Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felsorolt kutyák fajták közül...

Felsorolt kutyák fajták közül melyik illene legjobban hozzám? (Sok infó lent! )

Figyelt kérdés
Rólam: Szeretek sportolni ,így bármilyen sportban,mozgásban benne vagyok,türelmes,szeretek másokon segíteni(magamon persze soha nem tudok.:DD:/),kedves,stb.:) Fajtatiszta kutyát szeretnék. Nincs semmi bajom a menhelyiekkel ,csak most van rá lehetőség,hogy fajtatiszta legyen. Fontos: Macskákkal jóba legyen,szófogadó,lehessen tanítani,nevelni,barátságos,szeresse a gyerekeket ,és szeressen úszni is(de ez annyira nem fontos).:D Kutyafajták(Sorrend nem számít) : Akita,Bearded Collie,Groenendeal,Belga Juhászkutya,Malionis,Berni Pásztor,Angol Cocker Spániel,Golden Retriever,Ír Szetter,Kuvasz,Labrador Retriever,Ujfoundlani ,Shetlandi Juhászkutya,Weimari Vizsla,Pireneusi Hegyi-kutya,Német Dog,Erdélyi Kopó,Beagle,Német Vizsla,Német Spicc,Dobermann,Entlebuchi Pásztorkutya,Leonbergi,Puli,Szamojéd Spicc,Shar Pei,Shiba Inu ,Wheaten Terrier. Kinti kutya lenne!Majd a válaszok alapján remélem szűkíteni tudom a kört! Elnézést a helyesírási hibákért ,ha vannak. 14/L Köszönöm előre is a válaszokat!
2011. okt. 31. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Bearded Collie,Shetlandi Juhászkutya,Belga Juhászkutya,Malionis - ezek kint is teljesen jól el vannak, nagyon jók kutyás sportokra és juhászkutya lévén engedelmesek. De pl a beardednek nagyon sokat kell foglalkozni a szőrével. Az ősi típusú fajták (inuk, shar pei, spiccek nem túl engedelmesek) a nagytestűek mint a leonbergini vagy berni stb elég lusták.

A vizslákat elég problémás az udvaron tartani és mindig fáznak.

a goldent pedig simán csak nemszeretem...egyszer végignéztem egy golden támadást és azóta ez az egyetlen fajta amitől félek...

2011. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

a macskával bármelyik jóba lehet, ha kiskorától együtt nevelitek őket, megszokja..a gyerekbarátságra is ugyanezt tudom mondani.:) a dobermann őrző kutya, de volt ismerősömnek 2x is..először csak ő meg a párja nevelték a kutyát, semmi baj nemvolt, megjött a kisgyerek, a kutya idegbeteg volt, nem fogadta el, nem volt hozzászokva. hamarosan elpusztult a kora miatt, jött egy másik dobi, az a "gyerekkel nőtt fel" és akárhogy nyúzta a kisgyerek, nem volt semmi agresszív hajlama:)

az sem mindegy mondjuk, hogy milyen gyerek mellé lenne. a nagyon kicsi gyerekek mellé a nagytestűek azért sem jók, mert nembiztos, hogy tisztában vannak a méretkülönbségekkel..

kintre mindegyik jó lenne ugyanúgy:)

de nézdcsak itt ez a teszt, segíthet választani:) pár kérdésre kell csak válaszolni, nem nagy dolog:) majd írd meg, hogy melyiket választod:)

[link]

2011. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
első válaszoló: a leonbergi, stb. nagytestű nem minden esetben lusta, csak ha elhanyagolják. nekünk volt leonbergink, meg pireneusi hegyikutyánk, és egyik sem volt lusta. a leo, ha elment egy idegen ember a kapu előtt, fel alá rohangált ugatva..meg sokat voltunk vele futni, szal nem lusták:))
2011. okt. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Ezek alapján egyértelműen Labrador Retriever! Imád mozogni és úszni, ha kell nyugodt, imádja a gyerekeket, jól kijön más állatokkal, heti egyszeri szőrfésülés elég neki, jól bírja a hideget, és a kinn létet. Tökéletes lenne :)
2011. okt. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Várj még azzal a választással. Annyi különböző fajtát felsoroltál. Ismerkedj kutyákkal. Menj iskolákba nézelődni. Kiállításokra nézelődni. Aztán talán egy-egy fajtán mindig jobban megakad a szemed.Ha az ember kutyát választ, nem mások ajánlata alapján teszi, hanem maga érzi, melyik fajta tulajdonságai tetszenek neki.
2011. okt. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Én ezeket a fajta kutyákat ajánlom neked!:D


Akita, Berni Pásztor, Beagle, Német spicc, Szamojéd Spicc, Shiba Inu.

2011. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 dizus ***** válasza:
23%
Rengeteg fajtát írtál.Igazán csak az úszással lehet szűkíteni igazán.Két igazi vízi kutya marad:újfoundlandi,leonbergi(szuper kutyák).A macskához szokatás szerintem fajtafüggetlen.Vízi kutyaként azért nézd meg a landseer-t is,csak hogy táguljon a kör.
2011. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 14:33

Az általad felsorolt fajtákon kívül még sok-sok fajta van, amelyik szeret úszni.

2011. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszönöm az eddigi válaszokat.:DD Sokat segítettek.:)) Leírom a szűkítést:
2011. okt. 31. 15:44
 10/15 A kérdező kommentje:
Akita,Belga Juhászkutya,Groenendael,Malinois,Berni Pásztorkutya,Angol Cocker Spániel,Golden Retriever,Ír Szetter,Kuvasz,Ujfoundlandi,Pireneusi Hegyikutya,Erdélyi Kopó,Beagle,Doberman,Puli.:) 31/16 asszem.:D
2011. okt. 31. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!