Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszam,...

Melyik kutyát válasszam, illik hozzám?

Figyelt kérdés

sziasztok!

15/f vagyok.

sportos,5kmt tudnék vele mindennap sétálni,hétvégénként akár 10-15kmert is.

Türelmes vagyok,könnyen kezelhető kutyát akarok,inkább családi kutyát,mint egygazdás kutyát.

határozott vagyok, ha úgy van,de szeretném ha könnyen kezelhető kutya lenne,nem egy agresszív kutya aki harapdál fogváltás után is(persze minden kiskutya csipked,de lelehet őket szoktatni)meg azért vannak olyan kutyák,amelyeket határozottabb kézzel kell fogni,na én nem szeretnék ilyen kutyát.

szeretném,ha fürdetem nem harapdálna,nyakörvet rá tudnám tenni,tehát legyen valamelyest nyugodt is.

az alábbi fajtákra gondoltam:

airedale terrier ( annyi hátránya van,hogy nagyon terrieres örök mozgó,makacs,de ezért tetszik)

aussie(nagyon szép,okos,családi kutya)

bali hegyikutya(nagyon ritkafaj,de elég jókat írnak róla)

briard(ő nem tudom,hogy egygazdás e ,de remélem,hogy jó családi kutyának is,szőrével mit kell csinálni?)

Leonbergi(okos,szép,családi kutya)

előre köszönöm.

ők nem a kifejezett divatkutyák,nem nagyon láttam még ilyen kutyákat élőben,pedig járok kiállításra sokat,de még ilyen kutyákat nem vettem észre.


2011. nov. 4. 21:22
1 2
 1/17 Akiteki ***** válasza:

Hogy terjednek az ilyen marhaságok, hogy bali hegyikutya? Nem ritka fajta, hanem simán nem létezik. Valahol távol keleten egy faluban kitaláltak a helyi kutyákra ilyen nevet. Nem egy kialakult fajta és nem tudsz beszerezni egyet sem.

A leonbergi szerintem nem bír ki heti 60 km futást, nem erre van kitalálva. De a briard sem. Ha ennyit rohangálsz, inkább egy agarat javasolnék.

2011. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Bali hegyikutyát valószínűleg azért nem láttál kiállításon, mert nem FCI fajta (és szerintem nincs is Magyarországon belőle). A többivel viszont lehet találkozni, főleg, ha célirányosan meg is keresed őket a kiállításokon.
2011. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hol írt heti 60 km futást? Én nem látok ilyet.
2011. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

én nem írtam 60 k futást,10-15 km sétát írtam.

briardot tudnám kezelni kellőképpen?

2011. nov. 4. 21:37
 5/17 anonim válasza:
Mindenféleképpen agárt, mert az mozgékony és sportos.
2011. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
nem akarok 60kmt futni.
2011. nov. 4. 21:42
 7/17 anonim ***** válasza:

A fürdetés meg a nyakörv, meg hát minden más inkább szoktatás kérdése, mint a kutyáé. A legnyugodtabb kutyát is félre lehet nevelni, mert mindegyik megpróbálkozik az ellenállással eleinte. Ha nyugodtat, kevésbé dominánsat akarsz, akkor az a lényeg, hogy az alomból ne azt válaszd, amelyik csörtet jobbra-balra és ugrál a nyakadon, hanem egy kevésbé aktívat. A neme sem mindegy, a kanok általában dominánsabbak, de egyszerűen lehet velük rendezni a falkavezérségi kérdést, ugyanis ők inkább "ki az erősebb" alapon működnek. A szukák nem fognak szemtől szemben ellenállni, de átvágnak, eljátsszák az ostobát, a szenvedőt, vagy ami éppen kell, neked meg észre kell venned ahhoz, hogy megfelelően kezeld, ez meg a "ki az okosabb" játék. Ismétlem, általában, vannak kivételek, de nagyjából ez a tendencia figyelhető meg; döntsd el, hogy neked melyik a szimpatikusabb, melyiket tudod könnyebben kezelni.


Egygazdás kutya meg igazából nem nagyon van, legalábbis ez nem azt jelenti, hogy a gazdáján kívül senki sem létezik. A kutya falkaállat marad, bármit csinálsz, az egész családdal együtt él, nem csak A Gazda létezik a számára. Az egygazdás inkább azt jelenti, hogy nehezen válik meg a kiválasztott gazdától, nem viseli jól a családváltást.


A fajtákat tekintve én az airdale-t kihúznám, ő elég makacs, és nem az a kimondott családi kutya. Az aussie rengeteg foglalkozást igényel, nem csak sétát, hanem tanítást, feladatokat, igényli, hogy az agyát is mozgassák, ahogy a briard is. Ez gyakorlatilag az összes juhászkutyára igaz. A leonbergi tűnik talán a legjobb választásnak.

A bali hegyikutyát meg felejtsd el, olyan nincs, vagy ha bárki szerint létezik, az tutira külföldön van, és itthonról nem fogsz semmiféle tapasztalatot hallani róluk, szóval ha van egy csomó pénzed és behozatsz egyet, az bizony zsákbamacska lesz :)

Esetleg egy hovawartot tudnék még javasolni, nem olyan nagy, mint egy leonbergi, aktívabb, mint egy golden, és remek kutya, imádja a gyerekeket, a családot, olvass utána, hátha megtetszik :)

2011. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

értem köszi.

leonbergi,briard és howawart is tetszik.

howawart nem harapós kicsit?

2011. nov. 4. 21:52
 9/17 Akiteki ***** válasza:

Ja, séta. Futásnak néztem.:)))

15 km séta is kemény.

2011. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Akiteki ***** válasza:
Howawart talán valamivel sportosabb, mint egy leonbergi. Ő is remek családi kutya.
2011. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!