Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cseh farkas? Konkrétan érdekel...

Cseh farkas? Konkrétan érdekel a mozgásigénye, az, hogy milyen gyors meg minden.

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
2011. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
konkrét tapasztalat érdekel
2011. nov. 13. 05:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Konkrét tapasztalata itt nem hiszem, hogy lesz bárkinek. Ugyanis ez egy nagyon ritka fajta. Nem véletlenül. Csak kutyákkal nagyon-nagyon tapaszalt (nem engedelmes, könnyen kezelhető fajtán edződött), szinte folyton ott levő, extra biztos kerítéssel rendelkező ember tarthat ilyet. Vagyis a kutyások 99,9 % nem....
2011. nov. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon szeretnék ilyen kutyát, utánaolvastam, nagyon-nagyon sokat, és simán megállapítottam, hogy nem nekem való. Sőt, az emberek 90%ának se adnám a kezébe.
2011. nov. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Tartani nem tartottam csak rehabilitáltam hibridet...ezért biztosan nem ajánlom senkinek a tartását, tenyésztését, vásárlását,...eleve egy genetikailag zavarodott egyedet kapsz ami nem tudja, hogy most kutyaként vagy farkasként kell élnie...beilleszkedése, szocializációja nagyon nehéz, -kihagyhatattlan kölyökkorban!-ez függ attól is, hogy az adott egyedben milyen arányban van jelen a kutya és milyen arányban mutatkozik meg a farkas.

Mozgásigénye: kb. napi szinten ha 5-6 órát tudsz vele foglalkozni ebből 4 óra séta egy óra futás egy óra játék arány ideális egy átlagos hibridnek.

Tartása: min. 30m2-es legalább 2,2 méter magas kennelben amiben van egy odu, vagy iglo ház... de csak akkor ha le van mozgatva minden nap.

zsákmányösztöne nagyobb egy átlag vadászkutyánál is nem csak macskát, madarat de a fajtársakat is nézheti zsákmánynak...

Ha valaki ezeknek az igényeknek meg tud felelni, sokéves kutyás tapasztalata van és élőben is tanulmányozott már farkasokat is+ van pénze a nagy kennelre, van a közelben 10 hektárnyi erdő ahol nincs vadászat, van ideje -napi 6 óra!, hogy csak a "hazikedvencével" foglalkozik akkor az is felismeri majd, hogy mennyire értelmetlen egyáltalán tartani hibridet....aki pedig ilyen kvalitású kutyás annak 2-3 bármilyen fajtájú kutya tartása kevesebb macera mint egy hibridé és egy hibridből soha nem lesz olyan társ mint egy kutyából

2011. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Nagyvonalakban egyetértek az előttem szólókkal, óriási a mozgásigénye( csak izelitőül: egy farkas egyetlen éjjel is megtehet kb 50 km.t), csak profiknak való kutya és nem tévesztendő össze a kutya-farkas keverékkel. Már a húszadik század első felében önálló fajtának ismerték el.

Ami a külön véleményem, az, hogy rendkívűl ragaszkodó és kiegyensúlyozott állattá nevelhető megfelelő türelemmel, törődéssel és nem utolsó sorban igazságos szigorral.

Sokat lehetne még írní róla de utána lehet olvasni a neten. De szerintem nem való csak úgy próbálkozásra. Nem éri meg, és ha átveszi a dominanciát ( márpedig arra törekszik hogy átvegye!) akkor veszélyessé is válhat.

2011. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
60%
És a cseh farkas nem hibrid! Nagyszerű társ lehet, de katasztrófa is. Nem ajánlom.
2011. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem van.

Gyakorlatilag 24 órás felügyeletet igényel, mert ha egyedül van akkor szerel, bont, szétszed, kinyitja az ajtókat stb.

Mindent szeret a gazdával együtt csinálni, nem tudok sehova elmenni úgy a lakáson belül, hogy 1 percen belül ne dugja oda az orrát.

Csak nagyon türelmes, következetes az összes szabadidejét a kutyára fordítani hajlandó gazdának ajánlom, olyannak akinek már van valamennyi kiképzési tapasztalata.

Egyébként a kérdésedre válaszolva, a mozgásigénye nem túl sok, fél napot is elszuszókál ha mellette vagy és utána hamar levezeti a felgyülemlett energiáit. Ha nem vagy mellete és ezt nem tudod irányítani akkor önálóan vezeti le az energiákat és az maga a rémálom.

2011. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Nekem van három......ha Velük vagy, lusták, de nagyon. Hajlamosak egész nap heverészni, akkor rohangálnak, ha kaja van kilátásban. VISZONT: mindegyik képes b á r m i r e egy kis kajáért, vagy ha unatkoznak, hogy feldobják a hangulatot. Ilyenkor viszont féktelenség van, Nekik nem az a limit, ami már nekem is túl sok. Ront, bont, lop, mindent megtesz, hogy a gazdi után menjen, tényleg el kell zárni, ha egyedül hagyod. Egyébként nagyszerüeket lehet sétálni egy ilyen állattal, bár, mondjuk ezt a mozgásigényt megcáfolnám néha: egyszer bementünk sétálni a városba, az egyik kanom leült a lépcsö tövébe, hogy nincs kedve. Kerestzbe feküdt a járdán, ott napozott :) Mindenki kerülgette meg átlépkedte, nem volt hajlandó menni egy métert sem. Egyébként a másik véglet, hogy egy nap a Miskolc-Eger táv meg se kottyanna Nekik... :)
2014. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még talán, hogy a nettó üzemeltetési költségei elenyészöek. Mindent megeszik, sajnos azt is, amit nem kellene :) , hússal tökéletesen müködik, söt, a kedvenc a csirke,a puyka meg mondjuk hidegebb idöben a liba, de a marhát is megeszik (és persze a halat!). A köré épitendö infrastruktúra az, ami drága. Meg az a sok dolog, amit tönkrevág, ha nem figyelsz rá, mert mondjuk egyedül hagyod, elmész a boltba, és éppen olyanja van.... :)
2014. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!