Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely, fajtamentők? Mi van...

Menhely, fajtamentők? Mi van velük néha tényleg nem értem?

Figyelt kérdés
Szóval el akartam hozni fajtamentőktől egy kutyust találkoztam is a kutyussal, írtam nekik, hogy mi legyen a szitu és nem értem ha nem voltam megfelelő mért nem lehetett azt mondani h nem vagyok nekik szimpatikus vagy alkalmas? Nap mint nap posztoltak ki új kutyókat válaszoltak a kommentekre de nekem nem válaszoltak :( a másik pedig egyik ismerősöm anno örökbefogadott egy kutyust ivartalanította prémium tápon élt de a kutya olyan rossz volt h minden nap mikor hazament egy új dologgal várta szétszedettmindent az asztalon mászkált vitte kutyaiskolába semmit sem ért a probléma nem is ez volt hanem emiatt kidobták az albérletből és vissza kellett vinnie a kutyust mert nem volt más választása, most meg nézem a kutyus most is gazdikereső és minden szemétnek el van hordva az ismerősöm h visszavitte (és munkahelye sem volt családjára meg nem számíthatott a srác)... miért??
2011. okt. 18. 22:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
62%

Ha meg tudom, hogy albérletben vagyok, és bármikor kivághatnak, és nincs kihez fordulnom, akkor nem viszek haza kutyát. Ez a felelős állattartás első lépcsője, felmérem, hogy van-e lehetőségem kutyát tartani.

Én se voltam jobb helyzetben, mégis 6 éve megvan a menhelyről hozott kutyám, előbb megyek vele együtt az utcára, mint nélküle akárhova. Ha nagyon muszáj, akkor odaadom havernak, vagy fizetek panziót, és azon vagyok, hogy minél gyorsabban olyan helyet találjak, ahova jöhet velem a kutya is. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

2011. okt. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%

"előbb megyek vele együtt az utcára, mint nélküle akárhova"


Mondta Móricka, mikor még soha nem dobták ki valójában.

2011. okt. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja és lehet azzal jönni, hogy akkor másik kutya iskola, meg minek visz oda kutyát. Hahó! Lakik egy albérletben, jól megvan ott, tulajjal lebeszéli persze lehet kutyát hozni. Oké, hoz is egyet. Hoppá, a kutya rombol. Nem baj, viszi iskolába, de nem hat. Viheti másik iskolába, de 10-ből 9 tulaj rohadtul nem fogja ám kivárni, hogy végig járd a fél várost a kutyával, hátha valaki tényleg tud hatásos nevelési módszert rá, közben meg csak hadd rombolja az ő lakását. Mer' a tulaj, annak de krvára örül. Szerinted a tulajt mi érdekli? A lakása épsége, vagy egy vadidegen kutya?
2011. okt. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Akiteki ***** válasza:
100%
Némelyik mentőcsapat csak ilyen virtuálisan foglalkozik a kutyákkal. Napi 20 képet megosztanak, aztán annyi. És irtó büszkék magukra, hogy mekkora állatvédők. Szerintem keress másik kutyát.
2011. okt. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Catz ***** válasza:
88%

Amikor elkezdödött a lakasbontas a kutyanal kellett volna venni egy szobakennelt. Elment volna 1-2 orat setalni, futkoraszni a kutyaval munka elött, addig meg berakta volna a kennelbe.


Na pont ezert nem tartok kutyat a lakasban. Szerencsem van, hogy van kertünk, igy ha bennt nem alszanak mar mehetnek ki rosszalkodni.


Amig mi is alberletben laktunk az öreg kutyaval nem volt semmi gond. A kölyök apritotta a kajasdobozokat, zsepiket. Kizartuk az elöszobaba a Kongokkal es kesz :)


Azert egy mentett kutyat örökbeadonak illik tajekoztatnia a leendö gazdit, hogy tud-e egyedül lennie, problemas-e...


A leendö gazdinak meg fel kell keszülnie mindenre, mert nem tudhatja, hogy milyen sorsa volt elözöleg a kutyanak.

2011. okt. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
49%
Máskor meg azért idióták szegények, mert nem adnak albérletbe kutyát... Az otthoni rombolást meg meg lehet oldani, vagy szorongás vagy unalom okozza.
2011. okt. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Napi 3-4 órát volt a kutyus a szabadban játszott más kutyákkal elég gyakran volt neki elég játéka és mikor a gazdi elment a kutyus a konyhába és előszobába volt zárva, szobatiszta volt de ahogy ott lett hagyva bepisilt bekakilt én értem hogy szorongás de az akié az albérlet volt nemigazán értette meg. Na most lehet Őt szidni de szerintem mindent megtett azért, hogy a kutyusnak jó legyen és mondom ha ilyen problémás a kutya a haver nem fogja elvállalni hogy nála is szétszedjen valamit. Hozzám meg nem jöhetett mivel nekem a kutyám nem fogadta el. És egy szobakonyhás lakásba nem tudtam volna rájuk a nap 24 órájában figyelni. A szobán meg nálam nincs is ajtó mert akkor a konyhába meg lehetne fagyni.
2011. okt. 19. 13:17
 18/25 anonim ***** válasza:
33%
Azért az a minimum, hogyha valaki kutyát szeretne legalább a telefon felemeli.
2011. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%

Ennyi erővel akkor az is minimum, hogy ha ez a baja, akkor legyen képes ezt közölni, nem mindenki másnak válaszolni, aki kommentelget mindenfélét, csak látványosan annak nem aki amúgy érdeklődik is.


Amúgy nem hiszem, hogy olyan nagyon be kell sértődni az írott internetes formán, mikor folyamatosan aktívak ott vannak jelen a neten. Max. akkor annyit ír vissza, hogy komoly érdeklődés esetén/bővebb tájékoztatásra kéretik telefonálni.

2011. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%
Főleg, hogy a vége így is úgy is személyes találkozás lesz.
2011. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!