Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Scalibor nyakörvről mi a...

Scalibor nyakörvről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Raktam mind2 kutyámra, de azóta egyfolytában vakarják .. allergiás reakciót nem látok a bőrükön. Okozott valakinél problémát?
2009. máj. 8. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Scalibort nem ismerem, de az én kutyáim semmilyen bolha, kullancs nyakörvet nem tudnak hordani. Az egyiktől vakaródznak, a másiktól hullik a szőrük, a harmadiktól hánynak. Én már évekkel ezelőtt feladtam a nyakörvezést és csak spot-on-t használok. Eddig nem volt semmi probléma.
2009. máj. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért vakarják, mert szokatlan nekik, idegesíti őket. Az enyém a nyakörvet is vakarta, amikor először tettem fel neki, pedig az biztos nem allergizálta. :-)) Amúgy én is spot on párti vagyok. Nem kopik ki a kutya szőre, nem szakad le, nem akasztja föl magát a kutya, meg egyáltalán LÁTHATATLAN. :-)
2009. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Idaáig én is spot-ont használtam .. csak mivel egyfolytában fürdenek (labrador), nem birtam már anyagilag.

Lehet tényleg csak idegesiti öket ...

2009. máj. 8. 10:41
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De ha vizhez viszed a kutyát akkora nyakörvet is lekell venni mert különben elázik és dobhatod ki. Amugy az egyik ismerösöm kutyájának ilyen nyakörve van és használ neki.
2009. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

az volt ráirva hogy vizálló, csak azért vegyem le, mert kiirtja a halakat

ezért választottam a kiltix helyett

2009. máj. 8. 10:48
 6/13 anonim ***** válasza:

A spot on-t nem kell újra cseppentened, ha fürdenek.

Éppen az a lényege, hogy a bőrön keresztül beszívódik és nem lesz "élvezhető" a kutya a parazitáknak.

2009. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Advantixot használtunk, aminek a hatása a víztől csökken. Rögtünk utánna nem csepegtettem, de 3 hetente kellett a sok fürdéstől.
2009. máj. 8. 11:00
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Scalibort használunk mi is, barátnőmék is, az ő kutyujában volt 2 kullancs is, de az egyik már össze volt száradva, a másik meg frissen döglött meg, simán kijöttek. Úgyhogy nagyon is jó. Mellette mi is voltunk fürdetni a kutyákat, le is vettük róluk, de még vizesen visszaraktuk rájuk, ugyanolyan hatásos maradt.
2009. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Sziasztok!


Nekem sajna 2 negatív tapasztalatom is van. A nővéremék westije és a saját yorkim vonatkozásában. Kb. 2hét hordás után a westi vakaródzott, rosszkedvű volt, hányt és csúnya sárgás-nyálkás széklete volt. A yorki szintén 2 hét után nem akart enni, az ő széklete is sárgás lett és borzasztóan vakaródzott. (A nyaka két oldalán kivakarta a szőrét) és piros volt a bőre. A Kiltix-től soha nem tapasztaltam ilyet. Most viszont azt sem merek rárakni egy ideig, úgyhogy marad a Skudo.

2009. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Mi is ezt használjuk, kb 80%-os, másfél év alatt 4 kullancs volt benne, de azok éltek, szívtak is. A döglötteket nem számoltam, abból sok volt :) . A garantált 6 hónap igazán csak 3. Épp tegnap javasolta az állatorvos: scalibor+frontline, háromhavonta. Igaz így kicsit drága, 6-7000 ft a kettő együtt.
2009. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!