Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális dolog, hogy a 10....

Normális dolog, hogy a 10. hónapos Német juhász kutyusom Nagy-lány lett?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 14:14
1 2
 11/13 compactegon ***** válasza:
100%

a baj az, hogy nem gondolod tovább, utolsó.

tegyük fel, egyet szeretne elajándékozni (valószínűleg 6-8x ennyi születik ugye). ha abból a hatból csak (!) 2 gazda szintén ate "elveidet" vallja, akkor ott megint csak lehet...hm, nézzük csak: ha szuka kutya, minimum 10 kölök/alom (ha kan, annyit fedez, amennyit akar...).

innentől a matematika egyszerű és szép törvénye alapján számok hatványozódni fognak.

akik úgy gondolkodnak mint te, azoknak ajánlom, nézzétek meg mennyi kutya él menhelyen, vagy kóborol az országban.

igazad is van. jobb elaltatni 95%-ukat.

2013. jún. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
9%

nekem is van kutyám, fajtatiszta. sok pénzért megvettuk + oltások + kaja + játékai, póráz, nyakorv, cuccai = kb 50 ft biztos minimum. (ebbol 20000 amennyiért vettuk. ha EGYSZER kolykei szuletnek (azt írtad 6-8 db) akkor ha csak 15 ezerért eladjuk oket, (ha leszámítjuk a koltségeket csak 10 ezer haszon) már meg is térult az felnott kutya ára. azért ebben az országban nem mindenki engedhet meg magának nagy kiadásokat. ha meg keveréket hozol? akkor menhelyrol pár ezer ft oltási és ivartalanítási áron megkapod a kutyát, ha a további oltásokkal, meg minden plusz koltséggel számolsz, akkor ez is minimum 30 ezer forint.

az eddig leírtakat osszesítve:

-ha keveréket hozol menhelyrol tobb 10 ezer forint a koltség

-ha megveszed a fajtatisztát az ára megtérul (és még pluszpénz is lehet belole)

egyébként van még egy eset:

-ha megveszed 50 ezerért a fajtisztát, és ivartalaníttatod. na anyagilag így jársz a legrosszabul.

nem csak én nem gondoltam át, hanem te sem, kedves elozo! meg lehet cáfolni, amit írtam, mert nem tudok mindent, ezt elismerem. de ha már van egy fajtatiszta kutyád, a menhelyen élo kutyáknak nem lesz jobb attól, ha ivartalanítasz, mert gondolom aki németjuhászt akar venni, nem egy menhelyi kutyust fog elhozni.

2013. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 compactegon ***** válasza:
75%

gratulálok, ha te a kutyádat elsősorban árucikknek tekinted...saját magad írtad a válaszodban, mégsem veszed észre?

pont az ilyenek miatt van sok kutya a menhelyen.

2013. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!