Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely, fajtamentők? Mi van...

Menhely, fajtamentők? Mi van velük néha tényleg nem értem?

Figyelt kérdés
Szóval el akartam hozni fajtamentőktől egy kutyust találkoztam is a kutyussal, írtam nekik, hogy mi legyen a szitu és nem értem ha nem voltam megfelelő mért nem lehetett azt mondani h nem vagyok nekik szimpatikus vagy alkalmas? Nap mint nap posztoltak ki új kutyókat válaszoltak a kommentekre de nekem nem válaszoltak :( a másik pedig egyik ismerősöm anno örökbefogadott egy kutyust ivartalanította prémium tápon élt de a kutya olyan rossz volt h minden nap mikor hazament egy új dologgal várta szétszedettmindent az asztalon mászkált vitte kutyaiskolába semmit sem ért a probléma nem is ez volt hanem emiatt kidobták az albérletből és vissza kellett vinnie a kutyust mert nem volt más választása, most meg nézem a kutyus most is gazdikereső és minden szemétnek el van hordva az ismerősöm h visszavitte (és munkahelye sem volt családjára meg nem számíthatott a srác)... miért??
2011. okt. 18. 22:05
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Telefonáltam is és azt mondták írjak! Telefonon egyeztettem a helyszínt és azt mondták írnak majd h mi legyen hát nem sikerült...
2011. okt. 19. 13:46
 22/25 anonim ***** válasza:
24%

Te, figyeljmár, csak egy személyes példa. Dolgozom napi 8-10 órát, mellette edzeni járok, háztartást vezetek, kutyázok, és néha mentek. Legutóbb mikor ideiglenes kutya volt nálam, már nekem is elborult az agyam attól, hogy még én rohangáljak a gazdijelöltek után, hozzam-vigyem a kutyát munkaidőben ide-oda, mert ők akkor érnek rá. Na akkor megértettem a sokat anyázott állatvédőket. Rengetegen ugyanezt család, gyerek mellett csinálják, és nem egy kutyáért felelnek, hanem akár többszázért is. A szabadidejükben.

Szerintem meg lehet érteni, hogy néha nem érik utól magukat, elmaradnak e-mailre válaszolások, esetleg rossz napjuk van és nem megfelelő hangnemben mondják el amit el akarnak mondani, vagy éppen nincs idejük utánajárni az örökbeadott kutyáik sorsának, mikor a bent lévők betegek, vagy mondjuk jön a tél, fel kell készíteni a menhelyet rá.

2011. okt. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Hát nem én vagyok az egyetlen akinek nem válaszoltak... :( én csak szomorú vagyok hogy annyit nem lehet mondani h kössz de nem...
2011. okt. 19. 14:18
 24/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem olvasom végig az összes választ, bocsi ha ismétlek.

Hogy próbáltad felvenni velük a kapcsolatot? Telefonon kell őket felhívni, az emailt és más írásos üzenetet nem mindig kapják meg, vagy ha meg is kapják kapnak napi 20 ilyen személytelen komolytalan érdeklődést (pl gyerekektől hogy jaj de cuki ez a kutya, mennyibe kerül?), ők is dolgozó emberek úgy gondolják hogy a telefonos egyeztetés sokkal hatékonyabb és aki tényleg komolyan gondolja telefonál.

Persze az is lehet hogy egy szimplán inkorrekt kretént találtál meg, sajna az állatmentők között is vannak iszonyat ostoba érzéketlen elfásult idióták.


A másik eset pedig elég gyanús, azt írod az ismerősöd ivartalanította, a fajtamentések csak nagyon pici kutyát adnak örökbe ivartalanítási kötelezettséggel, de az ilyen pici kölyök kutyákat még bőven lehet nevelni, tanítani, ráadásul minek vállalt be egy ilyen problémás kutyát, a próba idő alatt rájöhetett volna hogy neki ez sok. Aztán az is furcsa hogy albérletbe adnak kutyát, a legtöbb egyesület rögtön elküld ha nincs saját fix lakásod, pontosan az ilyen esetek elkerülése miatt.

Ők mint elszánt beteges kutyások elképzelhetetlennek tartanak olyan esettet hogy megkeljen válni társunktól. És ezzel én is egyet értek, felelősséget vállaltam egy lényért, része lett az életemnek, és tudom ha netán tényleg valami olyan helyzet lenne hogy nem tudnám tartani (betegség, halál...) kapásból tudok 4 olyan embert aki még össze is veszne rajta. És nem azért mert nagy kutyarajongók, hanem mert tudják nekem mennyit jelent. Akinek ilyen bizonytalan a háttere, és nincs meg a kellő elszántság, tapasztalat az ne vállaljon kutyát.

2011. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a közelmúltban volt a fajtamentőkkel egy nagyon bántó esetem.

Ideiglenes befogadót kerestek, jelentkeztem,hogy véglegesen befogadnék egyet a kutyusok közül. Úgy indultunk,hogy a kutya max 2 éves. Mire odaért hozzám,kiderült,hogy 4 múlt.

Elhoztam. Abszolút szocializálatlan volt, de imádtuk, nagyon hamar alkalmazkodott,stb.

Aztán egyik nap a gyerek átölelte a nyakát,a kutya pedig rátámadt. Ha nem tudom elkapni,letépi a fiam arcát.

Nem tudtam bízni benne ezek után,s bár a szivem szakadt meg,visszavittem,úgy,hogy megbeszéltük,hogy ha bekerül egy gyerekbarát kutyus,vagy egy kölyök,akkor azonnal szólnak,és jöhet, illetve,hogy a visszavitt kutyusról is kapok híreket.Azóta a kutyus gazdis,én mégsem kaptam semmi hírt. Sőőt,azóta kb 10 kölyök került be. Egyszer sem hívtak!

Nekem ez nagyon rosszul esett, és felháborít,hogy mikor segíteni akarok,még szinte le is köpnek.

2011. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!