírt, 2 éves koráig a napi rutinját. Több napra az van írva, hogy ...követően 1 óra játék. Még nem került rá sor, de egy óráig szerintem nem fog engem elég érdekesnek találni, meg nem is igazán tudom, hogy kell vele játszani..
2011. szept. 29. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 kutyám van. 2 kan és 1 szuka. Foxterrier és 2 puli. Én minden nap futok velük fél órát a 2 puli 4 hónapos. Fél óra labdázás, rogy húzogatós játék. Meg heti 1x a Foximmal Agility de mivel a kicsikkel még nem lehet ezért velük csak ismeretetem a páját libikóka stb.. amin nem kell ugrani. Meg heti 1x kirándulás.
2011. szept. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszi örülök, hogy válaszoltál. A játékkal csak az a baj, hogy szerintem nem fogom őt annyira érdekelni, hogy 1 óráig húzogassa a kötelet, vagy stb. A frizbivel vagy a labdával meg az a gond, hogy azt hamar megunja, (ha mindennap 1 óráig csinálom vele) rosszra meg nem akarom őt rászoktatni..
2011. szept. 29. 19:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

első válaszoló vagyok


Azért próbáld meg. Vagy napi 1 óra séta. A mi kutyáinknak meg van. Ki viszem a mezőre ott el engedem és had szaladgáljanak ki soktak fáradni rendesen.

2011. szept. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az 1 óra játék nem szentírás. Nem is bírná egy kölyökkutya annyi ideig még. A foglalkozást a kölyökkel az életkorához kell igazítani.

Tudod, ha én kutyát veszek, tartom a kapcsolatot a tenyésztővel, de ne írja már elő, mennyit és mikor akarok játszani a kutyámmal.

2011. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért írta ezt, mert borzasztóan foglalkozásigényes kutya, enélkül rombolna! Az első válaszoló jókat írt, ezeket mind szépen egymás után lehet. Nem azt jelenti, hogy egy órán keresztül csak rongyot húzogass, hanem azt, hogy mindenfélét, amivel fizikailag és szellemileg is lefárad. Ha látod, hogy kezd unni egy játékot, ki kell próbálni mást. Jó ötlet megtanítani neki, hogy különféle tárgyakat megtaláljon: Először csak a kedvenc játékát, és nem nehéz helyre, csak pl. bedugni a kanapé alá, vagy egy székre, és borzasztóan örülni, mikor megtalálja, jutalmazni. Aztán szépen nehezíteni, de erről találsz leírásokat a neten. A keresgélés, szimatolás jól lefárasztja az agyát. Máskülönben a tenyésztőt nyugodtan megkérdezheted, mit ajánl, nem fog haragudni érte, sőt, örül, mert jót akarsz a tőle származó kiskutyának!
2011. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. szept. 30. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!