Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok kutyát nekünk?

Ajánlanátok kutyát nekünk?

Figyelt kérdés

Van már kiszemelt de kíváncsi vagyok ti mit ajánlotok!

Segítek szűkíteni a kört!

Amilyen lehetőleg legyen és a feltételek:

-aránylag kicsi lakás(másfél szoba)

-kistestű legyen (max 5-6 kg)

-séta 1 órával naponta érje be HA nincs több idő

-csendes legyen

-kicsi gyerekkel jól kijöjjön,állatokkal nem fontos

-szőre hossza mindegy,könnyen ápolható legyen és ne hulljon nagyon vagy egyáltalán

-tanulékony

-engedelmes

-kis mozgásigényű

-lehetőleg ne egygazdás,viszont idegenekkel ne barátkozzon

-ne legyen jellemző fajtabetegsége


Mi fiatal pár vagyunk ahova hamarosan baba érkezik!Később megírom a mi választottainkat!:)

Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. okt. 2. 12:57
1 2
 1/20 anonim válasza:

Szió!


Én a bichon havanese-t ajánlanám. Nagyon jó tapasztalataim vannak ezzel a fajtával kapcs. :)

2011. okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 x) ***** válasza:
76%
Hát akkor szerintem vegyél egy csodakutyát mert soha nem fogsz olyan kutyát találni amiben ez mind egyszerre van meg. Az hogy ne legyen egygazdás, nevelés kérdése. Ha tenyésztőtől veszed aki többszáz állatot tart egyszerre akkor úgyis lesz betegsége a túlszaporítás miatt. Az hogy kijöjjön a gyerekkel megint csak nevelés kérdése, de a kistestű kutyák általában nem azok a gyerekre vigyázós fajták. Az 1 óra séta szerintem elég kevéske. Csendes meg egy darabig biztos nem lesz az új helyen...
2011. okt. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Tyler913 ***** válasza:
100%

X azert jo nagy hulyeseget irtal.Egy tenyeszto sosem tart tobbszaz allatot,es nem is szaporit tul.


Kedves Kerdezo!

Amiket irtal,azokat tenyleg szinte lehetetlen teljesiteni,pl. nincs olyan kutya,amelyiknek ne hullana a szore valamennyire.Jellemzo fajtabetegsege pedig szinte minden fajtanak van,a kerdes,hogy kijon-e rajta,vagy nem,ez pedig a vervonal minosegen mulik.

Raadasul nem biztos,hogy jo otlet szuletendo baba melle meg kiskutyaval is szarakodni.

Amugy ha mindenkepp akarjatok,szerintem menhelyrol hozzatok kistestu kevereket,de ne tacskokev legyen,mert ok eleg ugatosak.Az engedelmesseg es tanulekonysag abszolut neveles kerdese,mint ahogy az idegenekhez valo viszonyulas is (nagyreszt).

Ha van stex,akkor en a francia bulldogot vagy a mopszot ajanlanam.Ha jo helyrol veszed (tehat tenyesztotol),akkor kisebb az orokletes problemak rizikoja,mozgasigenyuk nem nagy,nem ugatosak es rovid szoruek.

2011. okt. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1. válaszolóm:Aranyos kutyus,de csak színesbe!:)Elfelejtettem oda írni hogy fehér kutyust nem szeretnénk!

2. válaszolóm:

Akkor biztos hallucinálok mikor odaírják egy-egy fajtához a jellemét ugye?

Ennyi erővel ennyit is írhatnának:"Fingunk nincs,neveled amilyenre neveled" :)

Minden fajtának van a fő jelleme: Pl. gyerekkel kijön,vagy hiperaktív,vagy ugatós stb stb...

Nevelhetném én ész nélkül ha pl jelleme hogy utálja a gyerekeket,nem debár?

2011. okt. 2. 13:15
 5/20 x) ***** válasza:

A tenyésztőt úgy értettem hogy aki tenyésztőnek vallja magát közbe meg csak orrba-szájba szaporít..

