Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy pireneusi...

Border collie vagy pireneusi juhászkutya (nem hegyikutya)?

Figyelt kérdés
Mindkettő nagyon tetszik, főleg a belső tulajdonságaik miatt, és nem tudom melyik felé orientálódjak... szerintetek?
2011. okt. 21. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
én a helyedben border colliet választanék :)
2011. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
a border collie szerintem szebb, és a top10 legokosabb kutyafajta közül ő az első:)
2011. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem akarsz a tömeghez csatlakozni akkor pireneusit. A képességei semmivel sem rosszabbak mint a borderé viszont ritkább és érdekesebb. Bár attól is függ mit akarsz vele kezdeni. Tudtommal -nem 100% hogy igazam van- a pireneusi nem elfogadott (honnan szereznéd például? ) fajta, az akadályozna egy-két dologban.
2011. okt. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Én egy border tulajdonos vagyok, sajnos őket most egyfolytában le divat-kutyázzák, pedig nem érzem annak. Ha úgy gondolod, hogy elég időd lesz rá, esetleg el tudod vinni terelni vagy valamilyen kutyás sportot űzni, akkor nagyon jó választás. A pireneusi juhászkutyával nincs tapasztalatom, de talán kevésbé beteges mint a border, ha másért nem, akkor ezért érdemes utána nézni. Mind a kettő jó választás, nézz szét, hátha beleszeretsz egy kölyökbe :)
2011. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

jaja, meg az is akinek régebbóta van húzza a száját, ha megjelenik egy újabb borderes, mert az övé már nem különleges. Ám én inkább azt tapasztalom, hogy a legtöbben nem is ismerik. Azért mégse egy minden negyedik kerítés mögül acsarkodó németjuhász.


Szintén borderes :)

2011. okt. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a kutyásokat és nem az egyszerű kutyatartókat vesszük akkor igenis divatkutya. Pedig sok más fajta is van legalább olyan jó képességű, csak kevesebben ismerik őket és/vagy inkább az egyszerűbb utat választják.
2011. okt. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is borderem van, így csak annyit tudok mondani hogy ezt a fajtát csakis akkor válaszd ha nagyon sok időd van arra hogy foglalkozz vele mert igényli. Viszont nagyon könnyen tanul ami nem utolsó szempont.
2011. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A pireneusival sem kell kevesebbet foglalkozni mint egy borderrel ;)... végülis a pireneusi mellett döntöttem, az úgy sincs minden harmadik kutyásnak aki kicsit komolyabban is versenyzik és tán talán jobban bejőn, hogy a pireneusi kicsit magánakvalóbb, és nem haver minden kutyával és emberrel.
2011. okt. 22. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a pireneusit :)

Border collie :Magyarországon inkább show vonalú kutyákat tenyésztenek , ha komolyabban akarsz vele versenyezni akkor munka vonalút vegyél külföldről.

De én még tudnám ajánlani a mudit;)

2011. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
+ a kelpiet:)
2011. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!