Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utaztatok már kutyával vonaton...

Utaztatok már kutyával vonaton? Mennyire szokták elviselni a kutyásokat?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok akik utaztak már vonattal. Vagy esetleg rendszeresen utaznak és nem boxban szállítják, hanem pórázzal. Írhattok fajtát is, hogy nektek milyen van. Köszi :)
2011. okt. 22. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert nemsokára költözöm és szeretném ha a kutyám velem jöhetne vonattal. Én is várom a válaszokat!
2011. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Változó. Van, hogy a kalauz 5x ellenőrzi, van-e rajtuk szájkosár, van hogy szól, hogy vegyem már le, ne kínozzam szegényeket. Az utasok általában "Jajdearanyos" felkiáltással felváltva simogatják őket egész úton.

Egyébként meg ha Nálad van az oltási könyve, póráz és szájkosár van rajta és megvetted a jegyét, azt szólnak, amit akarnak, ugyanolyan utas, mint bárki más.

2011. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve a peronon táborozok le a nem kistestű ebemmel. Számtalanszor előfordult, hogy a kalauz szólt, menjek csak beljebb azzal a kutyával és ne kínozzam a kosárral.

De az is előfordult már anno, hogy 5 hetes kutyát hoztam haza és a kalauz követelte a szájkosarat a kutyára.

Teljesen kalauzfüggő a dolog.

2011. okt. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És nagyobb testű kutyánál, lehet bent utazni vagy csak kint? Mert ha jól emlékszem egyszer olvastam valami olyasmi szabályozást hogy 20 vagy 30 kiló felett nem lehet bevinni 2. osztályra. Ez hogy van?
2011. okt. 22. 12:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Közepes testű kutyával utazok. Kölyök korában a jajdearanyos-nál leragadtak, most ha betartod a szabályokat akkor nincs baj. A kalauzok általában jóindulatúak, de bele lehet futni egy-két antiszociálisba. Az utasoknál is hasonló a helyzet, de nem szokott lenni nagyobb probléma. Inkább a vonat mint a busz :)
2011. okt. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
100%
40 kilós magyar agarammal is szoktam utazni. Sosem küldtek még ki a peronra. Szerintem a kalauzoknak gőzük sincs ilyen szabályokról. A huskyk meg 18-23 kiló között vannak. Most mérje le, hogy maradhatok-e a kocsiban, vagy kizavar a peronra? De tényleg, még a leghisztisebb kutyafóbiás kalauznak sem volt soha ilyen ötlete.
2011. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg kalauz függő az egész, szájkosár az nyilván legyen nálad. Elvileg 20kiló felett nem lehet bevinni 2. osztályra kutyát ha jól emlékszem. Mi ennek ellenére bevittük. Ha már én kifizettem a jegyemet nehogy már kint ácsorogjak. Ráadásul meg a kutyának is fizetek 50%-os jegyet, szóval szerintem neki is ugyanolyan joga van bent utazni. Télen meg még gázabb lenne mert ott nincs fűtés fene sem állna az ajtónál.

Másik meg az, hogy ki merne felszállni a vonatra, ha egy ekkora dög virít az ajtóban? :)

[link]

Simán beültünk senki nem szólt, és a táska ülőhelyére sem pályázott senki :D Mikor elindult a vonat levettem a kicsiről a szájkosarat, a kalauz nem is szólt. Vissza felé meg sokan voltak még egy középtestű kutya is volt ott, na az kész káosz volt, de elfértünk (+ a gazdája). Adom oda a kalauznak a jegyeket. Kérdezi, hol a harmadik kutya? Csak a két nagyot látta :) Előkaptam az ülésről magam mellől gyorsan, nem szólt, hogy nincs rajta szájkosár. De mikor leszálltunk akkor meg szólt egy másik, hogy a kicsire is kéne szájkosár...

Tehát ha utazol is én mindenképp legyen nálad oltási könyv meg szájkosár. Ülőhelyet meg szerintem simán foglalj. Mi is hátra beültünk, senkit nem zavartunk nem is szóltak ránk. Pedig a fekete kutya jócskán több mint 20 kiló.

2011. okt. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem kistestűm van, egy 5 kilós yorkshire. Az élőállat jegyet természetesen megveszem, de a többi kötelező dolgot nem igazán szoktam teljesíteni:))

Szájkosara nincs, de a póráz és a nyakörv sem szokott rajta lenni, mert tök jól viselkedik, elül, vagy elfekszik az ölemben. Soha nem is kérte még egy kalauz sem. (de az oltási könyv mindig nálad kell, hogy legyen!)

Az utasok is normálisan szoktak reagálni, nyilván az ül le mellém, aki szereti a kutyákat. Soha nem volt még fujjolás, páran megsimogatják, és ennyi.

Nekem még nem volt rossz tapasztalatom, de ehhez az kell, hogy a kutya tiszta legyen, jól nevelt, és Te is vedd figyelembe az előírásokat, meg a többi ember kérését.

Soha nem várom el, hogy mások alkalmazkodjanak hozzám, ha valaki szóvá tenné a kutyámat, akkor nem állnék le vitázni, hanem arrébb mennék egy vagonnal.

2011. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egy 5kg-s kutyával szoktam utazni. Eddig még csak jó fej kalauzzal találkoztam, és az utasok is mindig "jajdecukiztak". Szájkosár még sosem volt rajta, mindig a tatyóban maradt, mert nem kérték. Legyen a kutyának jegye, oltási könyve, és szájkosara, akkor nem nagyon szólhatnak be.
2011. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagy probléma nincs.Én kint maradok a peronon, ha sok az utas bent. Ha alig vannak csak akkor viszem be. Sok ember látványosan rémüldözik retteg a szájkosaras békés kutyától is (roti),elkezdenek rémtörténeteket mesélni egymásnak,de a többség nem,inkább dicsérik milyen jól bírja a dolgot, vagy nem foglalkoznak vele.

Lényeg ,póráz szájkosár legyen mert az szabály és kitilthatnak ,ha olyan a kalauz.

2011. okt. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!