Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most tiltva van a fülkupírozta...

Most tiltva van a fülkupíroztatása, vagy nincs?

Figyelt kérdés

A dobermann fajta érdekelne.

mert azt olvastam, hogy ha a standard megengedi, akkor lehet.

Egyesek szerint meg nem, akkor sem.


2012. jan. 7. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Az meg mit jelent?
2012. jan. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges! Valahol kérik a törzskönyvet, mivel ugye csak fajtatiszta kutyáknál lehetséges, ha a standard megengedi. És ugye hivatalosan akkor fajtatiszta a kutya, ha van törzskönyve. Amúgy is érdemes tenyésztőtől venni, egyéb más szempontokból is, ott pedig ugye kapsz törzskönyvet is.

Annyit tudok még, hogy ezt fiatal korban végzik..

2012. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Vannak fajták amelyeknél lehet (fulet is farkat is), és vannak amelyeknél nem. A dobermannál konkrétan lehet. Néhány hetes korukban szokták.
2012. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Januártól elvileg már tilos. De ha ragaszkodsz hozzá, akkor külföldről kell venni "kész" kutyát.
2012. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jan. 1-től itthon be van tiltva mindennemű kutyafajta kupírozása, külföldön pár országban még megengedett. De amennyire jól tudom a standarden is változtatni akarnak a dobbermannoknál és alapból tiltva lesz.

Ha venni szeretnél, akkor még pár tenyésztőnél találhatsz olyan kölyköt akiknek decemberben még levágták a fülét. Vágatni esetleg külföldön tudsz már csak.

2012. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem értem miért lett betiltva. Szerintem de tényleg csak szerintem, most hiába fogtok ezért lecseszni, egy dobermann úgy szép, ha kupírozva van. hogy néz ki egy lógó fülű dobi?? Sehogy. Nincs meg már akkor benne az a tiszteletet sugárzó külső... Egyáltalán nem tetszik. Már láttam ilyen kutyát, de azt mondtam volna inkább, hogy ez egy keverék, nem dobi...

Nekem egy staffordshire terrierem van, nincs vágatva a füle, de rózsafüle van, szóval standard, és így szép. De azért vannak olyan staffik akiknél nem áll be a füle, és csúnya...

2012. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem tilos, lehet kupiroztatni.
2012. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!