Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én lennék a rossz gazdi?...

Én lennék a rossz gazdi? Ettől a rovattól teljesen elment a kedvem a kutyatartástól.

Figyelt kérdés

Van kutyám és elgondolkodtam hogy vajon boldogan élte-e le az életét mellettünk. Korához képest (15 éves) nagyon egészséges, életvidám, kertben tartott kutyus. Magánháztól hoztuk pici korában, nem fajtiszta, keverék. Ha petárdázás/vihar van, vagy nagy a hideg akkor bent alhat. Sokat sétáltattuk fiatal korában, amióta öreg és nagyon gyengék a hátsó lábai azóta csak az udvaron sétálunk vele. Nagyon szeretjük és gondoskodunk róla minden nap.

De az itt hozzászólók szerint csak akkor lennék jó gazdi, ha:

- menhelyről hoztam volna

- kutyaovi járt volna

- elvégezte volna a kutyasulit

- napi háromszor vagy többször sétáltatnám

- bent lehetne napközben a lakásban

- ő lenne a legelső családtag

- klikkerrel meg ilyenekkel neveltük volna

- kutyaszépségversenyre, kiképzésekre járatnám


Én boldognak látom a saját kutyám, annak ellenére hogy a fent említett dolgokat nem kapta meg.


2012. jan. 8. 12:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*kutyaoviba
2012. jan. 8. 12:54
 2/13 Sophie12 válasza:
50%
Én se menhelyről hoztam őket, nem jártattam oviba (?? miez, talán egy kisgyerek?)... 1 héten max 2x megyünk sétálni, és mindegyik kinti, csak különlegs alkalmakkor jöhetnek be. Én csemegével tanítom őket, nem klikkerrel. Ne aggódj, jó gazdi vagy. Attól, hogy nem úgy bánsz vele, mint egy király/királynővel,még nem vagy rossz gazdi! A lényeg hogy sok szeretet kapj és adj, és szerintem a kutya anélkül is boldog, hogy szépségversenyekre járjon meg oviba..
2012. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy :) Régen az enyém is kapott jutalomfalatot, csak már egy kicsit kemény lenne a fogának. Virslikarikában, szoktunk neki vitamint adni, na azt imádja :)
2012. jan. 8. 13:09
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Ezt a kérdést igazán kár volt feltenni... :S
2012. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Sophie12 válasza:
34%

Nincs mit, ne szomorkodj, nekem is néha elmegy a kedvem ettől az egész oldaltól, mert van egy csomó rosszindulató emberke.


Mi jutalomfalatkákat szoktunk adni, mert még fiatalok, tehát meg tudják rágni (legalábbis megtudták, 2 kiszökött másfél hete, és nem találjuk sehol :( ) de van amikor kilopom a virslit :P

2012. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, te nagyon el vagy tévedve. Vagy nem tudod értelmezni az általunk leírtakat, vagy provokálni van kedved mert épp nincs jobb dolgod. Ha meg komolyan gondolod amit írtál, akkor tényleg sajnállak!
2012. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval, a kérdésed egyértelműen provokatív. Az örökbefogadás egy nagyon nemes dolog, ezt elismerem, de senki nem jobb, vagy rosszabb attól, ha nem menhelyről hoz kutyát. A kutyaovi és iskola egy nagyon klassz dolog, hogy a kutya rendesen szocializálódjon és megtanulja az alapvető engedelmességet. A gazdi is megtanul figyelni a kutyája minden rezdülésére.

Minél többször viszed ki sétálni, annál jobb. A kutyák imádnak új helyeken járni, nekik az jelenti az örömet, ha futkározhatnak, szaglászhatnak.

Nem minden fajta érzi jól magát a lakásban, de a kutya falkaállat, aki szeret a gazdája közelében lenni.

Legelső családtag? Az már régen rossz, ha valaki a családtagjai elé helyezi a kutyát.

A klikker egy hasznos dolog, van, aki ezzel remekül tud nevelni. De ez is csak egy alternatíva.

Kutyaszépségverseny? XD

2012. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon elvagy tájolódva. A menhelyeket azért szoktuk mondani hogy minél több kutyát mentsenek meg az emberek ettől a sorstól és ne a szaporítókat támogasd. A kutyaovi-t és a kutyasulit meg azért szoktuk javasolni mert nem csak a kutyát kell tanítani hanem a gazdákat is , de a kutyáknak se árt ha kiegyensúlyozott kutyákkal találkozik és szocializálódik és akkor nem lesz olyan kutyád aki véletlen kiszökik és rátámad egy másik ebre. A séta meg fontos nem tud egy kertben úgy mozogni, te se szeretnéd az egész életedet 100 nm-en leélni szerintem szüksége van az új ingerekre mert különben unatkozni fog. Napközbe lakásba ez nagy hülyeség ilyet senki se szokott javasolni. Legelső családtag megint hülyeség az a fontos hogy tudja hol a helye és minden más családtag felette legyen. Klikker valakinek bejön valakinek nem azért szokták ezt javasolni mert könnyebb vele áttörni a kommunikációs gátakat de ha utána olvasnál te is tudnád. Kutyaszépségverseny meg kiképzés én még nem láttam hogy valaki kutyaszépségversenyre küldött volna valakit itt:D A kiképzés meg jól összehozza a kutyát a gazdájával sokkal szorosabb kapocs jöhet létre. Örülök hogy boldog a kutyád sok szép évek kívánok még neki. De ha téged ennyire zavarnak a tanácsok szólj hozzá teis vagy ne olvasd mi itt csak segíteni szeretnék és tapasztalatokat osztunk meg.
2012. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Volt már több kinti kutyám, se ovit se sulit nem láttak, jutalomfalattal és kitartással tanítottam néha őket.

Most sajnos csak egy kölyök kutyánk van, vele viszont komolyabb terveim vannak, így már jár oviba és járni fog suliba is, ráadásul bent alszik.

Nem mondanám azt, hogy eddig rosszabb gazdi voltam, vagy a régebbi kutyáim boldogtalanabbak lettek volna.

És a kutyaovit erősen javaslom mindenkinek, főleg akik városban laknak és mondjuk sokszor viszik sétálni a kedvencet.

Rengeteg baleset megelőzhető lenne, ha szinte minden kutya rendesen szocializálva lenne. Persze enélkül is lehet, de ez a legkönnyebb módja, hogy kontrollált körülmények közt egy csapat idegen kutyával játszadozzanak a kölykök.

Ja és nem ő a legelső családtag, sőt a ranglétra alján helyezkedik el, DE családtagként van kezelve, úgy ahogy a többi is volt.

2012. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

Jó gazdi vagy!


Én se a menhelyről hoztam a kutyáim még egy se volt onnan.

Kutyaovit és kutya sulit még egy se látott.

Kertes házban minek napi 3x kivinni?? Az enyémek hetente x sétálnak. Nyáron heti 3x

Soha nem voltak bent a lakásban mivel kinti kutyák.

Hát ott már komoly baj van a kutya a legelső családtag.

Nem klikkerrel neveltem a kutyát hanem jutalom falattal.

A Kutya "szépségverseny" nem egy kötelező dolog!


Nem higgy már el mindent!

Én nem érzem magam rossz gazdának.

2012. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!