Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatszita kutya? De melyiket...

Fajtatszita kutya? De melyiket? Mennyiért? Melyik tenyésztőért?

Figyelt kérdés

Felsorolom az összes kedvenc kutyafajtámat. Nem tudok választani közülük. Konkrétan a labrador fajtánál érdeklődtem, de a legalacsonyabb ár az 100.000 ft. Természetesen fajtatisztát szeretnék, de nem 100.000-ért. Tudom, hogy azt gondoljátok, hogy gyűjtögessek, de az én félretett pénzem a szülimé, szóval nem jelenthetem ki bátran hogy "az az én pénzem". Szóval valami köztes megoldás kell a fajtatiszta és az ár között.

Kutyák amik szóba jöhetnek: akita, alaszkai malamut, amerikai akita, amerikai eszkimó kutya, amerikai-kanadai fehér juhászkutya, angol juhászkutya, bali hegyikutya, berni pásztorkutya, border collie, csehszlovák farkaskutya, dalmata, európai-orosz lajka, fekete norvég elkhund, golden retriever, gråhund, groenendael, grönlandi kutya, hokkaïdo, hosszúszőrű skót juhászkutya, jämthund, kanadai eszkimó kutya, kishu, labrador retriever, lundehund, német juhászkutya, norvég buhund, saarloosi farkaskutya, shiba, shikoku, svájci fehér juhászkutya, szibériai husky.

Valamint jó lenne ha egy kezdő árat és tenyésztőt is tudnátok mondani. :)


2011. okt. 2. 11:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

És egyébként tudod is hogy ezeknek a kutyáknak mi az igénye? Pl egy Csehszlovák farkasebet nem elég otthon kidobni a kertbe és elé tenni a kaját. Neki nagyon fontos a szocializálás, amit már kiskorától elkell kezdeni..Plusz nagyon határozottnak kell lenni vele.


A Border Collie-nak elég nagy a mozgás igénye, ha nem vezeted le, majd ő megteszi magának. (De annak te nem igazán fogsz örülni)


Az Akiták többsége nem jön ki más állatokkal, ezért őt is eléggé kis korától kell szocializálni.


Többit nincs kedvem leírni... és remélem nem azért választottad ezeket mert tetszik a kinézetük, vagy mert azt hallottad hogy "húú de jóó kutya". (Lehet az, de komoly képzés után...)

2011. okt. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Elárulod mi alapján állítottad össze ezt a listát?

A fajták teljesen eltérő tulajdonságokkal rendelkeznek. (golden vs. cseh farkas)

A nagy többségét nem is kapod meg Magyarországon. (bali hegyikutya, norvég elkhund, gråhund,hokkaïdo, jämthund, kanadai eszkimó kutya, kishu,és még a többi) Ezekről mit tudsz egy fényképen kívül?

A lap.hu-ra ne adj, mert pl. a husky.lap.hu telistele van szaporítókkal.

Ha sikerül kicsit szűkítened a kört, fordulj inkább a fajtagondozó klubokhoz.

2011. okt. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!