Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatszita kutya? De melyiket...

Fajtatszita kutya? De melyiket? Mennyiért? Melyik tenyésztőért?

Figyelt kérdés

Felsorolom az összes kedvenc kutyafajtámat. Nem tudok választani közülük. Konkrétan a labrador fajtánál érdeklődtem, de a legalacsonyabb ár az 100.000 ft. Természetesen fajtatisztát szeretnék, de nem 100.000-ért. Tudom, hogy azt gondoljátok, hogy gyűjtögessek, de az én félretett pénzem a szülimé, szóval nem jelenthetem ki bátran hogy "az az én pénzem". Szóval valami köztes megoldás kell a fajtatiszta és az ár között.

Kutyák amik szóba jöhetnek: akita, alaszkai malamut, amerikai akita, amerikai eszkimó kutya, amerikai-kanadai fehér juhászkutya, angol juhászkutya, bali hegyikutya, berni pásztorkutya, border collie, csehszlovák farkaskutya, dalmata, európai-orosz lajka, fekete norvég elkhund, golden retriever, gråhund, groenendael, grönlandi kutya, hokkaïdo, hosszúszőrű skót juhászkutya, jämthund, kanadai eszkimó kutya, kishu, labrador retriever, lundehund, német juhászkutya, norvég buhund, saarloosi farkaskutya, shiba, shikoku, svájci fehér juhászkutya, szibériai husky.

Valamint jó lenne ha egy kezdő árat és tenyésztőt is tudnátok mondani. :)


2011. okt. 2. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!


Érdemes lenne körülnézned a menhelyeken, ott is van elég sok kidobott, fajtatiszta kutya, sőt fajtamentőknél még nagyobb esély van rá, hogy igazi, tényleg fajtatiszta kutyád legyen. Írd be gugliba hogy (kutyafajta) fajtamentők, és ki fog dobni párat biztos. Sok sikert és jó kutyázást! :)

2011. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

100 alatt egyiket sem fogod megkapni rendes tenyésztőtől. Persze fajtatisztát kaphatsz, de 20-30ezrekért elég rizikós ekkora kutyát venni, mert abból az anyakutya meg a kölykök etetése nem jön ki, nemhogy TK meg oltások.

Keresgélj a fajtamentőknél, hátha örökbe tudsz fogadni egy törzskönyvezett, de gazdátlan kutyát.

2011. okt. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy mindenképpen (minimum 6 hetes, maximum 10 hetes) kiskutyát szeretnék. És szerintem fajtamentőknél nincsenek ilyen pici kiskutyák.
2011. okt. 2. 11:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
min 8 hetesen lehet elhozni...6 hetesen még NEM..
2011. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tyler913 ***** válasza:
100%

Eloszor is,csak az a kutya fajtatiszta,amelyik torzskonyves.Olyat pedig csak tenyesztotol kapsz,es egy-ket kiveteltol (pl. magyar fajtak) eltekintve az 100 folotti osszeg lesz.Viszont minden tenyesztonel elofordul,hogy valamilyen esztetikailag hibas kutya szuletik (szinhiba,szorhiba,stb.),aki ugyanugy fajtatiszta,TK-s,csak epp nem tenyesztheto.Ezeket a kolykoket joval olcsobban szoktak adni,akar 60 korul is megkapod.


Viszont ahogy latom,eleg sok "kedvenc" kutyafajtad van,amelyek kozul joparnak teljesen eltero a habitusa es a kivanatos tartasi korulmenyek is.Jo lenne szukiteni a listan.

2011. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2011. okt. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt szeretné, hogy magas minőséget kapjon, alacsony árért. Ezt jópár szaporító ki is használja. 99,9%ban igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve...
2011. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
bernit goldot v. labit vegyél!!tedd félre a pénzt,és próbáld meggyőzni a szüleidet h az a TE pénzed!
2011. okt. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Diákmeló, szülők meggyőzése. Olcsón tényleg nem kapsz jót.
2011. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Az általad felsorolt fajták többsége Magyarországon nincs is...


Érdemes körülnézni a tenyésztők honlapjain


www.husky.lap.hu

www.goldenretriever.lap.hu

www.labrador.lap.hu

www.bordercollie.lap.hu

www.collie.lap.hu

www.nemetjuhaszkutya.lap.hu


Itt fennvan majdcsak az összes tenyésztő.


A többiről ne is álmodj 150-200 ezer Ft felett.


Érdekesek egyébként a választásaid, majdcsak mind más karakterű kutya. Ha csak kinézetre tetszik, az nem jó, egész más egy német juhász és egy labrador jelleme.

2011. okt. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!