Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos a kiskutyám. állandó...

3 hónapos a kiskutyám. állandóan harap, rág. Tudom, hogy ez normális és kinövi. Csak annyit szeretnék tudni, h általában ez mennyi idős koráig tart?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
amíg a fogzás be nem fejeződik,addig.
2011. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát kb. 7-8 hónapos korukig. Nekem most van egy 6 hónapos Pulim még vagy 3-4 tejfoga van és ő így még most is rág, harap mindent.
2011. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekünk 5 és fél hónapos a kutyánk és még mindig harapgál de látjuk hogy egyre több sőt szerintem már a jó részt a fogai kiestek de szerint 6-7 hónapos korig biztos tart vagy tovább..
2011. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hónapos a kutyusom, már csak játéknál harapdál minket, akkor is nagyon finoman.
2011. dec. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja.. persze azért van neki egy rossz cipője és marhabőrből csontja, ezeket rágja..
2011. dec. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor még egy darabig fájni fog. :D
2011. dec. 4. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Na azt viszont nem szabad hagyni!

Mit teszel, ha megharap és fàj? Hogy reagàlod le?

2011. dec. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Minden kutyánál változó.

Ne engedd hogy fájjon!! Ha engeded neki, akkor ezt megszokja, és ha már a rágási időszak befejeződött, akkor is harapni fog. Ez most természetes neki, de ha hagyod, akkor szokása lesz. Persze most, nem direkt harapdál, nem azért, hogy fájjon. Ha megharap, és fáj, semmiképpen ne bántsd! A normálistól eltérő, magas hangon fejezd ki fájdalmadat (pl. jujj, áú, stb) , hisz ők is ezt teszik, így érteni fogja, hogy ez neked fáj. Ha már szokásává vált, hogy harapdál, akkor mielőtt megharapna fogd meg a mancsát, és tedd a szájába, így saját mancsát harapja. Egy idő után megérti, hogy ezt nem szabad!!

2011. dec. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jaj persze nem is hagyom! Nem is bírnám.:) hangosan rászólook,h nem vagy nem szabad, és jajjgatok :)remélem kinövi.
2011. dec. 5. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!