Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az elektromo...

Mi a véleményetek az elektromos nyakörvről?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 18:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én élőben még nem láttam ilyet, csak egyszer a Póráz két végén című műsorban. Szerintem elég durva lehet, a filmben a kutyanevelési tanácsadó nőci is nagyon ellenezte.

Nem hiszem, hogy az az ideális nevelési módszer, hogy fizikai fájdalmat okozunk a kutyának, ha rosszat tesz. Szerintem, aki ilyet akar venni az próbálja ki először magán, hogy milyen érzés, ha megráz ez a nyakörv.

2009. dec. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ellenek minden ilyen eszközt. Csak a tehetetlen emberek, a rossz szakemberek használják, ha nem tudnak egy kutyával mit kezdeni.
2009. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem adnám a kutyámra sőt ezt be is kéne tiltani!
2009. dec. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%

Az én kutyámon volt már többször is. Nem lehet vele kiképezni a kutyád, de a már kiképzett kutya kisebb hibáit lehet vele koordinálni.

Amúgy nem olyan durva mint ahogy sokan hiszik. Amit én használok, azon 9 fokozat van, 6-os fokozatig kibírom én is a csuklóm belső felén, nem okoz olyan nagy fájdalmat. Inkább csak kellemetlen. Amikor a kutyán van akkor maximum 3-4-es fokozaton használom, mert nem fájdalmat akarok neki okozni, csak "figyelmeztetni".

Mondjuk én versenyzek a kutyámmal, ezért használom néha.

2009. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Én is azt gondolom, hogy csak tehetetlen emberek és hozzá nem értők használják ezt a kínzóeszközt. Elhiszem, hogy nem fáj, de az az ember, aki idáig vetemedik, hogy egy ilyen eszközzel korrigáljon, szerintem nagyon nem ért a kutyák nyelvén.

Ismerek én is egy ilyen barbárt, ő ugatásgátlónak használja, mert nem tudj a kutyáját leszoktatni arról, hogy jelez, mikor mászkálást hall a lépcsőházban. Csak van néhány probléma. Ha a másik kutyája ugat, a nyakörv akkor is működésbe lép, tehát akkor is büntetésben részesül a kutya, ha nem is ő ugatott! Ha nincs rajta a nyakörv, akkor ugat, ha rajta van, akkor nem... És ez a személy magát kutyakiképzőnek tartja. Szerintem szánalmas.

Sosem lennék képes, hogy ilyet tegyek a kutyámra, pedig az enyém is ugatós. De ha ez az ára annak, hogy erről leszokjon, hát köszönöm, akkor inkább ugasson egész életében! Végül is azért kutya, hogy ugasson, szokták mondani! Szerintem is be kéne tiltani.

És köszi, írod, hogy 4-es vagy hányas fokig még kibírod. Biztos vagyok benne, hogy van sok olyan elmeháborodott, főleg aki ilyet vesz, hogy max fokozaton ráteszi a kutyára. Hah kibírod. Köszi. A nyakadon miért nem próbálod ki? Miért a csuklódon?

2009. dec. 13. 21:53
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak úgy igazságos, ha a gazdi nyakán is van egy kb. ötször olyan erősségű nyakörv, mint a kutyán. Arra meg rakják élete végéig, aki kitalálta.
2009. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
az apja faszát aki kitalálta adnák én neki olyan áramütést hogy beledöglik
2009. dec. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Hozzá nem értő ember kezében nagyon sok kárt tud okozni, én alapvetően szükségtelennek, tartom, ahogy a szögest is, meg a kannát, amit a kutyához vágnak. Gyors és látszólag sikeres eredményt hoz, miközben szánalmas tüneti kezelés csupán. Én pl. nem engedném kereskedelemben forgalmazni.
2009. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Utolsó: örülök, pontosan egy véleményen vagyunk, mind az elektromos, mind a szöges, mind a kanna tekintetében!

Ezért nem viszem a kutyám a cerbibe rehabilitációra, mert nem az okot, hanem a tünetet kezelnék... Félős kutyát kannával hajigálni és fojtóval rángatni, mert félelmébe ugat? Még a végén az elektromost is ajánlották volna? Köszi, akkor inkább ugasson. Végül is azért kutya, hogy ugasson, mindig ezt mondják, ha mondom, hogy le akarom szoktatni erről, máskor meg zavar mindenkit, hogy ugat a kutyám, hát mondtam, ha tudtok jobbat, mint az elektromos, a kanna meg a fojtó, akkor állok elébe. Hát senki nem tud oki kezelést mondani, csak okoskodni. :S


Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy többségben vagyunk, akik elítéljük az ilyen barbár eszközöket!

2009. dec. 16. 22:23
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

4. vagyok.


Nem hiszem hogy én ettől lennék barbár, vagy akármi. Sőt, azt se hizsem hogy az az elektromos nyakörv akkora trauma lenne a kutyáknak.

Jaah... és mondom korrigálok vele már megtanult és begyakorolt dolgokat. Nem ezzel tanítom a kutyát.

Pl. hogy helybenmaradásban ne szaglásszon a kutya. Lehet hogy apróságnak tűnik, de mondjuk ha elmegyek egy versenyre, és ott leáll szaglászni, akkor pontot vonnak le. Olyan pontot, ami 1-2 nyakörvhasználattal (1-2-3-as erősségen! ami kb. egy szúnyogcsípéssel se ér fel) "megmenthető".


Hozzáteeszem, ha valaki barbárul használja a nyakörvet, azt én is elítélem.

2009. dec. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!