Egyébként ha a kutyának olyan a jelleme hogy imádja a gyerekeket még mindig el tudod nagyon cseszni. Ha meg nem éppen családi kutya akkor is hozzá lehet szoktatni a gyerekhez

2011. okt. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Bichon havanese kutyusom van. lehet kaptni barnában is, de nem ajánlom, ha ezek a feltételek, mert a legkisebb nesz miatt is ugat és minden emberrel rendkívűl barátságos, viszont kisgyermekek mellé nem nagyon ajánlott. Én azt ajánlom, h. Animal Planatet nézzetek ott vannak műsorok ahol az egyes fajtájú kutyák tulajdonságait mutatják be és bizonyos szempontok alapján értékelik őket. pl.: milyen betegségeik vannak, milyen könnyen ápolható a szőrük, mennyire való gyermekek közelébe stb...
2011. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Tyler913 ***** válasza:
76%

Bazeg,ennyi feltetel mar tenyleg nem normalis.Ezenkivul meg ingyen is legyen,meg be is tudja pelenkazni a babat,ugye?


Valoban van kulonbseg az egyes fajtara jellemzo karakterjegyek kozott,de pl. az engedelmesseg abszolut neveles kerdese.Max konnyebben es nehezebben nevelheto kutyakrol beszelunk.Nincs olyan kutya,aki ne toleralna a gyerekeket alapbol,a tobbi szoktatas kerdese.A hiperaktivitas meg betegseg.

Na mindegy,ennyi esszel es hozzaertessel szerintem inkabb hangyagoljatok most ezt a kutya temat.

2011. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

3 válaszolóm:köszi a választ!

Értem én hogy nevelés kérdése de az előbb leírtam az X-nek hogy van természete így is úgy is!Nyilván sok múlik a nevelésen ezt nem vitatom!Én úgy tudom van olyan kutya aminek csak nagyon minimálisan hullik a szőre!Pl yorki uszkár...

Bulldog semmiképp!Van nem egy ismerősnél és hát (bocsánat a kifejezésért) hányinger az a kutya!Taknya nyála egybe,röfög ész nélkül,ráadásul fullad is nyáron a legtöbb!Gyerek mellé kizárt!

Még van idő a babáig szóval bevállalható!Keveréket ha nem muszáj nem szeretnék,de azért természetesen számba van véve!...


X-nek:

Értem én de most minek csinálnám magamnak a felesleges köröket?Nyilván nem fogok egy olyan kutyát választani akinek alaptermészeténél fogva nehezebb családhoz szoktatni,mint amelyik egy pillanat alatt megszereti!Mivel írtam hogy kisbabánk lesz,nem lesz se időm se türelmem egy nehezebben nevelhető kutyihoz.


Utolsó Bichon-os válaszolóm:

A 101 nagykutya?:)Szoktam nézni!Szoktam a problémás kutyás filmeket is nézni!:) Ja és fajta betegséget úgy írtam hogy tudom hogy mindegyiknek van csak hogy ne legyen jellemző és ne jöjjön ki feltétlen!:)

2011. okt. 2. 13:33
 9/20 A kérdező kommentje:

ma 13:29

Persze meg az ilyen bunkó válaszolókat harapja meg!

Csak mert mindenki nem vérprofi mint itt a legtöbb ember attól már ne is merjünk kutyát venni mert nekünk nem való mi?:)Gratulálok!

Érdekes tudtak előtted normálisan tanácsot adni...jéééé!

Egyébként meg nem egy beprogramozott kutyára gondolok csak kbra írtam ezeket!De ha már ekkora észlény vagy akkor csináltam tesztet neten és érdekes módon nem egy fajtát találtam ami ezekhez a szempontokhoz HASONLÍT,legalább is a legtöbb meg van benne!A franc se mondta hogy pont ilyen legyen mert csak ez a jó nem tudom mit kell kukacoskodni!Inkább meg se szólaltál volna!....

2011. okt. 2. 13:38
 10/20 Tyler913 ***** válasza:
100%

Es minderre mennyi penzt tudnal szanni? Mert ha keverek meg menhelyi kutya nem jo,akkor marad a tenyesztotol vet kutya,es nem tudom,gyerekvallalas mellet van-e most erre 100 ezer forintotok.

Nincs olyan kutya,akit nehez lenne csalad melle szoktatni,egyik sem fogja megtamadni a gyereked (ha jo idegrendszeru es jol van nevelve),csak nem mindegyik bohockodik annyira,vannak maguknak valo kutyak ill. fajtak.A bulldogot pont azert ajanlottam,mert nagyon bohokas kutya,a gyerek biztos imadna majd,emellett pont a nyomott orra miatt nem kell vele sokat mozogni.De ezek utan mar tenyleg nem tudok mast ajanlani,inkabb menjetek el egy menhelyre,es a feltetelrendszert felsorolva kerjetek segitseget,hatha van ennek megfelelo kutyus.

2011. okt. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!