Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agár tulajdonságai?

Magyar agár tulajdonságai?

Figyelt kérdés
(mozgásigény (közepes méretû kert+játék a kertben+?órás séta), jellem,......)
2011. okt. 26. 15:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt szerintem mindent megtalálsz!:)

Remélem tudtam segíteni!:)

2011. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem ez is a Te kérdésed volt.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2314985-melyi..

2011. okt. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Akiteki ***** válasza:
100%

Mozgásigény: 15 perc rohanás után fél napi alvás. De élvezi azt is, ha órákig kinn mászkáltok, csak egy idő után melletted kullog.

A családot imádja, gyerekekkel különösen barátságos. A falka más kutyáival soha nincs konfliktus, de az idegen kutyákat nem szereti. Könnyen tanul, nagyon ragaszkodó.

Így röviden nehéz elmondani. Meg kell ismerned egyet.

2011. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
11%
Kapál ,bunkó és bajszos
2011. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
56%
Ja ,az az agrár ,bocs
2011. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Mozgásigény? Hát a tévhitekkel ellentétben egyáltalán nem hiperaktív kutya. Nem túl hosszú, de intenzív mozgás kell neki. Akár 16-18 órát is elfekszik, alszik. Elég lusta kutya. Ha kell, csak akkor fut, érdemes bringa mellett futtatni (szigorúan 6 hónapos kor után).

Jellem? Gazda az isten, idegenekkel tartózkodó, bizalmatlan, idegen kutyákkal nem kokettál, de barátságos. Kissé arisztokratikus.


Úgymond 3 vonala van: küllem, verseny és vadász.

Küllem: kissé nagyobb méretűek, robusztusabbak (az ostoba méretnövelés miatt - ilyen-olyan fajták lettek belekeverve). Kevésbé zsákmányosak, inkább "díszkutyák".

Verseny: kőkemény versenyre szelektált kutyák, zsákmányosak, rendkívül gyorsak (köszönhetően egy kis angol agár vérnek).

Vadász: szintén zsákmányosak, de kitartóbbak, szívósabbak, kevésbé sérülékenyek. Ők hasonlítanak legjobban az eredeti ősi magyar agárral.


A három típus nem jelenti azt, hogy pl. egy verseny vonalast nem lehet vinni küllem kiállításra, vagy a küllemest pályára futtatni, csupán gyakorlatilag egyértelmű, hogy melyik típus melyik helyen lesz eredményes. A küllemes kicsit kilóg a sorból, ők lassabbak és egy vadászaton csúnyán összetörnék magukat, bár valószínű a pályagarak is.


Küllemre és versenyre szelektált agarakat a MEOE, vadászagarakat a MATOE és az OAE égisze alatt találsz.


Én személy szerint az utóbbiakat tartom igazán magyar agárnak, eleve a legelső ismert (1904) standard alapján szelektálnak, valamint munka (vadász) vizsgát kell tennie a kutyának a továbbtenyészthetőség miatt. Mert ugye ne felejtsük el, hogy a magyar agár kőkemény vadászkutya.

Ha mégis MEOE kutyát nézel, akkor mindenképp olyat javasolok, amelyik verseny kennel, abból is inkább olyanokat amiket coursingre hordanak.

2011. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen az az én kérdésem volt. -->és akkor mi van?
2011. okt. 26. 15:55
 8/15 Akiteki ***** válasza:
80%

Én meg olyat javaslok, aki nem versenyre szelektál. Csak hogy összezavarjunk.

Ha nem akarsz vadászni vagy versenyezni vele, akkor legalább szép legyen.:))

2011. okt. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja. :))
2011. okt. 26. 17:16
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

A szépség relatív. :-) A küllem ebek között viszonylag sok az ideggyenge példány, ez minden fajtára igaz.

A magyar agár pikantériája küllem agaraknál az, hogy sok egyed genetikailag kisebb részben magyar agár, mint a verseny vagy a vadászatra szelektált példányok. A versenynél legalább angol agarat kevertek (kevernek) bele, de a küllem egyedeknél anno elég szépen belevitték a német dogot, sőt, a dobermant, amelyeknek aztán az agarakhoz nem sok köze van. Ez által lettek dogos szájú, fejformájú, igen erős stopvonalú, robusztus, 80cm marmagassághoz közelítő "magyar agarak" is.

2011. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!