Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jobbak a prémium tápok...

Miért jobbak a prémium tápok a középkategóriás tápoknál, ha a beltartalmi értékben (fehérje, zsírok, olajok aránya) alig van különbség?

Figyelt kérdés

Példul az Acana Junior and Puppy beltartalma a következő:

Fehérje (min.) 33 %

Zsír (min.) 19 %

Szénhidrátok (max.) 26 %

Rost (max.) 3 %

Kalcium (min.) 1,3 %

Foszfor (min.) 1,1 %

Omega 6 (min.) 2,7 %

Omega 3 (min.) 0,4 %

Glükózamin (min.) 800 mg/kg

Kondroitin (min.) 500 mg/kg

Hamu (átl. érték) 7%


A Friskies Junioré pedig az alábbi:

Nyersfehérje: 28,0 %

Nyers olajok és zsírok: 14,5 %

Nyershamu: 7,5 %

Nyesrost: 1,8 %

Kálcium: 1,4 %

Foszfor: 1 %

Nedvességtartalom: 9,5 %


Fehérje és zsír tekintetében nem látok nagy különbséget. Gyakran hivatkoznak arra a prémium tápot favorizálók, hogy a közepes tápokban 4% hús van, a prémiumban meg 60%. Szerintem ez nem így van, hiszen az Acana honlapja ezt írja: "energia 36 százaléka fehérjékből, 38 százaléka zsírokból, 26 százaléka gyümölcsökből, zöldségekből, barna rizsből és hasított zabból származik" A 60% az én értelmezésem szerint arra vonatkozik, hogy a hús 60%-a emberi fogyasztásra alkalmas. A 4%, amire meg a közepes tápok kritikájánál folyton hivatkoznak, az az összetevőknél szerepel, annak jelöléséül, hogy mennyi annak a húsnak az aránya, amiről a táp a NEVÉT kapta. (pl. csirkés, bárányos, stb.)


Szóval az érdekelne, hogy az Acana táp VALÓBAN annyival jobb-e - az, hogy jobb, az nyilvánvaló - vagy csak a megtévesztően kihangsúlyozott hústartalom miatt jobbnak TŰNIK?


2009. máj. 4. 10:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Persze hogy rájöttem, de azért jól esett megemlíteni. Csak tudod azt mondják hogy csirkehús, disznóhús, gondoltam hogy kutyahúst írsz akkor... Érted.
2009. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%
Adj neki acanát vagy amit jónak látsz .Szerintem nemlényeg annyira hogy melyiket adod.Majdnem ugyan az.
2009. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

Nemértem miért kellett lepontozni azt az embert aki azt irta hogy adj neki húst szerintem szivesebben enne húst a kutya mint ilyen maradékokból összeállított "szart".

Probáld ki hogy teszel elé tápot meg húst pl: csirke hogy melyiket eszi meg elöbb és szívesebben

2009. máj. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, a lepontozott :oP

Személy szerint én Acanával etetek. Két sportkutyát és tökéletes erőnlétben vannak. Friskiest és társait sosem vennék nagy mennyiségben...


De ha ennyire tudományosan akarod megközelíteni, akkor itt egy link:

[link]

2009. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A Frieskies ugyan nincs benne, de a Pedigree (ami sokban nem különbözik minőségben és árban) igen.


Pedigree: [link] - 1 csillagosra van értékelve


Acana: [link] - 4 csillagos

(viszont van olyan tápja is ami már 5 csillagot kapott)


Orijen: [link] - 6 csillagos


(a skála 6 csillagos)

2009. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom kétéves koráig érdemes a kutyát jobb minőségű táppal etetni, de minimum egy évig. Ez az ellenállóbb, keverék kutyáknál nem szükséges a drága kaja, a kényes fajtáknál fontos, hogy életük végéig prémiumot egyenek. Fajtaválasztásnál nem árt ezeket az igényeket is figyelembe venni, és nem etetni pl. agárral "csepit" vagy bodri tápot. A kutya húsevő, és ezzel pont nem azt a tápot reklámoznám, aminek ez a szlogenje, hanem a hús etetését!! Ha otthon állítjuk össze (helyesen) kedvencünk marhahúsból és zöldségből főzött táplálékát, akkor spórolhatunk is, és neki is jobban fog ízleni. Ezeket a dolgokat nem én találtam ki, hanem egy harminc éve tenyésztő és bíráló pártól hallottam, akik világhírűek, és otthon főzik a kutyakaját. Jó kutyázást mindenkinek!
2009. máj. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
94%

A beltartalmi értékek között nem tűnik nagynak a különbség,viszont a lényeg az,hogy a fehérje és zsír tartalom miből van.A kutyának nem növényi ,hanem állati eredetű fehérjékre és zsírokra van szükségük.A szuper prémium és prémium tápokban ezt húsból nyerik,a standard tápokban pedig gabonákból.


A dogfoodanalysis.com-hoz meg csak annyit,hogy ezen az oldalon a zsákon feltüntetett összetevők alapján vannak osztályozva a tápok,nem pedig az alapján,ami valóban bennük van.

Az Acana valóban jó táp,én is etettem vele régen,de szerencsére pár éve találtam egy olasz tápot,ami minőségre ugyanolyan jó,viszont jóval olcsóbb!

2009. máj. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
94%
A kutya nem kizárólag húst eszik. Azzal sincs semmi baj, ha főzöl a kutyának akkor ha szakszerűen van összeállítva, de ez elég körülményes. A tápokban viszont mindenféle tápanyag megvan, amire egy kutyának szüksége van. A Friskies és az Acana közül az Acana sokkal jobb minőségű, én azt vennék a helyedben.
2009. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Hasznosak voltak!
2009. máj. 4. 16:05
 20/20 A kérdező kommentje:
Kedves 14:32-es! Megírnád, hogy mi annak a tápnak a neve?
2009. máj. 5. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!